Xbox series X objavljen (Project Scarlett)

Opa :smiley:

1 Like

Pa mnogo kvalitetnih ljudi je već prešlo… Prvi AAAA strudio, videćemo kako će da izgledaju igre…

To AAAA mi je blamcina za sve pare :smiley: Kad god ga vidim razmisljam dal da krenem da se smejem il lupim facepalm. Jedan rockstar ili cdpr su samo AAA al tu je initiative koji nista zivo nije napravio i onu su AAAA i oni su mnogo bolji i vise ce da ulazu …vauuu padam u trans. Mislim, nemam nista protiv studija, vidim da non stop dovode proverene vrhunske devove iz drugih studija i kontam da pucaju na nesto ogromno u narednim godinama za ms al manite se tih debilnih imena i tog 4A. Kad izbacite neke igre i prikazete nesto onda se javite a ne sad. I najgore od svega nmg da verujem da se ljudi stvarno loze i misle ovo 4A je sad nesto nevidjeno u gamingu i odusevljavaju se ko da je topla voda otkrivena. Al opet mora ms nekako da privuce paznju pa izmisljanje novih gluposti je odlicna stvar. U svakom slucaju studiju zelim svu srecu i puno vrhunskih igara :wink:

3 Likes

Jeste malo lame. Ako uopste dostignu rockstar, Naughty Dog ili Santa Monicu, bio bih iskreno iznenadjen.

Pa koliko ljudi je došlo iz tih studia… Videćemo šta će napraviti.

Pa i sam direktor The Initiative studija je rekao da je zažalio što je uopšte spomenuo AAAA. To se više odnosilo kao “mamac” za talente, ono kada headhunteri i HR krenu da love ali se prelilo u gaming svet i sada ne mogu da se otarase toga a da neki novinar to ne spomene sa vremena na vreme.

Kako god bilo, studio za sada ima 50+ zaposlenih i igra polako dobija svoje obrise. Prošle nedelje kreativni direktor se pohavlio da prvi put vidi nebo u igri :clap: a iz The Coalition su im poslali prve utiske o trenutnoj verziji. Sve u svemu, u The Initiative čine iskusni developeri i biće svakako zanimljivo videti na čemu rade.

Kakva puvala, pa bas su do nedavno visoko pozicionirani i novoregrutovani ljudi iz drugih studija naseli na ovu pricu i dotrcali da rade, ima da prodju kao zvezda u eurolizi.Uradili su nebo uaaaau one milion trooops.

Čekaj, ne mogu ovo da ne primetim, ali izbolo mi je oči…

Kako misliš očaj? Pa monitori su napravljeni za to…

Ja šta god i na čemu god da igram moram da sedim ispred, samo je pitanje da li je miš i tastatura ili gamepad… I konzola i pc su mi na monitoru, tv koristim za gledanje programa i filmova… Elem moj zaključak je da ja ne mogu da ležim dok igram bilo šta, tako da mi je apsolitno svejedno na čemu ću igrati

1 Like

Monitori itekako imaju upotrebu za esport, niko to ne radi na televizoru. TV je za casual gaming.

Isto, ceo dan sam za monitorom na poslu i poslednja stvar koja mi treba je opet da sednem za monitor dok igram, sto dozivljavam kao neko opustenja.

A post was split to a new topic: GPU Spec Leak Analysis: PlayStation 5 (9.2TF) vs Xbox Series X (12TF)?

Evo profa i gospodin su dali sasvim dovljno razloga zasto je “ocaj”.
Svaciji se prohtevi razlikuju, pa tako i nasi.
Ja ne volim da igram ni na TVu od 32 inca, a kamoli na monitoru. Minijaturno mi je i ne uzivam toliko, a narocito jos da sedim ispred tog monitora.
Zamisli igramo drugar i ja Fifu i sedimo ispred monitora?! Ili cak kad bi igrali 2 na 2, ocaj :grin:
Ja igre takodje igram zavaljen u trosed, sa nogama na stolu (osim fudbala i neke mp pucacine, tada vec moram da se nagnem :laughing:).

I jos stavih u zagradi “subjektivno”…

Jel si gledao neki pro Fifa turnir, ikada? :slight_smile:

Bas tako izgleda… samo sa 2 monitora.

Pa da to jeste tako, ali verovatno i oni to vise dozivljavaju kao “sljaku” nego neko uzivanje. Kad dodjem sa posla definitvno mi ne treba “sljaka” momenat makar to bilo vise profi, ja i onako ne zivim od profi gaminga tako da pre uzivam na vecem ekranu sa vece udaljenosti, a slabije se i vide neki nedostaci koje igra moze imati.

4 Likes

Zavisi sta je za tebe uzivanje, neko uziva u igranju single player igara na easy nivou, neko uziva u kompetativnom gamingu na esport nivou.

Da bi dosli do tog nivoa, morali su takodje da igraju na monitoru. Nije uzivanje da gubis jer si “slouchovao” na trosedu i imas 5x veci input lag nego na monitoru.

Zavisi od tva, imaji ih sa jako dobrim imput lagom, a sa pravim HDR ce slika verovatno biti mnogo lepsa nego na monitoru.

Nas se ovde tacno 0 bavi profi gamingom a za standardni multiplayer uvek mogu i da se primaknem tvu i sednem na ivicu fotelje za bolju koncentraciju :grin:. A po potrebi i da se zavalim sa vece udaljenosti, imam slobodu izbora, za razliku od monitora gde sam prikovan.

1 Like

Baki mi smo igrali Quake Arena na N64 u igraonici po celu noc. Tv obican 51cm. podeljen na 4 i tako do jutra, mislim da je polje bilo tipa kao 7" tablet-nije bilo vece. Pa kao nema da gledas u “tudji” ekran hahahaha
Jedno od mojih najlepsih secanja vezanih za gejming. Isto i Crash team racing…

1 Like

Ko sto rekoh najbolji TV na svetu za gaming ima 5x veci input lag od gaming monitora. Proguglaj, ne postoji TV ispod 10ms a gaming monitori imaju 1-2ms.

Sto se tice lepote to je stvar ukusa, neko preferira manju dijagonalu da bi imao vecu gustinu piksela.

Da, ne zivi niko od gaminga ovde, neko je manje ili vise uspesan u multiplejeru, ali to nas ne sprecava da jurimo gaming periferije koje omogucavaju najudobniji gaming, znaci monitore i televizore sa najmanjim lagom, najpreciznije miseve, elite kontrolere… i makar malo poboljsamo sebi uslove za igranje.

1 Like

Quake na nintendu, isuse :slight_smile:

Jel znas sta radi komanda picmip (na PC-u naravno)? Quake izgleda “najcistije” kada su najlosije moguce teksture, da bi imao cistiju sliku, najbolji moguci fps i lda bi akse uocio protivnika. To je hardcore gaming i nisu ga koristili samo pro igraci vec i svi hardcore multiplejer igraci koji su igrali na turnirskom nivou (sto je par stepenika ispod pravog pro gaminga).

Naravno ne sporim da svako na svom nivou moze da uziva sa protivnicima slicne vestine, to je sve ok i cool.

1 Like

Nisam znao za to, jbg prvi racunar sam kupio '99 ali sam imao problema sa netom. Max protok mi bio 16.6kbs(zbog parice neki tip digitalnog trojnika). Pa sam iscupao modem iz kompa. Moj prvi dodir sa internetom u kucnoj varijanti je bio dolaskom Adsl-a 2005te cini mi se. I tad se pitao sta cu da radim online 24/7. I kacio se samo kad sam imao potrebe, napravio na desktopu ikonicu za konektovanje…sad ne mogu da zamislim dan bez net-a.
Voleo bih da se u sledecoj godini malo “diskonektujem” sa drustvenih mreza i generalno net-a ali tesko…