Žanrovi i tematike u igrama kojih više nema

Ne kontam, prosvjetli me, gdje ima Warriro Within ? :smiley: Ze****vas nas ? Na storeu imaju samo 2 PoP-a, i to sidescrolleri. Sad sam nalozen :smiley:

Jos si zelen, trazis app na iTunes :smiley:

Redovno skidaju tamo aplikacije nakon odredjenog vremena. PM madafaka :slight_smile:

Ima li neki odredjeni razlog sto ih skidaju ili…?

Licno ne znam razlog, ali posto je u pitanju Apple, sve dolazi u obzir. Od vanzemaljaca do iluminata :slight_smile:

Meni fali neki hack and slash, nešto tipa DmC, Darksiders, Ninja Gaiden. Poslednje što sam igrao je Lords of the Fallen, koji je izašao pre 6 meseci, a pre su hack and slash igre izlazile skoro svaki mesec, sada bih voleo da ih ima bar 3-4 godišnje.

Ne da mi se sad citat sve sto ste pisali, ali Eufrat me preduhitrio! Ovo je bila igretina! Samo kad se sjetim kad je tek izasla… Navecer se islo po nju u CD shop (ovo djeca danas ni ne znaju sta je hahah), igranje iste do jutra, i u skolu… Star sam… A i ti cika Eufrate :smiley:

Mislim da nam fali neka igra kao sto je bio legendarni Prey, znam da je bio najavljivan pa otkazan i Prey Ii.

Sa ovim da je RTS zanr mrtav, nikako ne mogu da se slozim. Jeste da ih vise ne stancaju kao pre, ali su se zato samo u poslednje dve godine pojavili neki od najboljih naslova u ovom zanru. Pomenimo samo Wargame, Company of Heroes, Crusader Kings, Total War i donekle Warhammer serijale i mnoge druge pojedinacne naslove, da ne pominjem space strategije, je dovoljan argument da ovaj zanr daleko od izumrlog.

Realno jedini zanr koji je nazalost zaista izumro su Combat Flight Simulatori, gde nista cestito nije objavljeno vec vise od 10 godina.

Ja iskreno ceznem za jednom vrhunskom, kvalitetnom Star Trek igrom , smestenom u Star Trek univerzum (recimo nesto kao Mass Effect ili eventualno KOTOR) , takodje voleo bi da vidim neku igru iz animiranog SF serijala Robotech koji je verujem mnogima oblezio makar deo detinjstva.

Eto ja mislim da nam malo fali dobrih SF igara u svemiru , jedino sto zaista valja je Mass Effect i ajd da kazemo Halo…generalno ima igara u svemiru , ali su to uglavnom neke genericke pucacine i neke karakondzule i igre koje nemaju neku pricu , tematiku i koje su napravljene sa ne bas mnogo ideja i maste.

Takodje fali i nekih dobrih “hack n slesh” naslova kao sto su Gow ili Castlevania i tih nekih dobrih avantura.

Imaš poprilično dobar Robotech Battlecry, koji ima dobre borbe i interesantan gameplay. A ima i, doduše samo u japanu, Super Robot Wars serijal, gde se razni roboti i mechovi sukobljavaju, pa tamo ima iz Robotecha, Gundam Code Geass i sličnih serijala.

E sad, možda se ponovo pojave igre poput Robotech na zapadu, s obzirom na onaj film koji Holywood pravi, ali opet, Holywood je u pitanju… So yeah…

Moj najveci problem i najveca zamerka na celokupno “gaming” trziste je ukrupnjavanje trzista i veoma suzen izbor.
Sve se svede na po dva predstavnika jednog zanra i onda klanje izmedju njih.
Ajmo redom:
Ako hoces neke pucacine onda izbor izleda ovako : COD vs BF
Fudbal: FIFA vs PES
Od online igara tipa WOW imas WOW :smiley: I to mu dodje to.
Avanture izbor ravan nuli! Toliko mi se igra nesto kao Syberia ili Drakula. Ako se neko i seca toga.
Imamo Mass Effect i Kotor i sada nista. Cekamo da odluce da nas pocaste sa nekim novim Mass Effect serijalom.
Hack n Slesh su isto katastrofa. Nema nista. Opet cekamo jednu dve igre da se se pojave i to je to.
I tako po vecini zanrova.
Ima tu gomila malih igraca koji ne mogu da se takmice sa ovim velikim igracima.

Pucacine: ozbiljno svodis na COD - BF? Ok tu se obrce najveci profit ali nikako ne treba zaboraviti Far Cry, Bioshock, Borderlands, Rage, Wolfenstein. Meni nedostaju doduse Arena Shooteri ali evo izlazi novi Unreal Tournament. Mada daleko je od zlatnog doba first person zanra kada je svaka druga igra bila fps. I to je smaralo pomalo.

U kratkom roku su izasle dve vrhunske hack and slash igre, Bayonetta 2 i Bloodborne. Pa i Lords of Fallen.

MMO igara ima takodje onako, ne preliva se bas ali moze da se svasta probere pogotovu ako nisi gadljiv na koreance. Jedna od mojih omiljenih igara u poslednjih par godina, Secret Word, upravo je MMO.

Mali igraci su danas jaci nego ikada jer imaju kickstarter i podrsku velikih izdavaca. Ne prodje mesec da se ne pojavi neki biser.

Naravno da znam za ove sto si napisao. Vecinu sam i ja igrao. Ali generalno je ukrupnjena scena dosta. Kao sto si rekao najveca lova se tu vrti i nekako su najvise proslavljeni.
Evo nabrojao si Bayonetta, Bloodborne (njoj sam dao ocenu 1 :slight_smile: )
Ali to je opet ono sto me nervira, cekamo stalno neke nastavke. Nista novo. Sve neke reciklaze ili cekamo dve tri igre svi kao budale.
Ma, razumes sta hocu da kazem.

Nekada su se developeri trudili da smisle nesto zanimljivo i unikatno da bude zabano ljudima dok igraju i da se malo pomuce da shvate pricu a ne sve da bude servirano na tanjiru. Danas sve nekako ide sablonski i samo im je u glavi MONEY MONEY MONEY i nista vise ali pojavi se tu i tamo neki zanimljiv indie naslov.

E nisam igrao nazalost Robotech Battlecry ali cujem da je dobar , mada opet to je igra stara 10, 15 godina , jos sa pretprosle generacije konzola , a mi govorimo cega sad ima a cega nema , a ne cega je bilo pre 10 ili 15 godina , pre je bilo svega ; )

Nego recimo fali neka dobra igra (neka akciona avantura) smestena u feudalni Japan , ono ono nindze, samuraji , hramovi i ostalo…i naravno bez zmajeva , robota i ostalih fantasy smicalica.

Hahahah, pa sto ne volis MOBA-e? Kida zanr. Ja se secam da sam igrao Frozen Throne do iznemoglosti, ortak bio u prvih 100 u Evropi, na kvalifikacijama za WCG ga izbaci lik koji nas je predstavljao. Ubrzo posle toga smo svi kolektivno presli na DotA-u i nismo se vracali. Bukvalno desetine miliona ljudi igraju DOTA 2, LoL, Smite. Verujem da ce zaziveti i Heroes of the Storm.

Jedino sto je “zatvoren zanr” ima 3,4 igre i to je to, ne moze niko vise tu da se ugura. Jer je uglavnom tesko da se nauci kako dobro da se igra, pa niko nece to opet da radi za neku drugu igru.

**ALI **da se vratimo na temu: Meni nedostaju igre tipa Myst. Nisam davno igrao neku igru u kojoj sam morao da uzmem svesku da zapisujem stvari i resavam zagonetke i puzzles sto bi se reklo na engleskom. Portali su bili super jer su prostorne mozgalice, al Myst igre, e ono su bile vrh igre. Doduse sve sam igrao kao mladji, ne secam se ni dal sam igrao sve. Myst kec i Riven jesam sigurno, mozda Uru, ne secam se ostalih.

Da li brate? Evo imas World of Warplanes koji je arkadno ***** doduse, imas War Thunder koji ima cak 3 moda igre, arkadni, neki izmedju i Simulation Battles koje omogucavaju totalnu kontrolu aviona. Sad jedino sto je smesten u razdoblje 1935-1960 neke. I valjda IL2: Battle of Stalingrad i Battle of Moscow ne znam dal su izasli ili treba da izadju. Nema combat flight simulatora sa modernim avionima, to stoji. I Elite: Dangerous ima dog fighting. I onaj mrtvi Star Citizen ce izaci jednog dana.

Auu, kada se setim kada sam video prvi put Myst. To je bio dozivljaj. I ja sma imao jedno debelo blokce. Nije bre realno koliko je teska igra bila.
Fali mi sada tako nesto ali mislim da sada ne bih imao zivaca da se igram kombinatorike i da satima mozgam kako dalje.
Takodje mi se igra nesto Syberia. Sto je bila odlicna igra.
Fali mi nesto tipa Red Alert!

Zar nije bila neka prica da ce da izadje neki AC koji ce da pokriva bas ovaj period o kome si ti pricao? :slight_smile: Secam se toga jako dobro, ali sad vise ne znam jel su to bile pretpostavke, zelje igraca, ili je to mozda bio neki AC za handheld konzole? :slight_smile:

Da li brate? Evo imas World of Warplanes koji je arkadno ***** doduse, imas War Thunder koji ima cak 3 moda igre, arkadni, neki izmedju i Simulation Battles koje omogucavaju totalnu kontrolu aviona. Sad jedino sto je smesten u razdoblje 1935-1960 neke. I valjda IL2: Battle of Stalingrad i Battle of Moscow ne znam dal su izasli ili treba da izadju. Nema combat flight simulatora sa modernim avionima, to stoji. I Elite: Dangerous ima dog fighting. I onaj mrtvi Star Citizen ce izaci jednog dana.

Da prvenstveno sam mislio na modern CFS igre kad sam rekao da je zanr mrtav. Sto se tice ovih naslova sto si pomenuo. Elite dangerous i Star Citizen svakako ne spadaju u ovaj zanr. World of Warplanes je za****ncija. U ovom War Thunderu imam par sati gameplay-a od pre godinu i kusur. Da ne pljujem previse, igra lepo izgleda ali glavno i osnovno. Ni jedna Combat Flight igra koja daje onoliku prednost u koriscenju misa i tastature u odnosu na joystick, i koja ima onako kriminalno resen hat swich gde ste vizuelno zakinuti za velik deo zadnje polusfere i prakticno slepi za neprijatelja koji ponire na vas, ne moze biti simulacija. Prelazak sa IL1946 na War Thunder je prelazak iz ferarija u golfa. Ovaj novi Battle of Stalingrad nisam probao, mada ga ljudi uglavnom hvale. Sto se modernih jet fightera tice, kao sto rekoh nista cestito od LOMAC-a i Falcona 4.0

To je ovaj novi “skrolujuci” DLC za AC Unity. Ima ih tri, Japan, Rusija u vrijeme oktobarske revolucije i Indija cini mi se, za nju nisam siguran.