Letovanje

Jel samo meni bode oči ovo “od crnca”? Kazna važi za sve kupovine bez fiskalnog računa, nezavisno od boje kože.

A ovi jadni ljudi rade po 16 sati dnevno noseći razne gluposti po plažama, radeći za najgori minimalac po najvećim ljetnjim vrućinama.

Jedan lik je na sebe natrpao nekih dobrih 30 torbi, uopšte se ne vidi ispod njih, a zajedno s njima ima 30 kila žive vage. Samo vidiš žbun torbi koji baulja gore dole. Dao sam mu flašicu vode, gledao me kao da sam Oprah lično.

Jadni ljudi.

Glupo da gluplje ne može biti. Kako ja kao turista mogu da znam njihove zakone? Što ne zabrane tim što prodaju da se šetaju po plaži i nose robu? Verovatno fora kao i kod nas neke bezveze kazne da se uzmu pare.

ok napisati od “crnca” nije politcally correct, ali brate da su dosadni, jesu. Seta se tamo vamo, svaki put kad prodje smara, vrati se posle 10 minuta i smara ko da je dosao prvi put. a nedaj boze da mu nesto kazes, smarace te 25 minuta. Ja verujem da su to vredni ljudi koji stvarno tesko rade da bi zaradili za hleb, ali siva ekonomija cveta, i ako dodjem na odmor, hocu da odmorim, simple as that, a ne da lezim na lezaljci sa naocarima za sunce na glavi i slusam coveka kako 20 minuta pokusava da mi proda naocare za sunce. ajde dok lezim na lezaljci sa zenom, pa jos ih iskuliram nekako, ali otisao sam valjda da kupim giros ili tako nesto, dok sam se vratio, vec su dvojica bili oko nje sa nekim djindjuvama a that i dont like. pitao sam je zasto ih nije iskulirala, ona je rekla da jeste, ali cim su videli da je zensko, a samo, odmah frontal assault.

a da ne pocinjem o senegalkama sto prave pletenice ili azijatkinjama koje nude masaze na plazi.

Hbg i meni su dosadni, ali ja to gledam da ako želiš da preživiš moraš da ideš glavom kroz zid. Znam da jako bijedno žive pa ih na neki način razumijem. Što je najgore, i taj život trgovca/švercera je banja spram onog od kojeg su pobjegli iz Afrike.

A da vole bele žene, vole… :smiley: Nekako onoliko koliko su i nama njihove žene egzotične. :wink:

Ma nisu ni oni sisali vesla, ne mogu oni da naplate od ovih jadnika ništa, da ih sve istreseš naopačke ne bi ispalo pet eura. Ovako, kazni turistu, kod njega i ako nema za kaznu, ima za mito.

A ovo za zakone, pa moraš da poštuješ zakone države u kojoj se nalaziš, neznanje te ne amnestira od kazne. Meni su u Srbiji saobraćajci pisali kazne zato što se Zakon o bezbjednosti u saobraćaju razlikuje od bosanskog. A pravo govoreći, ne vjerujem da i vi znate taj zakon kako treba jer ga mijenjaju svakih 6 mjeseci, kako vjetar dune. Isto i kod nas.

Pa pise u tekstu da dele flajere na 7 jezika svim turistima, i na taj nacin ih upozoravaju i obavestavaju o zakonu.

ali ne svugde

a ne da lezim na lezaljci sa naocarima za sunce na glavi i slusam coveka kako 20 minuta pokusava da mi proda naocare za sunce

Ahahah! Win…

ili azijatkinjama koje nude masaze na plazi.

Now we’re talking!!

veruj mi da te azijatkinje ne lice ni na veronicu lynn, ni na asia-u carreru a ni na lucy liu :smiley:

Imao sam manje putesestvije ove godine, Crna Gora par dana, pa Dubrovnik, i Split. Elem, par preporuka.

Sto se tice Crne Gore, mogu reci da su malo pretjerali. Pljeskavica na plazi 7-8e, ponuda je nikakva sto se tice plaza, Budvu i Kotor nisam ni htio da vidim. Svjetla tacka je Perast, prelijep gradic na obali, nema muzike, nema ljudi da vam na svakom koraku nesto prodaju, samo restorani, pa ako si gladan sjedi. Definitivno najljepsi dio ljetovanja u CG.
Vrijedi spomenuti ogromne guzve na cestama, voznju u drugoj brzini, kao i divljanje lokalaca (licno gledao kako lik ulazi u suprotnu stranu na kruzni tok, kao zuri mu se). Izlazak iz Herceg Novog pri povratku trajao tacno 2h.

Kasnije odosmo u Dubrovnik na tri dana, rezervisan smjestaj na 5 minuta od King’s Landing. Lijep grad, gomila istorije, ali brate-pivo toceno 7e, voda u boci 4e. Sjeli na pice u kafic, nakon dvije ture racun 75e. Sve je posveceno da uzme turistima koji dinar, dok je vrhunac kada ti neko pridje na ulici i pita da li si gladan, da dodjes na veceru. Bas napadno, posebno za nekoga ko voli da ga puste na miru. E da, ubio me Game of Thrones, posto sam ocekivao da je stari dio Dubrovnika puno veci, kao u seriji, ali CG ipak ne postoji in real life. Malo kada se makne od starog grada moze se naci par lijepih kafica, po mom ukusu, ali je vrucina bila ogromna, pa je istrazivanje bilo svedeno na minimum.

I za kraj, otisli smo u Split. Vilica do poda. Prelijep grad, boli ih ona stvar za turiste, ljudi zive svoj zivot, a ti ako se pronadjes u svemu tome kao turist-super. Cjene daleko pristupacnije, grad je stvarno lijep i velik, dok je obala malo ljepsa kada se makne iz jezgra grada, ili se meni bar cini.

Eto, ako nekome pomogne, bice mi drago. Sledece godine definitivno idem u Split na par dana, Dubrovnik eventualno da udjem i gdje su snimane najnovije scene iz GoT i to je to. CG cemo da vidimo da li cu ici, tamo imamo kucu, pa je obavezno da tamo budem, ali oni sve vise pucaju sa ponudom, uz ogromne guzve na cesti, nije dobra kombinacija.

2 Likes

Što bi deca rekla, spavam još 12 puta pa krećem na more.
I ove godine je Grčka pobedila, pa ćemo se zaputiti na Halkidiki, u mesto Jarisos.

Tradicionalno idem kolima, i jedva čekam da krenemo pa da malo odmorim…

Upravo sam se vratio sa Kipra,bio sam tamo četrdesetak dana i bas sam se nauzivao.Mirno nema previse turista,ljudi kulturni i fino se odnose prema gostima
.Costa Coffee i carrot cake :blush:

2 Likes

Ja imam potpuno drugačije iskustvo, vratio sam se pre 8 dana iz Crne Gore (Igalo).

S obzirom da mi je ovo prvi put u Crnoj Gori (da, postoji neko ko nije nikada bio u Crnoj Gori), očekivao sam neljbaznost, visoke cene, u principu sve najgore.

Ono što sam tamo doživeo je bilo baš suprotno. Počev od apartmana i vlasnika, pa do momaka na plažama što raznose suncobrane, svi su bili maksimalno ljubazni i korektni.

Što se tiče cena, bar u Igalu, bile su na nivou cena u Srbiji. Po marketima su možda 10-20% više cene, a za nešto su čak i povoljnije.

Pljeskavica na plaži je bila 2e, giros 2.5-3, palacinka 1-1.5, parce pice 1.5e. Kafa u kaficima u proseku 1.2e. :slight_smile:

EDIT: Dnevni meni je u proseku 5e po restoranima, a guzvi u saobracaju apsolutno nije bilo.

Ja 'ladno nisam bio svestan da ova tema postoji. Ali, pošto je ista oživela, da ispišem malo i ja o svom iskustvu.
Mi smo ove godine bili u Turskoj, u malom gradiću po imenu Sarimsakli.
Veoma ga je teško naći na mapi, a Google daje više od jednog rezultata u okviru Turske (dovitljivost po pitanju davanja imena im je očito slaba strana), pa ovaj gradić možete naći ukoliko ukucate Sarimsakli, Ayvalik, jer je ovaj potonji malo veći gradić sa kojim se naša destinacija često dovodi u vezu. Pošto sam išao vozilom, put iz Srbije, preko Bugarske je trajao 24.5 sata, zbog velikih gužvi na prelazima. Nažalost, tog dana kada smo mi pošli put Turske isto su to uradili valjda svi Turci i Kurdi koji žive i rade u Evropi. Na prelazu kod Dimitrovgrada čekao sam dva sata, na prelazu između Bugarske i Turske više od 2 sata. Plus nije bilo carinika na turskim prelazima, što ja lično vezujem za ovaj propali pokušaj puča (možda su želeli da izazovu haos, šta već, jer su nakon dva sata ljudi bukvalno izašli iz svojih automobila i počeli da se svađaju sa policajcima na graničnom prelazu).
Cene su u Turskoj odlične, evro je tri puta jači od lire (1:3), pa neke stvari zaista ispadnu badava. Još kad se u obzir uzme da smo bili u malom gradu u kojem svakog gosta dočekaju sa oduševljenjem, cene nisu bile napumpane i usluga je više nego odlična.
Voda predivna, kristalno čista, plaže prazne. Mada moram da dodam da je dva poslednja dana našeg boravka duvao veoma jak vetar koji nas je sprečio da boravimo na plaži, ali je zato tu uskočio u pomoć bazen u vlasništvu hotela u kojem smo odsedali.
Povratak je išao preko Grčke, Makedonije i Kosova i trajao je nekih 16 sati. Mnogo bolji put, autoput ide sve do granice između Makedonije i Kosova, nema Ibarske magistrale i bojazni od odrona. Moje kljuse od automobila staro 16 i više godina prešlo je skoro 2400 kilometara bez kvarova i problema, Bogu hvala. Gorivo više nego odlično u Bugarskoj, Turskoj i u Grčkoj. Znači, mi ovde izgleda da sipamo 90% vodu, 10% gorivo, jer se tako brzo troši u poređenju sa gorivom iz ovih zemalja da je to apsurdno.

Edit: Dodao par slika.



5 Likes

Ni ja nisam video ovu temu :smiley:
Napisacu kratak izvestaj sa letovanja iz juna/jula ove godine Lefkada kolima u sopstvenoj reziji naravno, sa par slika, cim budem imao vremena.

Ja ove godine dvaput letovanjujem :smiley: prvi put početak jula Grčka(Halkidiki-Kassandra) a sad sam opet u Grčkoj na Lefkadi :slight_smile:

1 Like

Isti slučaj, bio kratko u junu a sad u petak ponovo na more :sunglasses:

Ja se juče prvi put razboleo na moru (temperatura) sva sreća pa je danas sve ok…

Split je prelijep grad. Neopterecen turistima, a lijep grad na obali.

To je normalno svake godine je krcato turistima, ne samo Split, kompletno ceo Jadran.

Pozdrav iz Ierissos-a

3 Likes