Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Ja sam svoj X jednom prebacio na Argentinu i ostavio tako, stalno sam logovan na svoj USA glavni nalog a posebno se logujem na pomoćni ARG nalog samo kad kupujem nešto.

Desi se nekad da prebacim konzolu na TUR region pa ostane par dana i tako, ali ne mogu da gledam onaj njihov ulgulgur jezik pa gi vrnem opet na Argentinu.

Dešavalo se i, dok nije bilo xbox-now i sličnih sajtova koji upoređuju cijene, da se logujem na sva tri naloga, USA, ARG, TUR da vidim koliko gdje šta košta i pokupujem ponešto sa svakog, pa da ostanu svi logovani istovremeno.

Svašta se dešavalo. :grin:

4 Likes

Slobo, kapiram da na one x ne igras nista pored SX. Jel si razmislio o kupovini ps5?

pre bi covek umro nego da kupi PS5, zameni Motorolu i Alfu Romeo :joy:

1 Like

Naravno u planu je i ps5 ali trenutno nemam vremena ni za xbox.Tražim i switch zbog par igara uglavnom samo da je vremena više

2 Likes

Evo moje situacije, moj glavni i jedini nalog je zvanično prebačen sa US na ARG (to mi čak MS support sugerisao) kada je bio onaj problem prošle godine, pa nije mogla direktna kupovina kao da prebacim lični nalog na ARG pa sam tako i ostavio iako sam kreirao drugi nalog za gift kupovine koji i dalje imam u šteku za ne daj bože.
E sad jedna kartica mi je registrovana sa ARG adresom i nju koristim kada konzolu stavim na ARG region, a druga kartica od druge banke je registrovana sa TUR adresom kada region prebacim na TUR store, tako da u suštini koristim jedan glavni nalog sa dve kartice, dve različite adrese u dve različite države pa koristim beneficije oba store-a.
Npr Destiny nova ekspanzija je jeftinija na ARG store, a novi CoD je jeftiniji i to dosta na TUR store, tako da sam odradio pre order za obe igre bez problema, sada čekam da mi skinu pare za nekih 10-ak dana za novi CoD, a regularne kupovine prolaze bez problema, a i pretplatio sam se prvo na turski gold od 3 meseca (ispadne oko 500din), pa sam to posle konvertovao u turski ultimate i tamo u Decembru trebaju da skinu 300din za pretplatu.

Uglavnom ne koristim više naloga, već samo jedan nalog sa različitim adresama i različitim karticama i za sada sve prolazi bez problema :smiley:

3 Likes

Pozdrav svima. Ovih dana planiram kupiti xbox, a pošto nikad nisam imao nijedan, zadnjih sat sam proveo čitajući sve do jedan post u ovoj temi. Par stvari ipak nisam uspio pronaći (ili sam previdio :grin:):

  1. Vidim da vas većina ima primarni US nalog. Koje su beneficije istog? Zašto ne primarni turski ili argentinski? Pretpostavljam da se na US bez problema može direktno kupovati sa storea, ali zar itko ovdje kupuje tamo s obzirom na ekstremno visoke cijene? Također me zanima ako se odradi prva kupovina direktno na arg/tur storeu sa primarnog naloga da li kartica bude blokirana samo na arg/tur ili i na US?

  2. U temi se samo par puta spominju xbox/x360 igre, a postoji više njih koje bih želio imati. Jasno mi je da se ne mogu giftati, ali nisam upratio je li ista stvar i sa starim dlc-ovima. Kako ih uopće kupiti? Vjerojatno ima 5-6 naslova koje bih si u svakom slučaju želio uzeti. Par njih ima i dlc, a to je već 10ak kupovina. Da li mi onda treba 10 različitih naloga? Najradije bih uzeo direktno na US storeu, ali cijena prastarih (10+ godina) igara je bezobrazno visoka. RDR1 je, primjera radi, čak $30 + dlc $10, a na proljeće puni 13 godina.

  3. Kad pravim nalog (i glavni i sporedni) je li potrebno svaki put unijeti pravo ime, prezime i rođendan? Može li doći do blokiranja ako je na kartici drugo?

1 Like
  1. Stavljamo nalog na US jer je tako najlakše naći pretplate poput Game Pass-a ili često ima popusta itd. Kada smo pravili naloge cela ova stvar sa Arg i drugim regijama nije postojala, tj bar je mi nismo skontali (ja bar lično nisam imao pojma) i onda na koju god konzolu pravimo nalog to je uvek bila ili US ili UK regija. A regiju konzole staviš na Argentinu i karticu za plaćanje podesiš na Argentinu, tj na adresu iz Arg. Pa posle kad praviš novi nalog, njega možeš odmah na Arg sve (ili regiju koju želiš). Barem je u mom slučaju tako. A za karticu, ne vidim razlog zašto bi bila blokirana, ja kupujem sve normalno i direkno na svom nalogu već mesecima. U svakom slučaju imaš Gift + VPN opciju kao alternativu.

  2. Imaš xbox 360 naslove i na Arg store-u i nažalost ne mogu da se gigtuju ni igre ni ekspanzije. Jedina opcija je ja kupiš direktno na svoj nalog, u tom slučaju možeš uzeti i igru i ekspanzije koje god su ponuđene u store-u i definitivno su jeftinije nego u US.

  3. Pravo ime moraš uneti kao korisnik kartice, u suprotnom sumnjam da će proći uplata. Ime, prezime, broj kartice, cvc broj i sl mora da bude kao na kartici, a adresu i zemlju možeš (i trebaš) da promeniš ukoliko želiš da menjaš regije jer ta adresa mora da se poklapa sa regijom naloga ili konzole.

2 Likes

Znam da na arg/tur storeu isto imaju x360 naslovi, ali u ovoj temi sam više puta pročitao da nakon prve direktne kupovine kartica bude blokirana i onda treba otvarati novi nalog. Ne znam ima li veze koja je kartica. Ja osobno imam unicredit mastercard debitnu.

Što se imena tiče, pitanje je se odnosilo na osnovni setup naloga. Ako sam dobro razumio, na sami profil mogu staviti fejk ili kojegod ime, a samo je na payment method bitno da su pravi podatci?

To sa karticom se dešavalo nasumično, ne bude blokirana nego ne može da se kupuje jer izbacuje grešku oko regije. Ali ja sam na primer kupovao sve normalno do trena dok nisam uradio preorder za Cyberpunk, i nakon toga sam sve morao kao gift. I posle nekog vremena samo proradilo opet. Ali kad god kupujem direktno, odaberem igru, idem na padajući menu gde stoje podaci kartice koja je aktivna za naplatu i odaberem opet nju (jer drugu ni nemam) i onda tek idem na “buy” i to je to. Ako izbaci grešku oko regije, opcija kao gift je za sada skoro svima prošla.

A za nalog možeš da staviš koje god ime, samo je bitno da su ti podaci sa kartice tačni koliko ja znam.

1 Like

Da, na nalogu možeš staviti bilo koje ime i prezime ali kada prilikom kupovine unosiš podatke vezane za karticu onda moraš staviti ime i prezime koje je na kartici dok za adresu stavljaš adresu nekog hotela/restorana iz Buenos Airesa, Istanbula ili bilo kog grada u zavisnosti od države naloga. I da, nema veze ako ti je nalog Hose a na kartici je Srba sa adresom u Buenos Airesu :grin:

1 Like

Nije tacno. Ja sam stavio ime i prezime Pedro Alvarez i proslo je. I tako razlicita imena pri svakom nalogu kada prijavljujem karticu.

1 Like

Pedro Alvarez kao ime koje stoji na kartici? Eto, nisam znao da može mada možda zavisi i od kartice ili banke, ja uvek kada koristim Visa karticu ukucam svoje ime jer pretpostavljam da neće proći ako stavim da je Gomez vlasnik kartice a ne ja :rofl:

Ako ima ime na kartici onda mora ono da se unese a ako je bez imena onda možeš bilo koje staviti

1 Like

Imam ime na kartici ali prolazi Hernan Rodrigez :joy:

1 Like

Još jedno pitanje: je li itko ovdje uspijevao kupovati sa BIH karticom?

Visa iz addiko banke a i masterkard prolaze

Imam debitnu unicredit mastercard. Ne znam hoće li to biti problem.

Ja koristim isto Mastercard iz Unicredit banke i nema gde nije prosla. Kontam da ce i tebi proci jer BiH svakako nije na listi zemalja sa svojim Store-om isto kao i Srbija, probleme imaju uglavnom oni cija zemlja prebivalista ima svoju regiju na konzoli.

Ja sam iz BiH i imam isto Mastercard debitnu i radi. Jedino ja nisam probavao direktno da kupujem nego samo kao gift. Od skora i imam xbox.

1 Like

Ako sam dobro shvatio ako želim kupiti xbox/x360 naslov ili dlc onda sam primoran uzeti direktno sa storea?