PlayStation 5 i PlayStation 5 DE tema (Vol 1)

Ja sam bio srećnik sa digital, jer sam je nabavio po msrp ceni i nije imalo disk varijante.
Srećom pa su bili germani i odradio sam refund no questions asked.
Bukvalno svaka igra bi se posle nekog vremena zatvorila sama od sebe, bez pravila.
Drug isto uzeo digital negde kod nas, vodeći se logikom da u 4 nikad disk nije ubacio kao ni ja. Isti problem kao ja imao.
Na kraju sam uzeo kod nekog momka iz kraljeva po ok ceni, po onome što mi on reko dvadesetak digital je imao sa tim problemom i slao na reklamaciju, disc ni jednu. Čak razmišljao da batali nabavku digitala.
Mačka u džaku jbg, uzmi disci i miran si. Mene je do ludila dovelo što svi ti silni influenseri, youtuberi, fanboys ama baš nigde ne nađoh ni jednu jedinu reč o tom problemu. Samo neki reddit thread prepun

1 Like

Oću ja ako šalješ plejku gratis :stuck_out_tongue:

1 Like

Moze :grinning: Ide za 3000, da pokrije putarinu :grinning:

1 Like

Steta sto je kod, ali i to je opet ok cena ali mi svakako ne bi odgovaralo jer mi je US nalog na konzoli. Ebale ih regije… Kad ce vise sve da bude region free :joy:

2 Likes

Mislim da ima neki funkcionalan tool bar za ps4, nisam probao, možda @stiveq zna.
Uglavnom sa konzole se prebaci save i može da se resignuje za drugi region, drugu ediciju, iskopira se tako resignovan nazad na konzolu. U teoriji takav ps4 sejv bi trebao i na ps5 da radi.
Čak i ne treba jb konzola za ovako nešto

Uf, pažljivo sa ovim. Svako modifikovanje fajlova van konzole i PSN (ili XBL) može biti detektovano, što dovodi do suspenzije naloga.

Ovo ne moze da se uradi, zapravo legalno sigurno ne.

mislim da je celahudini stari moder i da je zato i tagovao stevu. Za njih je to normalna pojava :joy:

Pa radio sam isto to u ps3 eri i posle išao na net sa takvim sejvom bez problema. Na 4 ne, iako imam jb konzolu, ali sva modifikacija sejva se vrši preko pcja.

Steva znam da je pratio modded warfare a kod njega ima tih tutorijala za sve i svašta, ja nisam radio proces, ako neko jeste mislim da je on. Moguće i da grešim, da možda ima i neki dodatni korak kad se odradi na pcju da mora nešto i na konzoli, što zahteva da je jb naravno.

Kod sonyja je sistem takav debilan da se svaki sejv vezuje za neki id od samog profila na kom se igra, mislim masovna pojava da se skine sejv sa neta, kopiraš na pc neki svoj sejv i resignuješ sejv sa neta za svoj profil, kopiraš ga nazad na konzolu.

Ne vidim da je neki rizik od bana kad nisu u pitanju modovani sejvovi tipa coinsi za fifu, pare za gta ili nešto drugo online. Na to jesu rigorozni svi, ali ako je u pitanju sejv za sp igru da se ne bi ponovo smarao sa ponovnim igranjem ne znam što bi bilo rizika od bana.

1 Like

Ovako nešto ?

@celahudini
Prva kafa :grin:

Da, sad sam se setio Apollo save tool

I update za isti

1 Like

Otvorite temu JB, modovanje itd, ne smarajte u PS5 temi

1 Like

E baš nećemo, čitaj sve i pati :rofl:

Opet opleli po digital varijanti. Ja je imam i savršeno radi od starta, nikada nikakav problem.

1 Like

Nije čovek ništa loše mislio. Ako ćete već da govorite o JB konzolama, a na forumu ste samo vas dvojica, ljudski je da napravite posebnu temu i da tamo pričate o tome. Možda bi čak bilo i korisno drugim ljudima, kako članovima tako i usputnim prolaznicima. koji žele da to urade na postojećim PS4 konzolama ili budućim PS5 konzolama ako to bude bilo moguće.

Takva tema postoji.

2 Likes

Mladjo coek pitao za pomoc jel moze da se nekako odradi na PS5.
Dobio odgovor u 2 posta :grin:
Glupo je da mu za jedan moj post odgovaram u skroz drugoj temi, vezanoj za PS4 …
Zar ne :hugs:

Edit:
Ovo moze da se primenjuju i na redovnoj PS5, znaci sve save fajlove-trofeje itd. mogu da se prebace sa jailbreak-a na regularni PSN nalog na PS5 .

1 Like

Pa tom mišlju sam se i vodio i zato i postovao ovde. Da ipak ima načina da se migrira save bez da se radi jb na konzoli i da zaobiđu te restrikcije.

2 Likes

Pa super je ponuda ako je leak tacan. :wink:

Ja bi trebalo da odem sad ove nedelje da uplatim PS+ makar onaj od mesec dana jer bas dugo nisam a zelim da odigram i onaj novi Crash Bandicoot. :wink:

Iskreno ovo mi je najsusnija godina sto se tice gejminga od kad sam uzeo PS4 pre 5 godina, ono od pocetka ove godine pa do sad odigrao sam samo Cyberpunk 2077 pre neka 2,3 meseca (i mislim nesto malo sam igrao NBA 2K21 My Player mode , bese Ace Combat 7 sam zavrsio negde oko Nove godine), jer ono sto me je zanimalo sam uglavnom vec sve odigrao a tih novijih par igara sto nisam i sto me zanimaju kao recimo Guardians of the Galaxy ili Horizon 2 su mi jos uvek preskupe i nepristupacne, a i kapiram da u poslednje vreme malo sam se vise bavio nekim drugim stvarima i malo vise su mi i neke druge stvari odvlace paznju tipa basket, setnje, moja Brazilka, citanje, dokumentarci, neke serije, pritom malo i pisanje onih tekstova, poneka sljaka, pomaganje mami, itd , ono razno-razne stvari zbog cega je gejming malo pao u drugi plan, ali dobro nece igre nigde pobeci , gledac opet malo vise da se aktiviram i u tom smislu. :wink:

Itekako. Horizon Regalla edition koji sam okacio takodje dolazi sa kodom. Znaci nisu u stanju da ubace disk u najskuplje izdanje igre, sta ocekivati od bundle-a. :joy: