Žanrovi i tematike u igrama kojih više nema

Odmah da se izvinim ako je možda ova tema glupa, u tom slucaju je obrisite. :slight_smile:
Hteo sam da zapodenem neku diskusiju na temu zanrova ili tema u igrama kojih je nekada bilo mnogo, a danas nema skoro nijedne igre tog tipa. Npr., ono sto svakako svi prvo primetimo je da vise nema FPS igara sa temom drugog svetskog rata (ne racunam proslogodisnji Wolfenstein koji je neki sci-fi fazon), a pre desetak godina se bukvalno FPS poistovecivao sa WW2 (MoH, CoD, BiA…).

Ja bih mnogo voleo kada bi novi CoD bio opet WW2, mnogi stariji gejmeri koji su prestali da ga igraju bi ga igrali opet, a ova klinčadija koja ga kupuje svake godine bi ga ionako kupila jer kupuju šta god da im se podmetne.

Takođe, u vreme kada je serija Porodica Soprano (The Sopranos) bila na vrhuncu, pojavila se i odlicna Mafia. Kasnije je dosla i uzasna Mafia 2 (nakon te igre vise nikada ne kupujem igre “na slepo”, tj. da je nisam probao prethodno u piratskoj varijanti). Dakle, fali igara koje obradjuju taj period, a ja bih npr. bio odusevljen kada bi recimo Rockstar napravio neku igru nalik Red Dead Redemption ali u Cikagu u vreme prohibicije. Mogla bi mozda da bude i linearna, samo je u tom slucaju ne bi verovatno radio Rockstar.

Pada li nesto vama na pamet? Postoje li neke igre koje vam nedostaju, i za koje mislite da bi bilo odlicno da se nastavak neke legendarne igre (npr. Mafia 3) pojavi na nekom od danasnjih modernih endzina? :slight_smile:

samo jos da kazes da ti nedostaju fliperi i arkadne masine i slicno, i da pijes pivo zbog toga…

ko zna o cemu pricam nek digne dva prsta :smiley:

Interesantno je što ti misliš da se novi Wolfenstein dešava tokom WW2, a to je samo na početku igre :wink: A Wolf serijal nikada nije bio čista ratna igra već shooter s’ dodatnom dozom sci-fija.

Pa, sad kad si spomenuo… Nije igrao većinu novih igara, tako da to ima smisla… :smiley: I’ll keep this handy, just in case…

Samo ti zezaj, u Japanu arkadne masine cvetaju. :slight_smile:

Znam ja da je on nakon WW2, ali eto ima taj neki WW2 feeling sa dodatkom sci-fi. :slight_smile:

ja se slazem jedino za WW2 igre, stvarno ta tematika fali, ovo sa future tech FPS mi je vise MEHHHH…

U ostalom uhvatio sam sebe da ne igram vise nista u poslednje vreme, eto iscekujem Batmana i to je to, i sto je najzanimljviije meni taj TPS Arcade trt mrt zanr najvise lezi i voznje, ovo ostalo me ili brzo smori ili nemam volju da igram… Jedini FPS koji me je drzao malo duze od ostalih je Far Cry 3 i 4, dalje nista… Ali i oni su da kazemo normalni, nisu neke future tech, snalazis se u divljini i to je to, malo te drogiraju hehehe ali “ce ga izdrzis” :stuck_out_tongue:

Pa da, smorio skroz ovaj trend da sada sve trpaju u buducnost sa robotima, mech-ovima i slicno.
Dajte i vi neki predlog, ja sam rekao sta MENI nedostaje. Mozda nekome nedostaju point-and-click avanture, otkud znam. :slight_smile:

Ljudi moji, ma samo da se ona budaletina od Randy Pitchford-a konačno uljudi, osvesti i uzme u šake da napravi novi Brothers in Arms. Okani se više Borderlands-a pjani čoveče, nobody gives a s**t anymore!!

Mene zanima sto ne rebootuju Darkest of Days, e to je igra sa puno potencijala. I rimljani, i prvi svetski rat i americki gradjanski rat. All past and future CoD’s in one. :smiley:

A što se reboot-ova tiče želeo bih da urade samo jedan jedini Prince of Persia Warrior Within!

Idemooo!

https://youtu.be/c1potMUPsJI

Najjači soundtrack ikada.

Ja prvi put cujem sada za ovu igru, i vidim da joj je ocena na Metacritic 44. Jel se ti zezas? :smiley: O cemu se radi u ovoj igri, i sto ima tako slabu ocenu?

Darkest od days je stvarno biser od igre,i mozda nepravedno ocenjena. Kad bi igre birali po metakritiku, mnoge bi bisere propustili, ili barem igre u kojima bi sami nasli potencijal za uzivanje.

Ocene koje su na netu su apsolutno NIKAKVO merilo vrednosti i zabavnosti igre. Meni vecina igara koje imaju 80+ ocenu nemaju veze s mozgom, mozda se menei zanr ne dopada, mozda mi se ne dopada mehanika igre, predeo ili doba gde se igra odvija i slicno… Dok neke sa manjim ocenama po meni bi trebale da imaju mnogo vece ocene.

Tako da, odavno ustanovljeno pravilo ocene na netu su apsolutni ****. Thank you

Ja bih želeo više igara kao što je SpecOps: The Line.
Primer kako dobra priča napravi fantaziju od šuter igre, tj. od žanra gde priča nikada nije bila pripritet. Takođe, nešto logičko nam fali, nešto poput Portal-a. Ne bih mario da vidim trojku!
Imamo hakensleš, imamo tuče, Fife ne manjka, tu je i FPS, sa vremena na vreme naleti i pokoji dobar RPG, ali, eto, meni fali dobra priča, i onaj osećaj kada rešim nivo na Portral-u!

Ja bih želeo više igara kao što je SpecOps: The Line.

Tu me podseti, auh čoveče kakva igretina, a još glas glavnom protagonisti daje niko drugi no the one and only Nolan North! :slight_smile:

E, meni je Spec Ops: The Line sledeca igra koju igram kada zavrsim GeoW: Judgment. :slight_smile: Da vidim i to cudo. :slight_smile: Takodje se slazem za Portal, zelim tako neku visokobudzetnu mozgasku igru sa zanimljivom pricom i jos zanimljivijim likovima.

Verujes Metacriticu? So young, so naive… :smiley: Ako si stvarno preskako igre koje nisu visoko rankirane, i’ve got some bad news for you - propustio si mnogo odlicnih naslova. I rekoh reebot - fali novi engine, malo bolje animacije i to je to. Prici nista ne fali sem cinjenice da je trebala da ima nastavak, koji nije dobila zbog losih ocena.

+1 And have a nice day.

NEsto kao portal 2? Antichamber, Quantum Conundrum, Magrunner: Dark Pulse? Zaboravih i **Q.U.B.E i ****The Ball. **

I jesam mislio na dvojku!
Originally Posted by ninja
Ne bih mario da vidim trojku!