Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Ne nije ti ovaj PS4 CUH-1116B Slim , ovaj spada pod B Chassis modele, a Slim ti je D Chassis model. Naj bucniji od fat modela ti je onaj prvi A Chassis model, a naj tisi su C Chassis, i kao takav naj bolji model uz D Chassis(Slim), on je izasao(C Chassis), tamo negde krajem 2015 - pocetkom 2016., to ti je taj model za koji si pitao " 1 Tb CUH 2016"

EDIT:
Izvinjavam se taj " 1 Tb CUH 2016" za koji si pitao moze biti i Slim model posto je i on iz 2016.

Ako sam te dobro razumeo prvi model CUH 1116B je fat nije slim i nije bucan.
A drugi model za koji sam pisao je slim i bolji je tj noviji od prvog modela?
Hvala na odgovoru.

Da fat je nije slim. Slim spada pod D Chassis.
Drugi model za koji si pitao iz 2016 moze biti i C Chassis i D Chassis(Slim), posto su C(fat) i D(slim) izasli u 2016, pitaj lika koji je tacno C ili D.

Hvala jos jednom.

Sada sam malo pogledao C model je izasao u 9 mesecu 2015, ne znam da li su kasnije proizvodili nove verzije C klasa, kao sto je to bio primer kod A i B klasa. Tako da moguce da je ovaj iz 2016 sto spominjes Slim model, najbolje ti je da pitas lika, uglavnom D Chassis ti je Slim model.

CUH-10XXA prva verzija ploce
CUH-11XXA druga verzija ploce
CUH-11XXB druga verzija ploce sa izmenama malim
CUH-12XXA trece verzija ploce
CUH-12XXB treca verzija ploce sa izmenama malim

Ovako obicno ide revizija ploce i kucista.
Slim je CUH 20XX

Uvek komplikuju :slight_smile:

Ljudi moze mali tutorijal oko otvaranja profila na PS4:
na kom se sajtu registrujem,i da li on mora da bude isti sa nalogom na konzoli,
otvaram svoj profil kao Primarni ili kako vec to ide na PS4,
koju zonu US ili UK da koristim za nalog,
gde je najbolja i najjeftinija kupovina igrica ili PS+?

Sve ti je manje-više isto kao na Xboxu.

Napravi dva profila, jedan US, drugi UK, zbog različitih akcija, i odaberi koji će ti biti glavni, tj. na kome ćeš igrati najviše.

https://account.sonyentertainmentnetwork.com/liquid/reg/account/create-account!input.action

Za kupovinu igara je malo komplikovanije, jer treba malo više da pratiš akcije na UK i na US PSN i moraš da kupuješ “dopune”, jer naše kartice nisu prihvaćene ni na UK ni na US PSN. PS+ imaš jeftinije ako pogledaš sajtove poput cdkeys, možda i ebay, mada je tu malo zajebanije.

A trenutni PRO-a je CUH-7016B

1 Like

Godisnja pretplata PS+ ti je na EU PSN(HR, UK…) za nove korisnike trenutno na akciji, za 20%, tacnije oko 38e, jos do sutra ujutro traje akcija.

Evo ti nasao sam - link za HR PSN(cena je oko 38e ili 40$) godisnja akcija , ali isto to imas i na UK PSN isto ti je na 20% akcije za nove korisnike.

https://store.playstation.com/#!/en-hr/reward_game/playstation-plus-1-year-subscription-20-off/cid=IP9102-NPIA90006_01-PSPLUSSUBS12M20D

EDIT:

Evo ti link nasao sam - za UK PSN isto je na 20% popusta, tacnije 32funte, ili u dolarima 40$, to ti se isplati uzeti, posto si nov korisnim taman:

https://store.playstation.com/#!/en-gb/reward_game/playstation-plus-1-year-subscription-20-off/cid=IP9102-NPIA90006_01-PSPLUSSUBS12M20D

Znaci ako sam dobro skapirao otvorim nalog na sajtu store.playstation.com i napravim nalog na svojoj konzoli-taj isti, i mora da bude Primarni ili 2 profila na US i UK zemlju.
Onda u njihovoj prodavnici kupujem digitalne igre ili dopune za PS4.
Pretpostavljam da je i serovanje slicno kao na XO ili je drugacije?

Na sajtu praviš nalog, a uloguješ se na konzoli na taj nalog tako što uneseš email i šifru. Nisam siguran za to oko primarnog naloga, to mora neko drugi da ti kaže.

Dopune kupuješ na sajtovima poput amazon, cdkeys, pcgamessuply, itd. Dobiješ kod, njega uneseš u Redeem Code delu, i onda sa time kupuješ igre.

Ne znam kakav je share na XO, ali bi trebalo da su osnove slične.

Share sa radi uglavnom između dve osobe: Nosioca i Gosta. Share se radi ovako:

  1. Igra se kupi na novom, namenskom profilu. Recimo, hoćeš da kupiš God Of War. Tvoj profil je recimo bojan, a radiš share samnom. Ti si nosilac, ja sam gost.
  2. Nosilac, u ovom primeru ti, skida igru sa profila na kom je kupljena igra, i onda je pokreće i igra na svom profilu, u ovom primeru bojan, te dobijaš trofeje na tvom nalogu, ako je neki multiplayer naslov stoji tvoje ime, itd.
  3. Ja, kao Gost, se ulogujem na profil i igru skidam i pokrećem sa njega, ne sa mog profila. Znači, sve se otključava na tom profilu, ne na mom i kad igram piše ime sa tog profila.

Možeš posle da prodaš taj profil koji si kupio, bilo da je Nosilac ili Gost.

1 Like

Hvala!!!

Danas se, pored Nier Automata, pojavio i demo za Gravity Rush 2. Kome deluje interesantno, može da proba :slight_smile:

https://store.playstation.com/#!/en-gb/games/gravity-rush-2-demo/cid=EP9000-CUSA06760_00-GR2EUKIOSK000000?smcid=ps:nav-playstation-store

Jel prodaje neko ovde Psn code-ove za US acc?

Ima ih ovde u XBR Shopu, evo ti link dole. Inace najbolje ti je da se javs @robotnjik u PM

U toku psn flash sale:

Final Fantasy XV – $39.59
FINAL FANTASY XV Digital Premium Edition $59.06
Titanfall 2 – $29.99
Dishonored 2 – $40.19
NBA 2K17 – $41.99
NBA 2K17 Legend Edition - $51.99
NBA 2K17 Kobe Bryant Legend Edition Gold - $59.99
Watch Dogs 2 – $35.99
Watch Dogs 2 Gold Edition – $59.99
Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration – $29.99
Steep – $40.19
Steep Gold Edition – $53.59
World of Final Fantasy – $41.99
XCOM 2 – $38.99
Batman: Return to Arkham – $29.99
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition – $40.19
The Telltale Undead Survival Bundle – $13.74
BioShock: The Collection – $41.99
BlazBlue: Central Fiction – $47.99
Brutal – $7.49
Exist Archive: The Other Side of the Sky – $29.99
FIFA 17 - $29.99
FIFA 17 Super Deluxe Edition - $69.99
Mafia III - $38.99
Mafia III Deluxe Edition - $47.99
WWE 2K17 - $38.99
WWE 2K17 Digital Deluxe - $53.99
Grow Up - $6.99
Killing Floor 2 - $31.99
Madden NFL 17 - $29.99
UNO - $6.99
Marvel Ultimate Alliance - $24.79
Marvel Ultimate Alliance 2 - $24.79
Marvel Ultimate Alliance Bundle - $39.59
The Crew Ultimate Edition - $29.99
BlazBlue Central Fiction - $47.99
Hatsune Miku: Project DIVA X - $34.99
TRANSFORMERS: Fall of Cybertron - $29.49
King’s Quest: The Complete Collection $14.69
Guilty Gear Xrd -REVELATOR- $23.99
Battlefield™ 1 - Titanfall® 2 Deluxe Bundle - $74.99
Atelier Sophie ~The Alchemist of the Mysterious Book~ - $35.99
Fairy Fencer F: Advent Dark Force - $17.99
SAMURAI WARRIORS 4 Empires - $24.99
BATTLESHIP - $10.49
Romance of The Three Kingdoms 13 - $35.99
Megadimension Neptunia VII - $19.99
Nights of Azure - $29.99
The Telltale Undead Survival Bundle - $13.74
Battle Worlds: Kronos - $5.99
Exist Archive: The Other Side of the Sky - $29.99
Ghostbusters - $19.49
Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus - $5.99
Tokyo Twilight Ghost Hunters Daybreak: Special Gigs - $14.99

@iKaran Ko zna na kojim drogama su ovi iz Sony-a :slight_smile: . Ne pamtim kada/ koje godine za praznike, ne samo praznike nego vec skoro mesec i pol u nazad. Bukvalno akcija na akciju pa opet nova akcija i tako u krug, kada pogledamo sve EU i US PSN. Bas neke teske droge su u pitanju, posto ne dolaze sebi ili im je toliko dobro(bit ce da je neki dobar kokain u pitanju) da ne zele uopce dolaziti sebi :slight_smile: .

Da pohvalim opet XBR Shop stigla mi je od nih konzola PS4 od 1Tb.Sve korektno,po dogovoru, za svaku pohvalu.Jos jednom svaka cast momci samo nastavite tako!!!

1 Like

Nisu momci nego je momak, al nema boljeg za kupovinu tehnike…