Xbox Series X: Bliži pogled na tehnologiju sledeće generacije

Pa dobro i te punjive baterije imaju cenu, pogotovo neke bolje. U principu ds4 ima samo jednu manu, a to je premali kapacitet dok je kod Switch Proa to besprekorno odradjeno, plus se dobije dugacak kabla 1,5 ili 2 metra. Za PS5 samo da visestruko povecaju kapacitet i nema zime, kakve crne bateije.

3 Likes

Ah, my bad, nisam znao!

Sumanuto je da se od toliko nex gen vesti vi toliko fokusirate na baterije u kontroleru. Realno koga zabole.

2 Likes

Ne bih menjao AA baterije u kontroleru, NI ZA ŠTA! Jedna stvar manje o kojoj treba razmišljati, da li će da crkne i ostalo… Već sam pisao masu puta… Za kontrolere koristim energizer punjive… Već nekoliko godina, pored toga imam 8 komada eneloop koje koristim za blic glave… Sve su iste.kao prvog dana… A kupujem ih od momka na kp za tipa 1500-2000 dinara za 4 komada…

Ispod 100$ je nemoguce da bude a preko 200 je samoubistvo. Ja kontam da ce biti na sredini.

Jbg sad ispada da je to bolje resenje samo zato sto si ti nakupovao gomilu punljivih baterija :slight_smile:

Greota da se bace tu se slazem :slight_smile:

Inace kome je kratak kabl sa ds4 moze da kupi nastavak, ne verujem da je skuplji od tipa 300 din.

Ne snam sta da kazem za kontroler, menjanje baterija uzasno smara, ali i DS4 baterije oslabe vremenom (meni nije ni jedna toliko sa to smeta, ali vidjao sam…). Doduse, DS4 analozi su toliko losi da odu cesto pre baterije… Definitivno uzimam taj play and charge kit…

Aj da nismo već sto puta pričali o tome, meni ok i jedno i drugo…

1 Like

Kontam da su kontroleri jako bitna lična preferenca (iako je nekad nismo svesni) i to se odnosi na layout analoga, trigeri, bamperi, oblik, ali da li je AA baterija ili interna baterija to je baš nategnuta preferenca. Mada juče čitam da jedan lik neće uzeti Xbox Series X jer nema - gyro :joy:.

2 Likes

Xbox Series X će imati Auto HDR za BC igre, bez ikakve intervencije od strane developera. Em pokreneš staru igru u 4K em imaš opciju da je gledaš u HDRu. Mađija.

3 Likes

Bas cool za HDR. Doduse, pitanje je kakva ce biti implementacija, ali i ovako je dobro.

Sto se tice dzojpeda, takodje mi je svejedno za layout, navikao sam na oba, ali mi je malo bezveze sto novi Xbox dzojped ima samo jedan dodatni taster. Neko ce reci, savrsenstvo ne treba kvariti…

1 Like
2 Likes

Ovako treba da bude, ako poseduješ igru, samo nastaviš da je igraš na novoj konzoli.

1 Like

Definitivno očekivano…

Nakon PS5 specifikacija:

5 Likes
4 Likes

Izgleda da nam uskoro stižu vesti u vezi Lockhart mašine…

Ima smisla kada znamo kojom su se filozofijom vodili da ostvare ovo. U pitanju je “tradicionalan” pristup, gde su postavili metu za snagu i oko toga napravili sve ostalo. Ne bi me čudilo da revizija za dve tri godine budu duplo manja u gabaritima.

Očekujem malo jači x tj uglavnom procesor i ram i naravno kapacitet ssd da bude pola od xsx

1 Like