Letovanje

Čitam vaše utiske i gledam slike koje postavljate i već planiram gde ću sledeće godine da putujem :slight_smile: Za neka mesta koja ste naveli nisam nikad čuo, niti bi se setio da tamo putujem.

Ajd i ja da podelim svoje kratko “letovanje”. :slight_smile:


Ja sam ovog leta jedino putovao do kuće, koja je meni više postala kao neka vikendica no kuća, koliko često idem tamo, u Veliko Gradište, gde sam bio oko 10 dana. “Kupujmo domaće” :stuck_out_tongue:

Dok sam bio tamo sam uglavnom pomagao oko sadnje voćnjaka ujutru i pridveče, dok bi kad je bila najveća vrućina išao do reke Pek, do jednog zavučenog dela gde nema nijednog turiste, da uživam u hladnoj vodi i miru i tišini. Još su tmao pre par godina napravili deo gde možeš da raspališ roštilj, ima par onih kao kućica da se skloniš ako bude prejako sunce ili padne kiša, ma milina za opuštanje.

Par puta sam otišao do Srebrnog Jezera, nakon jedno 3-4 godine od poslednje posete, iako mi je bukvalno pod nosom, i opet sam se smorio jer je tamo bilo baš dosta ljudi, jedva da si imao mesta gde da se opustiš i kupaš, da sam se pokupio i otišao do Peka, gde gotovo niko ne ide, jer je zavučeno i nije baš lako stići dotle kolima koja nemaju pogon na četri točka :smiley: Zato je tamo tako lepo, mirno, nema nikog da te smara ili ometa, osećaš se kao da si otišao u neku divljinu. :slight_smile:

Takođe je bio i Vašar za Svetog Iliju, kad ceo grad živne i kad se zatvore glavne ulice da bi se napravilo jedno enormno šetalište. Tad mi deluje kao da ima više ljudi no u Knez Mihajlovoj tokom leta. Još mi tad dolaze brojni gosti i familija, pa tu bude prava ludnica :slight_smile:


Ono što mi je obeležio tih desetak dana “odmora” je bilo to što su me, bez mog znanja, prijavili roditelji da učestvujem u lokalnoj manifestaciji, Pasuljijadi, i to još u takmičarski deo, gde je trebalo da se u kotliću spremi pasulj. Ja nikad u životu do tad nisam spremao pasulj, a kamoli u kotliću… Ajde spremi materijal, domaća slanina, domaće kobasice, domaća paprika, domaći luk, sve domaće :slight_smile: Bukvalno je bilo vatreno krštenje. :smiley: Na kraju sam završio sa ovakvim pasuljem:

A bilo je i dosta ljudi i učesnika, mnogo više no što sam očekivao

Iznenadio sam se da sam bio rangiran na 13-om mestu, od preko 130 učesnika. Za prvi put nije loše :smiley:

Još smo se rasturili dok smo pojeli sve to, ispalo je više no što sam očekivao, nahranilo se 10 osoba, i ostalo je dovoljno za sutra za ručak da se dokrajči :smiley: Jedina kritika koju sam dobio jeste da sam malo preterao sa paprikom, jer je pasulj bio relativno ljut. Što si više jeo, bilo je sve ljuće. A svi su navalili i pojeli po 3-4 tanjira :smiley: Ajde onda daj i “komšijama” po koji tanjir, jer je takav red. Iznenađujuće je koliko se ljudima svideo pasulj koji prvi put pravim.

Na kraju manifestacije su pevali Mitar Mirić i još neka pevačica, nemam pojma koja, ali smo se svi u gradu kladili oko toga ko je više pijan i ko će prvi da padne sa bine u Dunav :smiley: Nažalost, ovog puta su ih nadgledali, te nije bilo takvih događaja :slight_smile:

Za sledeću godinu se bolje spremam :smiley:


A 3.9. ću imati “mini” letovanje, jer treba da putujem autobusom za Bijeljinu na svadbu sa familijom. E to će biti ludnica :smiley:

1 Like

Vratili se sa Krita. Druga godina zaredom. Ove godine istocni deo.
Boze kakav raj na zemlji.

Ali definitivno najvece odusevljenje ostrvo Chrissi. :blush:

Isli smo kolima. Atina pa trajekt kao i prosle godine. Definitivno je Krit nesto posebno. Lefkada i Kefalonija su mi omiljeni ali Krit ima nesto.

2 Likes

Ja bih trebao sa društvom u avgustu, za Ulcinj i Adu Bojanu… Nisam baš neki preterani ljubitelj mora, ali mi pomogne jer pobegnem od posla, sada sam bio 2 nedelje na godišnjem, i proveo sam ih kući… Ispalo je da sam veći deo godišnjeg radio, da sve pozavršavam…

Zezas da si u Petro Lendu?
Zena me ganja da idemo tamo vec dve god i nikako da se nakanem. A nije mi daleko :smiley:
Ako poklopimo odmore i novac onda smo hteli neka Turska.
A bazene obilazimo svakako. Tako da bi trebalo i Petrovac da obidjemo. Nego me zbog te guzve i mrzi vikendom. A radnim danom ne mogu.

Inace ne znam da li nekoga zanima ali ajde da udarim jednu zanimljivu “recenziju”
Bazena Jakovo, kao neki akva park imaju…
Bio sam pre 3 nedelje. Ono je nesto najstrasnije i odvratnije u istoriji univerzuma.
Da se razumemo nisam svilen, odrastao sam na Dunavu, camcu, mulj bla bla…
Ali ono je stroka uzas. Bazeni su neopevano prljavi, svuda plivaju case, smece, nema nigde kanti za smece. Bazeni se rapadaju, otpadaju plocice one male, dole gazis po soderu u vodi, neki se isekli…
Preskaces flase, case, djubre, osoblje nema nigde ali nigde.
Prosle god im se neko i udavio i oni opet rade uzasno.
Ne postoji mesto gde mozes da se presvuces!!! Ili ono kao peskir ili u WC
A u WC najveci uzas na svetu. Na stadionu izgleda bolje, bukvalno proliv po patosu…
Na kraju balade ljudi dovode i kucice koji setaju po kompleksu i ulaze u bazene.
Ma da su cinimi se ti kucici jos bili i najcistiji od svega navedenog.

1 Like

Ja mislim da je on do sad zaboravio da je ikad i bio tamo. :joy:

1 Like

Ne verujem da je zaboravio Severinu :smiley:

1 Like

Ti imas 4K HDR uzivo

4 Likes

Moja greska, ne gledam sta pise… :smiley:

Udario si reply na post star 7 godina :joy:

Nisam tamo vise

A Severinu znam licno, ne onoliko licno koliko bi mozda voleo ali je znam :joy:

2 Likes

-Oce, grijesila sam…
-Znam, gledao sam.

3 Likes

Ovo je bila moja reakcija kada sam otišao u pozorište nakon x godina gledanja HD filmova, bio sam oduševljen rezolucijom i tonom :smiley:

Kristalno čista slika sa realnim tonom :smiley:

1 Like

Jel ima u Crnoj Gori bilo šta od ovih manjih mjesta da ima čistu plažu, šetalište bez saobraćaja i smještaj blizu plaže a ne po nekim kozjim čukama?

U Perast ne moze kolima sem ako nemas smestaj ili kako god. Magistrala ostaje iznad tako da je to super. E sad plaza naravno da nema :joy:

Inace, plaza kod Svetog Stefana je ponovo slobodna za sve. Na moru smo upoznali par iz Ukrajine koji je odseo u nekom apartmanu iznad tih plaza. Dakle bukvalno do samih plaza i placali su 20€ po nocenju za dve osobe. Za iste pare se moze uzeti i u Ulcinju recimo blizu plaze. Zaista nema mnogo turista trenutno pa su ik i cene razumne.

1 Like

Ima li Ulcinj setaliste? Sveti Stefan pretpostavljam da nema. Gdje je bolje uzeti smjestaj, kod male ili velike plaze u Ulcinju?

Mislim da ti mala plaza ima bas ono veliki plicak tj. dosta dugo je plitko pre nego sto dodjes do male dubine pa je i za decu mnogo bolje. Velika plaza je ipak ono za kuliranje u nekom kaficu. Kod male plaze ces svakako biti blizu samog grada pa ces imati gde da se setas nocu.

1 Like

Preporuka za obici Perast, prelijepo mjesto.


Taj sam

4 Likes

Jos nedelju dana. Samo da ne menjaju nista.
Ne mogu vise bez mora, izludeh.

1 Like