Xbox Series X: Bliži pogled na tehnologiju sledeće generacije

Nakon pogledanog ovog videa vidim zasto je MS sa toliko ponosa i samopouzdanja objavio novu konzolu.
Cak i da je slabija u odnosu na ps5, kolicina rada, truda, i razmisljanja koja je ulozena i konzolu je nevjerovatna.

Da imate konzolu koju moze bilo koji laik sklopiti, magnetno spajanje komponenti, razmisljanje o end user iskustvu sa konzolom… stvarno se vidi da su u ovu generaciju usli maksimalno ozbiljno.

Naravno, najbolje ce se prodavati jeftinija konzola, posebno kada vidimo situaciju sa Coronom.

1 Like

Na 13:00 rade na 4K 120 FPS modu… Ekstra :smiley:

Project Acoustics Overview - Game Stack | Microsoft Docs

1 Like

Quick resume vracanje u igre.

Game save “Am i joke to you?” :rofl:

Ovo su stvari koje su nekako bitnije za nex gen skok.

2 Likes

Ma jedino čišćenje konzole i zamjena termalne paste a ostalo nebi trebalo praviti problem.Ostavili su zmiju sa kodnog imena na ploči što je interesantno

Kad bi series x bio laptop

Ukratko:

• ⁠NO price announcement - probably will be announced this summer because he briefly mentioned to look for preorders around that time (kind of jokingly)
• ⁠Still planning on Fall release - but have to be prepared for anything [due to Covid-19]
• ⁠He does not want to have a limited/regional release if they can’t make full production
• ⁠they will not delay the release of XSX if Halo can’t make day one release but it sounds like they will if they can’t meet expected supply and demand. No solid plan B though.
• ⁠the marketing team is ready to make changes on price to compete with Sony
• ⁠He’s 100% in for multiplatform compatibility and not forcing people’s hand on where to buy their games
• ⁠expect a small amount of ‘day one’ games
• ⁠he doesn’t want people to think XCloud gaming will be replacing console gaming but instead working in unison. Ryan’s example was playing a game on XCloud as its installing on your console
• ⁠Phil’s game of choice to bring back is ‘Mechassault’

Sve mi se čini a i molim boga, da Halo izadje sledeće godine.

Ako konzola izlazi izlazi i halo i ti ga možda nećeš igrati :joy::stuck_out_tongue_closed_eyes:

Samo nek je covek srecan.

2 Likes

Autor videa kaže da ovakvi efekti dolaze na XSX i high-end PC mašine:

Ja ovde ne vidim nista toliko specijalno, sta ja znam…

Particles + liquids + physics + raytraycing, sve real time. Sad zamisli da u nekom hack n slashu ovo budu mađije ili kakve lude nivoe možemo imati u akcionim igrama…

2 Likes

Fable 4 recimo :grin::grin::grin::grin:

1 Like

Da vidimo i to cudo…

2 Likes

Ali to nisu masne “single player 3rd person adventure games” a la Sony style, tako da se ne računaju.