Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

da oni nemaju opciju gift samo direktna kupovina

Ja nisam još probavao ali vidio sam neke ovdje da pišu da se i dlc može kupiti kao gift.

Dlc za 360 igre ne može,za one i series može

1 Like

Sad sam po prvi put probao kupiti direktno na svom primarnom nalogu pošto nisam igrao RDR keca, a ne može kao gift. Znači dodao sam istu karticu koja je i na onom drugom nalogu na kojem kupujem (oba su na turski region, kao i konzola) i ne mora ime kao na kartici, ja stavio Omaleni Emre i prošlo sve normalno, bez VPN.

3 Likes

Samo kad moraš kod da aktiviraš treba vpn za direktnu kupovinu prolazi

1 Like

Također imam na raspolaganju dvije kartice pa me zanima kako točno ide ta šema. Dakle kod tebe je primarni nalog Argentina i regija konzole je isto Argentina. Ako sam dobro shvatio kad želiš nešto sa turskog storea onda samo prebaciš regiju na Tursku, a nalog je i dalje na Argentini? Drugo što me zanima je kako onda aktiviraš live gold/game pass. Zar u tom slučaju ne moraju i nalog i regija konzole biti na Turskoj ako imaš turski kod?

Bukvalno kako si napisao tako sam i odradio, tj taj moj primarni nalog je bio US/UK originalno, pa sam u medjuvremenu prebacio nalog na Argentinu kada sam je otkrio, i to mozes uraditi valjda jednom u 6 meseci, a na konzoli menjas koliko hoces.
Pa lepo, kupio sam tri meseca golda direktno na turskom store-u, a onda sam konvertovao u Ultimate jer sam bio u fazonu dolaze igre neke pa ajde koga sisa, inace gamepass skoro i ne koristim, glavne igre koje igram su moje…
Ne koristim vise kodove, vec iskljucivo direktna kupovina na store-u, prosto jeftino je i ne razmisljam…

Znaci dve kartice, dve adrese, jedan nalog, jer ti ne mozes setati billing adress izmedju regiona na konzoli, vec svaki ima svoj, i evo sad cekam da mi skinu 4500din za novi CoD u lirama, a npr u jednom trenutku sam kupio Mafiu na turskom store-u, a CoD points i Destiny silver kupio na argentinskom, sve radi za sada kako treba,

1 Like

A ako uzimaš in-game poene za skinove i slične stvari, da li ti radi to kad uzmeš sa druge regije? Primer, imaš Apex i hoćeš da kupiš neki skin i prešaltaš se u Tursku ako je tamo jeftinije, kupiš poene za skin i da li to radi nezavisno pd regije?

1 Like

Aha, bar mislim da radi, jer npr CoD MW 2019 sam jos 2019-te kupio na US store i moj glavni i jedini nalog je tada bio na US, a pointse sam kupio direktno in-game pre mozda mesecak dana preko Arg store, bilo malo jeftinije na turskom al mrzelo me da restartujem konzolu, svakako dosta jeftinije nego US varijanta kako god okrenes, tako da trebalo bi da radi bez problema

1 Like

Juce sam aktivirao mesecnu gamepass utimate preplatu za 39 dinara. :grin: 7 naloga i svakog meseca je negde ovakva jeftina promocija i samo vrtim :grin: odma sam uradio pre-install Plage Tale Requiem

2 Likes

vidim da neko koristi moj metod :joy:

ja to radim unazad godinu dana :joy:

Pa od kad sam ja krenuo da pišem o tome :roll_eyes: :joy:

2 Likes

moze biti ali drago mi je sto sam jedan od osnivača argentinske zajednice :grin:

Ti ćeš dobiti neku medalju za zasluge u približavanju argentinske valute domaćim kupcima

1 Like

Počasni konzul Nikaragve. :grin:

Ako sam dobro shvatio direktno sa storea je moguće uzeti najviše 3 mjeseca live golda odjednom. Da li onda trebam uzeti u slučaju godine dana 4 puta po 3 mjeseca i onda na kraju mjesec game passa? Ovo je naravno pod uvjetom da mi uspije ova šema sa dvije kartice :grin:

Ja sam uzimao one kodove na enebi ali njih moraš redeem uraditi uz vpn. Može i na cdkeys ali ja kad sam uzimao nije bilo tamo. Ne znam je li skuplje ili nije ali dobra stvar je da možeš uzeti odmah kod od godinu dana, ne moraš se drkati tako po 3 mjeseca. Ja uzeo 2 god. I 9 mjeseci Golda i onda 3 mjeseca GP Ultimate i neću razmišljati o tome u skorije vrijeme.

Ima i za to tema sa detaljnijim objašnjenjem.

https://xboxrepublika.com/t/konverzija-xbox-live-gold-a-u-xbox-game-pass-ultimate-turska-regija/18861

3 Likes

Ne, želim u startu pokušati sve uzimati direktno sa storea sa dvije različite kartice. Ako to ne uspije onda ću tek ići na opciju s kodovima i vpnom.

Evo samo da se pohvalim: konzola je stigla, napravio sam u startu turski account i sve prolazi direktno sa storea. Napravio sam već 6 kupovina :grin:

Preostaje mi samo još jedan problem. Kupio sam maksimalnu količinu live golda sa storea (3 mjeseca) i očekivao sam da ću nakon toga moći kupiti još 3 mjeseca i tako sve do 12 ili 24mj., ali ne ide. Opcija “buy” je se pretvorila u “manage subscription”. Gugl kaže da se više od 3 mjeseca može kupiti samo preko customer support agenta. Da li bi mi bilo riskantno javiti im se s obzirom da (još) nisam Turčin? :smile: