Žanrovi i tematike u igrama kojih više nema

Da al kazes manjka igara a evo ti nekoliko ukoliko nisi igrao. Prve dve bi te sigurno odusevile.

Ljudi kad vec pominjete mozgalice a la Portal, vidim da svi hvale Talos Principle – mozda da probate to?

Ja inace super srecan sa stanjem industrije, nista mi ne fali. Mislim da su svi zanrovi koji su odumrli, odumrli su s dobrim razlogom. :slight_smile:

Meni nijedan žanr ne nedostaje, kao ni bilo koja tematika. Možda jedino što bi voleo da se više pravi jesu igre poput Uncharted i Tomb Raider, u tom stilu, na konzolama. Ostalo, sve je manje-više prisutno i živo i dalje.

To breee noodle, to mi se vrzmalo po mozgu al sam ga zaboravio! E ziv da si mi i ti i ovaj forum! Mozda ce ti zanrovi da se vrate zombifikovani a la remaster :D.

Evo ovako, sad ce neki da se smiju :smiley:

LINEARNI 3d PLATFORMERI! Ko se sjeca Raymana, Spyro the Dragona, Crash Bandicoota, pa cak i j3benog Huga sa PSX-a zna o cemu pricam. Igras super tezak level, imas jedan nacin da ga predjes i pokusavas dok ti oci ne ispadnu. Nije bilo mnogo checkpointa, save je bio samo izmedju levela i opleti :smiley: Ah, to su bili dani. Ovaj Kings Quest sto treba da izadje me u neku ruku podsjeca na te dane. Nekada je svaka konzola imala par 3d platformera kao must have.

Sve se to promjenilo kad je izasao Mario 64, skoro svi platformeri su postali open-world, a danas ne znam ni za jedan dobar sem ovih dvodimenzionalnih skrolera poput Rayman Legends, Last Innua, Outland, ovaj novi Ori itd itd.

Jedino su tu Super Mario 3d World i Ratchet and Clank serijal, ali i to je jako malo.

Takodje, fali CRPG-ova na PC-u, mada Divinity Original Sin, sada Pillars of Eternity a i Dragon Age u neku ruku, daju neku naznaku da bi ovaj zanr mogao opet da zazivi

Ammmm, sta je CRPG? Tj. sta je “C”? Google kaze contemporaneous, ali mi to ne govori nista.

Open world party based RPG sa pause systemom, zilion rasa, zilion klasa, zilion spellova, dobrom pricom. Primjeri : Baldurs Gate serijal, Icewind Dale, Wizardry, Wasteland, Fallout ( stari naslovi i tactics ) serijal itd.

U poslednje vrijeme imamo Shadowrun, ovaj novi Pillars of Eternity i to je otprilike to. Ali i dalje nemaju smek ko ove igre ranije.

Edit : ni taktickih RPG-ova nema ko prije, sem ovih japanskih. Kad se samo sjetim Phantasy Stara, Shining Forcea, Vanguard Banditsa… dusa mi vene

Nemoj tako neka obrade ceo PoP serijal mislim da nebi imali nista protiv ***** ih vise Assasins greed :frowning:

Jedino sto mi nedostaje je Generals. WW2 me je zestoko smorio kad je to bilo altuelno. COD MW je bilo pravo osvezenje za mene.

zaboravio sam da napomenem da su obicno igre iz pticije perspektive, kao da igras strategiju neku… Elder Scrolls su mnogo dobre igre, ali to je drugi podzanr skroz, i nije party based. Npr racunaj da u Baldurs Gate igri pocnes odmah sa 5-7 likova, i svi imaju po 20 spellova odma u pocetku i opleti

Realtime strategije - prakticno mrtav zanr na cijem lesu se gosti raspala MOBA.
Avanture - devolucija u vidu choose your own adventure ne cini pravdu ovom drevnom i plemenitom zanru.

Izuzev ta dva primera ceo ovaj topic masi poentu ili makar naslov - sve je zivo i vrlo zivahno. Kad je u pitanju diverzitet tematika, zanrova, brojnost igara, zivimo u zlatno doba.

+1 Ovde se slažem 100%.

Sent from my D6603

Eh koliko je vremena prošlo od age of empires serijala, age of mythology ili nečeg sličnog. Poslednje kol’ko tol’ko kvalitetno da je RTS mi je bio CNC serijal. Sve je kriv total wars. TBS su mi ko šah, povuci potez, komp će povući. LAMEEEE

Crash Tag Team racing, bandicoot, spyro ili banjoo kazooie…
U prevodu vise tih zarenih igara(poslednja takva je sunset overdrive)
mnogo fale takve igre(barem meni)
svaka koju sad imam je neka krv ubijanje osim 2 forze…

Vidim ja da ces ti uskoro Wii U da kupis. :smiley:
EDIT: Nije ti ta profilna slika bez razloga. :smiley:

Voleo bih ali nemam para, da imam uzeo bih ga odma…
Previse odlicnih igara na WiiU postoje, on je 10x vise underrated od xbox one, a ima najvise ekskluziva(kvalitetnih) ubedljivo.

E ako je tako visoko preporucujes, skidam je za iPad i igram!

Meni licno fali divlji zapad, bio je skoro Call of Juarez Gunslinger, jeste, bio je legendarni RDR, ali stvarno ima premalo igara sa ovom tematikom :slight_smile:

Ima je za iPad?!? :open_mouth: Alaaa, tek sada jedva čekam da mi se sestra vrati u septembru iz USA (a nije još ni otišla hehe) i donese iPad Air, kako će da se cepa PoP, ima sve da pršti!

I iPhone i iPad. Stara je igra, tj staro izdanje. Ja cu skinuti HD verziju pa cu ti reci na sta lici. Skinuo sam regularnu verziju, sad cu da potrazim HD.

Btw iOS best platform ever. Flame shield: ON