Xbox series X objavljen (Project Scarlett)

Sve to stoji, samo razlika izmedju 10ms i 1-2 ms u bilo kojima uslovima koji su ne profi gaming ljudima potrebni pogotovu kada su konzole u pitanju je totalno nebitna, pritom sto vecinu igara igramo u 30 fpsa. Ali definitivno top tv ima mnogo bolju sliku od top monitora kao i naprednije tehnologije koje jos uvek nije moguce upakovati u tako malo pakovanje a da bude istog kvaliteta.

Ma FB i ne koristim, samo previse vremena provodim na YT. Nisam merio ali sam bar sat-dva dnevno. Ne bih brisao FB jer imam dosta foruma na koje sam prijavljen preko njega. Na insta se zakacim ponekad kad mi dosadno i tu pratim ove ludake sa smesnim slikama i video materijalima ali ponekad prodje i 10.dana da ne upadnem tamo.

Ja igram samo na monitorima već mnogo dugo. I znam dosta ljudi koji igraju. Manja cena, bolje performanse, sada ih ima i sa HDR 10 panelima za male pare. Odziv 1-5, a našao sam LG od 60" sa tim odzivom je nekoliko monitora :smiley:

1 Like

Monitor od 60 incha? Pa koja je onda poenta ne kapiram?

Loše sam se izrazio, TV od 60" sa istim input lagom je nekoliko monitora :smiley: Mada što se tiče monitora 32-40 je plafon po meni…

32-ku uzeo pre par meseci, i verujte mi da sam prezadovoljan… To je taman za sve… Ja sam mislio da je preveliko, ali je top

Ljudi, ja se igram već 35 godina na računarima, konzolama, čak ponekad i na telefonu. Na svakom od njih ima nešto što odgovara samo odredjenom formatu ili platformi. Što sam stariji sve mi je mrskije da sednem pred monitor, najviše volim da se zavalim u krevet i peglam igre na velikom TV-u. Toliko sam se uigrao, da mi COD i BF ne predstavljaju problem na TV-u sa 3m udaljenosti.

Ono što mogu reći iz ličnog iskustva, TV je savršen za sve žanrove i daleko bolja opcija od monitora, osim u slučaju competitive MP igara. Kada se igra competitive MP, mora brz odziv i što veći frame rate, a ovo je daleko bolje na monitoru. Plus kombinacija miš+tastatura su daleko ubitačniji od kontrolera. Iskreno se nadam da sa snagom koja se najvljuje za nove konzole, neki standard bi trebao da bude 4k u 60fps-a. Ako tako bude, ja prezadovoljan.

1 Like

Ja se nekako i dalje drzim monitora pa mi je trenutno sve prikaceno na njega dok mi 55 inca Samsung tv sluzi samo za gledanje utakmica. Zapravo umesto da razmisljam o kupovini 4k televizora ja sam blizi odluci da kupim neki 32" 4K VA monitor. Jedina prednost tv je u velicini sve ostalo je isto.

3 Likes

Apsolutno je malo ako je casual couch gaming u pitanju!

1 Like

Ljudi sve zavisi ko sta voli i igra.
Meni je PC za strategije i pucacine a to volim na kompu na manjem monitoru i blize.
Neku voznju i one skaci udri seci… to volim iskljucivo na konzoli i to igram na tv-u sa vece daljine zavaljen…
Ali sve je stvar navike.

1 Like

To garant da te ne bi krv isprskala :smiley:

1 Like

Phil je promenio svoju profilnu sliku u Xbox series X chip, inače prvo javno prikazivanje.
Iskreno, nemam pojma u čega gledam, ali ovo isto je u uradio za Scorpio…

Ok, kažu online ljudi da ovo 8K znači da podržava HDMI 2.1 standard. Eto, barem nešto…

3 Likes

HDMI 2.1 je i na X-u…


Možda uskoro nove informacije :smiley:

A taman sam kupio 4K tv neki obican :smiley:

To je ono:
Tata, tata kada cemo da kupimo Golf 6?
Tata: sine, kada izadje Golf 12

Ma kakvi, još ni 4K nije pošteno zaživeo. tako da za 8K tek ima vremena :smiley: Ja kontam da je ovo samo proseravanje kao One i 4 i 4K mogućnosti, a oni ni1080P nisu mogli da teraju ili se to odnosilo na puštanje filmova :smiley:

1 Like
1 Like
1 Like

Ova vest je odlicna za nas koji smo relativno skoro nabavili xone, ali verujem da vama “starasedeocima” i nije ovo bas za usi.