Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Nemoj sa time da se zezas, svaka tri meseca ce ti skidati i to je to, e sad ako hoces da pretvoris u ultimate cd keys pa kupuj kodove i redeem pa posle pretvaraj u ultimate…

1 Like

Sad sam stvarno zaglavio. Uzeo sam 12 mjeseci sa gamiva i ne mogu nikako da redeemam kod. Pokušavam već više od pola sata na mobitelu preko vpn.lat i free vpn (onaj sa logom jednoroga) i ništa. Svaki put dobijem poruku “Check the instructions that came with your code. You might need to redeem it on a different web page or device, or you may be ineligible to redeem this code”. Jednom sam pokušao i na suvo, a poruka je onda jednostavno “your code isn’t for this region”. Ima li itko neku ideju?

Jel Global kod…?

A ne bi trebao biti. Artikl je bio “xbox live gold 12 months TR” i opisu je pisalo “this product can only be activated in Turkey”. Ne znam uopće u kojem slučaju se pojavljuje ova “check the instructions that came with your code” greška.

Samo ww kod je sigurica

2 Likes

Jesi li ti ili netko drugi ovdje uzimao od nekog sellera više puta pa da znate da je pouzdan? Pitam da ne bih opet popušio :sweat_smile:

Pa u ovakvim situacijama kada menjaš regije, najbolje je uzimati Global kodove. Tu nema ograničenja oko regije jer ovako sumnjam da će da ti prođe šta god koristio. Probaj da zameniš kod, reci da si omašio regiju pa da zameniš za global.

@repunblika nije ti dobar vpn. Mogu probati da ti redeemujem. Posalji podatke i kod.

3 Likes

Moraš poceti naplaćivati usluge, koji je ovo put samo u zadnjih nedelju-dve dana :sweat_smile:

1 Like

Koji VPN koristiš?

1 Like

Surfshark

3 Likes

Možda si napravio grešku da si otvorio redeem stranicu prije nego što si upalio vpn. Upali vpn pa se tek onda uloguj u nalog i to dalje odradi. Ja sam isto uzeo Turkey kodove samo na enebi i koristio vpn.lat i prošlo je.

1 Like

Uzimam sa cdkeys ww kodove od godinu i nikad problem nisam imao

Sve je to fino ali ww kodovi su par puta skuplji od turskih.

cao svima :slight_smile:
imam pitanje za iskusne. skoro sam kupila xbox one od drugara i guglajuci oko kupovine igara naisla na temu jer jedina konzola koju sam imala do sad je sony 1 pre hrista :smile:

s obzirom da nemam nalog resila sam da odmah probam da napravim nalog na argentini ili turskoj pa kupujem direktno i tako probam da izbegnem peripetije oko vpn-a i giftovanja ali kada kliknem da zavrsim kupovinu izadje mi eror koji da mi se region kartice ne poklapa sa regionom naloga. imam master card i vodim racuna da se logujem na odgovarajuci region pre kupovine. probala sam na argentini i turskoj i ista greska mi izlazi. da li mozda nesto previdjam ili da probam da promenim karticu? ili neko trece resenje? hvala unapred

A jesi dodala tamo neku fejk adresu u Turskoj ili Argentini? To mora.

1 Like

jesam naravno, trazila sam hotele kao sto je preporuceno ovde na grupi. to se stavlja samo u metod placanja jel da? meni nigde drugde nije trazilo adresu

Probaj onda drugu karticu ako imaš. Mada mastercard bi trebalo da radi. Ali viđao sam ovdje komentare da im prestane raditi tako direkt pa im kasnije proradi. Uvijek imaš opciju giftanja sa vpn ako ne uspiješ nsmjestiti tako.

pa mogu tudju cisto da testiram da li je do kartice. Nego mi je glupo bilo da pokusavam gift opciju jer je ista kartica, nelogicno mi da bi prosla na gift ako nece direktno.
rekoh ajde prvo da pitam jer nisam na forumu naisla da je neko pominjao taj eror

Ima jedna “forica” kada kupuješ direktno jer verovala ili ne - kada to nisam probao ni meni kartica nije prolazila.
Naravno, pre svega proveriš da si na odgovarajućoj regiji i da ti se adresa kartice poklapa i sve te stvari.
E sad, kad odabereš igru u Store-u na konzoli koju hoćeš da kupiš, “klikneš” na nju i ideš Buy. U sledećem koraku će da ti pokaže tvoju karticu i da potvrdiš kupovinu.
E u tom polju gde je info za tvoju karticu, tu klikneš i opet iznova odabereš istu tu karticu i nakon toga potvrdiš kupovinu.
Deluje glupo ali to je meni i mnogima ovde bila razlika između toga da li kupovina prođe ili ne. Probaj, ništa ne košta (dok ne prođe :joy:)
Ako ne, probaj neku opciju kao gift da kupiš, makar neku igru za 100 din čisto da vidiš da li će kartica uopšte proći.

3 Likes