Xbox series X objavljen (Project Scarlett)

Ko motorna testera posle dva hektara sume :joy:

1 Like

Kad cula pocnu da odumiru onda je konzolaski gaming jedino resenje :slight_smile:

1 Like

Suludo je porediti PC i bilo koju konzolu kada su poslednje budget friendly jedinice.
Nejasno mi je kako neki ne vide frame drop. Pa vec kada ti padne na 30-40 sa 60 osetis itekako. Nije to neigrivo tada, pogotovo ako igra nema fast pace gameplay ali definitivno bode oci.

1 Like

Na laptopu nisam ni igrao igre, pogresio si.
Mislio sam da to ne primecujem na konzoli kada padne. Eto, mozda je do toga sto sam “mlad” gejmer.

Skoro sam pisao da sam bio u PC igraonici i da Apex izgleda zaista lepse na PCu, nego na konzoli. E sad, da li to opravdava tu razliku u ceni? A i da opravdava, meni je PC jednostavno “neudoban”.

Pa i ja pisem da nije vredno razlike u ceni.
Zato i kazem da je najbolja kupovina konzola i to 5x bolja.
Pa neka i bude 500e bolja je.
A to pricam kao nalozeni dugogodisnji igrac isljucivo na PC-u.

Mislim da se vec previse pricalo o frameratu i drzati se za framerate kao takav mislim da je pointelss vec jedno 3-4 godine. Razlika jeste primetna, i stvarno mi nije jasno kako neko ne vidi kad se vidi. Ali nije presudna. Dokle god fps nije ispod 22 fps sve je igrivo. Kompetitivni Multiplayer dal zahteva veci fps, verovatno da, ali samo zato sto je omogucen. Da se sve pravi 30 fps, i svi imaju 30 fps, bio bi i takav MP igriv.

Te price kako ce nove konzole biti 4k 60 fps, manite se toga. Bice prvih godinu dana. i onda, novi assassin, ghost recon sta god you name it, sorry guys 4k 30 fps for better immersion. Jedini koji ce ostati da izvlace 4k 60 fps ce biti first party developeri koji to maltene rade i sada. Svi 3rd party developeri koji ce hteti da hvataju korak sa modernim grafickim okruzenjem ce kad tad smanjiti framerate. jer je to neodrzivo na masini koja ce vec uci u drugu trecu godinu. dok ce pc igraci imati vec graficke kartice koje jedu ovu fantasticnu nikad do sad videjnu grafiku u konzolama za dorucak. uvek je halabuka na razmeni generacije i na kraju se svede na isto.

Ja licno vidim 60 fps, ali mi to ni najmanje nije presudno. Ali opet ja nisam neki multiplayer gamer, ako i igram nesto online, to je ili sport ili voznja. Ono sto ja hocu jeste seamless loading da se odrzi sto je duze moguce, jer verujem da ce i to da ode kad igre budu velike po 300gb sto nije neocekivano, dobre igre, koje ce znacajno bolje izgledati od ovih sada, i UI konzole koji actually i radi. Hvala lepo.

1 Like

Ne znam kakav je grijeh igrati RDR2 na konzoli ali ja sam ga presao na obicnom ps4 i igra je izgledala nevjerovatno a fps padova je bilo samo u gradovima koji mi nisu smetali ni sekunde a u svakom ostalom dijelu mape igrala je radila kao podmazana.

Zamisli CS:Go u 30fps, pa demonstracije i nemiri širom sveta bi izbili.
U igrama gde je response na kontrole ključan, 60fps je minimum posebno u competetive multiplayeru. Zato se često u tim igrama grafika žrtvuje za framerate a sa jačinom mašine raste rezolucija i vizuelni doživljaj dok fps ostaje 60 ili ide na više.

1 Like

Ne kazem ja da ne treba, ja sam samo napisao da niko nikada nije podigao fps na 60 nego istavio na 30 igrali bi i tako.

1 Like

Zar na segi saturn nisu radile sve igre na 60fps?
Izvinjavam se na upadu i necitanju cele polemike od jer ste se bas raspisali :slight_smile: jel si mislio samo na konzole danasnje generacije ili uopsteno?

Neocekivano si sumirao sustinsku razliku u zivotnim filozofijama lidije i mene :smiley:

2 Likes

I on ceni da ce biti 500$ a mozda i vise.

Hehe meni dobar za lalanje, pocnem da ga gledam i prikunta mi se momentalno(tako je bilo i danas :slight_smile: )

Ali i da zna i čemu priča :smiley: Nije samo fora u liku nego i u znanju… A kada bi doveli nekog koji više lupeta nego što zna svi bi ih silovali…

Ne slazem se, znanje je sve, i uzivam da ga slusam i gledam cak. Totalno je nebitno kako izgleda.

1 Like

Witcher u 4K sa hdr-om na X-u i Qled TV-u izgleda maestralno a X nije ni štucnuo ni zucnuo ni jednom😀

2 Likes

Tačno bi treći put kupio igru i uzeo još 2000G kada bi izbacili novo izdanje igre Witcher 3 graphics :smiley:

Naravno sve 4K 60 FPS-a :grin:

Ili PS5 :grinning: