Konverzija Xbox Live Gold-a u Xbox Game Pass Ultimate (Turska regija)

Ovde cu detaljno objasniti kako uraditi konverziju. Konkretno cu se vezati za Tursku regiju, jer sam ja uradio konverziju putem Turskih kodova. Pretpostavljam da isto ili slicno funkcionise za druge regije (koristi se VPN i kdoovi za tu regiju, adresa za tu regiju, podesavanje svega za tu regiju).

Uputstvo je uradjeno na kompu i mobilnom telefonu tako da vam ne treba konzola.

Trenutno (28.10.2021.) kodova ima na CDKey-su po cenama od 29.69e za 12 meseci Golda, 12.29e 3 meseca Golda i 17,79e za 3 meseca Ultimate-a.

Sta vam je potrebno:

  • 1x Internet kartica (koristio sam Visu Prepaid iz Komerzijalne Banke) - za kupovinu kodova

  • Nalog na CDKeys sajtu - za kupovinu kodova

  • 1x PC - za podesavanje regija i kupovinu kodova

  • 1x Mobilni sa instaliranim VPNom koji ima Tursku (ili zeljenu regiju) - za REDEEM-ovanje kupljenih kodova

  • 1x Microsoft nalog podesen na Tursku regiju (zeljenu regiju) - logicno zasta vam treba

  • Kodovi za 2 godine i 9 meseci (33 meseca) Xbox Live Gold-a (Turska regija ili zeljena regija) - logicno zasta vam treba

  • Kod za 3 meseca za Xbox Game Pass Ultimate (Turska regija ili zeljena regija) - logicno zasta vam treba

**Preporuka je da pre nego sto krenete sve kupite 3 meseca kod da testirate da li ce proci redeem!!! Takodje prvo radite redeem GOLD kodova pa tek onda Ultimate, jer ako uradite obrnuto konverzija nije 1:1 vez nesto manje.

  1. Prva stvar koju treba da uradite je da napravite naloga na https://account.microsoft.com/ ili ako ga vec imate promenite regiju na Turkey u prozoru Your Info. Kad to uradite onda idete na Billing and Shipping gde stavljate neku adresu u Turskoj i za jedno i za drugo.

  1. Zatim prelazite na podesavanje regiona PC-a. To radite tako sto idete na Start, kucate Region Setting i birate ga. Otvara vam se novi prozor i prvu stavku menjate iz vase regije u Turkey. (mozete posle ovoga da uradite i restart racunara za svaki slucaj)

  1. Kada ste uradili ove 2 veoma vazne stavke mozete da predjete na kupovinu koda ili kodova (preporucujem da kupite jedan od 3 meseca i probate da li ce se uraditi redeem). Njih na CDKey-su dobijate odmah ili ne duze od 5 minuta. Ako cekate duze zalite se. Ne koristite VPN tokom kupovine.

  2. Sad da biste uradili redeem kodova vam treba mobilni i VPN. Da biste to uradili idete direktno na ovaj sajt https://redeem.microsoft.com/ samo kopirajte link. OBAVEZNO PRVO GOLD kodove PA TEK ONDA ULTIMATE REDEEMujete. To radite tako sto skidate neki od VPN-ova koji imaju Tursku kao regiju na vas mobilni telefon preko nekog od Store-a (ja sam koristio freevpn). Odmah ga startujete i tek onda otvarate gore naveden link. Logujete se normalno sa nalogom na koji hocete dadodate Gold i Ultimate. Kada vam zatrazi kucate 25 karaktera koda koje ste dobili na CDKey-su. Nikako ne obelezavajte dodatnih mesec dana kada vas bude pitao posle unosenja koda jer ce vam traziti karticu, a ne znaci vam nista jer maksimalna konverzija je 36 meseci ukljucujuci i poslednja 3 meseca Ultimate-a.

  3. Kada ste redeemovali sve gold kodove dobili ste prilikom aktivacije Ultimate informaciju da se radi konverzija i da ce vam Ultimate isticati XY datuma. To je to uspesno ste konvertovali Gold u Ultimate.

  1. Idete na Region Settings i vracate regiju na predhodnu regiju. Pokrecete Xbox App i logujete se sa tim nalogom ako niste predhodno i preko njega birate igre koje hocete da skinete i igrate.

  1. Uzivajte!
20 Likes

Ovu temu bih zaključao, i bez daljih komentara. Eventualno odobriti samo pitanja, pa se taj komentar obriše i dodati u prvi post na dnu FAQ.

Hvala na tutorialu!

3 Likes

Ako je zaključamo, onda će potonuti, pitanja se mogu brisati ali može se desiti da se onda postave ista posle nekog vremena.

Najbolje je da je ostavimo kao za Argentinu jer onda mogu naći svi posetioci poneki odgovor a da ne pitaju.

3 Likes

Овде ниси појаснио зашто ти је ово требало?

Jesam jesam za ovo:

Modifikovacu malo da dodam da se to radi preko telefona

1 Like

Da bih koristio sa svog glavnog naloga na konzoli (koji je US) samo da se ulogujem sa novim TR nalogom i ostavim kao home?

Posto sam prosli put pokusao sa svojim (promenio sam svuda na TR) ali mi je negde prepoznavalo drugu regiju i nije htelo nista. Pa mozda lakse nov profil.

Ne znam kako to ide na konzoli, nemam ni jednu pa ti nisam bas od pomoci. Svu kupovinu mozes da odradis putem PC po uputstvu gore, a zatim valjda samo dodas taj nalog na konzolu i to je to. Neko ko ima konzolu moze vise da ti pomogne oko toga.

Нисам имао за више тренутно па реко да уграбим бар нешто а биће довољно за сада.
Претплата је активна до 2.2.2023 (за 5000 рсд).

Ево да напишем ако некоме значи. Урадио сам све као што је написано, преко компа и телефона (користим увек “Hola VPN APP”). Променио регију налога и променио адресу рачуна на свом налогу (додао Истанбул неки хотел и телефон њихов) као и регију на компу.
Одрадио све и пробао на конзоли и ради све нормално.
Иако ми је регија на конзоли Аргентина :smile: ништа не ремети јер колико схватам и видим већ годинама, него да је то само важно да у тренутку куцања кодова.

Хвала Митраљезац!

1 Like

Tooo Nidzo. Jos da dobijemo Huventud veceras kao nekad i mozemo mirno da spavamo :rofl:

2 Likes

To se podrazumjeva. :sunglasses:

Samo par pitanja da nesto ne zeznem:

  1. Imam US regiju. Da li to znaci da prebacim na Tursku unutar istog naloga, pa nakon aktivacije GPU opet mogu komotno preci na US regiju i da mi sve ostane?

  2. Zasto je naveden GPU od 3 mjeseca? Jesi li mogao sve isto zavrsiti da si kupio GPU za 1 mjesec jer je akcija 1$ za 1 mjesec.

Hvala :slight_smile:

Ako za regiju Turske nema akcije za GPU od 1$, da li se mogu vratiti na US regiju i onda aktivirati GPU za 1$ ?

Sto se tice prvog pitanja trebalo bi da mozes. Meni je nalog kad je napravljen odmah bio US i zatim promenjen na Tursku. Tako je stajao godinu i po dana. Kada sam uradio konverziju opet sam ga sada vratio na US i sve radi bez problema.

Sto se tice drugog pitanja radio sam sa 3 meseca GPU jer ne znam da li bi prosla kartica sa tim turskim podacima i da li bi mogao da kupim taj 1 mesec za 1$. Bilo mi je mnogo lakse nego da jos i sa tim eksperimentisem. Takodje da sam to uradio ostao bih za 2 meseca kratak tj morao bih da kupujem jos 2 Turska koda od po 1 mesec golda. Tako bi onda verovatno izaslo za mozda 5-10 eura skuplje sve.

Oko ovoga ti ne mogu pomoci. Ne znam da li bi prosle kartice u opste preko kompa. Mozes da probas i da javis pa da updateujem prvi post.

Можете једноставно направити Турски налог и преко њега купити све то. Дакле остаје ти USA налог, ТУРСКИ и АРГЕНТИНА :slightly_smiling_face:

Uspjesno sam uradio konverziju u GPU. Isti dan sam vratio nalog na USA (nakon konverzije), tako da znate da moze.

Nije mi trebala faza da na racunaru (windows-u) izaberem Tursku kao regiju. Samo sam mijenjao regiju na svom nalogu.

Hvala svima na pomoci.

Pozdrav :slight_smile:

3 Likes

ako kupujes kod preko interneta kod za XBOX Gold i Game Pass Ultimate onda netrebas prebacit regiju na kompu. dosta samo VPN na mobilnom telefonu u zemlju za koju si kupio kod. onda preko browsera na redeem.microsoft.com ici, uloguj se sa svojim xbox nalogom i ubaci kod. tako je jednostavnije. to ja vec radim vec jedno vreme i takodje u drustvo oni koji produziju svoj nalog.

edit: e da, i to mozes bez problema na svoj nalog ubaciti, netreba ti novi turski nalog.

1 Like

Preskocio sam mnogo koraka ali takav sam, uvek uprostim sve :joy:

  1. Napravio novi nalog za tursku regiju.

  2. Kupio kodove, redemovao preko telefona i VPN-a.

  3. Dodao karticu i dobio jos mesec gratis :joy:

  4. Sada jos da stavim nalog na konzolu i to je to.

Za nekih 6700 dinara sam dobio 26 meseci gamepass ultimate-a. - 2€ mesecno.

Komp mi nije trebao :joy:

7 Likes

Super super. Videcu da malo doradim temu ali mozda je najbolje da ostane ovako da sutra ne dodje do problema kod manje iskusnih ljudi.

Takodje preko kompa ti je prošla kartica? Ja probao preko preko kompa a argentintinski nalog da kupim nesto. Nije htelo da prodje.

2 Likes

Sve preko telefona. Iz drugog pokusaja je prihvatio karticu.

Inace argentina kartica samo kao gift radi kako treba. Kad ne radi, brises stari, pravis novi nalog i tako u krug. Meni arg gift nalog funkcionise bez problema. Uvek giftujem po istom principu. Gift-VPN-reedem.

Ne diraj prvi post. Koga zanima procitace sve postove.

Inace vremenski mi je trebalo 15 minuta najvise

2 Likes

Da probao sam samo gift i kao doda karticu sve super ali kad treba da se plati error za region nesto preko browsera. E sad nisam probao preko telefona i da imam vpn.