Xbox Series S|X tema

Onda je bolji deal od ubisofta i taketwo zajedno

1 Like

Cerni ce da upotrebi sve sto je naucio u Returnalu i Cupheadu, koje je platinirao, i pobice ceo Sony menadzment u Deathloop stilu od jutra do mraka. To je u sustini jedina stvar koja sprecava tu akviziciju. Info iz prve ruke.

3 Likes

Bas imadoh zanimljiv razgovor sa drugarom uz kaficu cela svadja oko xbox-sony i dođošmo do zanimljivog zaključka xbox=netflix sony=blockbuster…
Ako sony ne krene u korak sa MS tačno će se završiti tako …

2 Likes

Onda cekamo ovo “All stock reduced”, pa da vidim kome ce onda da prodaju igre za 70$.

2 Likes

Meni se čini da se Sony namerio da bude kao Nintendo. Razlika je što Nintendo decenijama razvija svega nekoliko IP, i na njima drži ceo sistem. Što je sasvim ok. Mislim da Sony nema IP tog nivoa (Mario npr.) koje bi držale celu kompaniju.

(Još uvek imam Blockbuster karticu, negde :blush:)

1 Like

Skoro su slični u načinu na koji guraju svoju priču ALI bitna razlika je da Nintendo igre koštaju mnogo manje da se naprave i treba im manje vremena za razvoj a prodaju ih po istoj ceni i često u više kopija od Sony blokbastera.

Možemo da kažemo šta hoćemo za Nintendo i njihove igre, ali oni imaju jedan od boljih poslovnih modela.

3 Likes

Tacno,za najmanje ulozenog dobijaju najvise.
To jeste cilj svih kompanija pa i nas kao pojedinaca.

1 Like

4 posts were split to a new topic: The Initiative + Crystal Dynamics partnerstvo objavljeno za razvoj “Perfect Dark” igre

Konačno update za edge

1 Like

Ako do sada nisu oborili cene neće ni sada… Svi znaju da su fizičke kopije na aparatima i pitanje je kada će prestati da prodaju u opšte fizičke kopije. Jer kada nas nateraju na digitalne igre, neće im ostajati magacini prepuni igara koje niko neće da kupi… Ja se sećam vremena kada je bilo nezamislivo nemati igru na disku pa makar i pirata. Sada ne znam nikoga ko je u zadnje vreme kupio disk…

1 Like

Je li neko kupuje igre u vidu zasebnog accounta? Je li to sigurna kupovina i kako funkcionira? Vidim da neki lik prodaje igre na taj nacin i jako su povoljne cijene.
Ima li tu rizika i koji su nedostaci?

Pa nema nekog rizika osim što ti lik proda nalog a zatim promijeni šifru i onda ima i nalog i pare. I što se to dešava bukvalno uvijek.

Osim toga nema baš nikakvog rizika. :slight_smile:

2 Likes

Haha pretpostavio sam ali sve kontam da nema toliko pokvarenih ljudi :laughing:

Ovo je neki lik iz ove nase regije, a vidim da ima dosta korisnika/kupaca.

Žena rešila da me časti novim kontrolerom i reko zašto da ne iskoristim priliku i kupim neku “pro” verziju.
Kontam da je budzet na nivou Elite 2 ali generalno, šta mislite da li vredi tog novca i da li drugi proizvodjaci imaju da ponude slican nivo customizacije i kvaliteta po istoj ili nižoj ceni? Znam da je bila rasparava ranije na tu temu ali nisam uspeo da je nadjem. Btw, mozda bi bilo kul da imamo posebnu temu za kontrolere? :thinking:

EDIT:
Wtf, ni jedan Mediamarkt u mom okruzenja nema Elite 2 na stanju u radnji.

Ja uzeo polovan elite2 za 50 jura da ga koristim kao drugi i cisto da vidim kakav je to džojstik od 150e evra i mogu ti reci da sam prezadovoljan, da sam znao da je ovako dobar i da sam imao još parica na raspolaganju za gaming uzeo bi nov … A ovaj sto sam dobio uz konzolu ni ne koristim više, samo elite2. Isto imaj na umu da elite2 imaju veliki problem sa stick driftom i ovaj sto sam ga uzeo iako je polovan nisam primetio do sada, a drndam ga najstrašnije, možda sam samo imao sreće…

U super info :grinning: I ja sam stekao utisak da je pobeda dzojstik. Citao sam o problemu sa stick driftom, to mi najveci “strah”. Hteo sam direktno u radnji da uzmem jos danas ali kako ne mogu da nadjem, krenuo sam da gledam i druge dzojstike jer svakako moram online u tom slucaju. I sada me udarilo na sujeverje da je mozda dobro sto ga nisam uzeo odmah u radnji zbog stick drifta :sweat_smile:

Wired ili wireless?

Wired:

Wireless Elite Series 2, i posto pricas o MediaMarktu, ja sam ih uvek sa ebay-a uzimao, zato sto su cesto rasprodati a pritom ustedis 50%.

1 Like

Ja imam negativno iskustvo sa elite s2. Ima neka debilna plastika na bumperima, tačnije između samog tastera unutra i plastike koja dođe spoljal1 i r1. R1 je počeo polako da otkazuje nakon nekih godinu dana. Dok series 1 evo 3 god kako je kod mene, koristim ga na pc, koristio ga i na ps4, savršeno radi ko prvog dana.
Imaš recimo ovde na 0:45. Nemam vremena da ga otvorim, vidim neki skidaju tu plastiku, neki je prosto izvrnu za 180 stepeni jer je u nekom U obliku.

1 Like

Nemam nista protiv ni wired opcije. Da budem iskren, da li je wired ili wireless mi ne igra neku bitnu ulogu u odlucivanju :grinning:

Natrcao sam na Elite 2 u Salzburgu ali pokidan je bio onaj seal na kutiji. Tako da ga je verovatno neko vratio ili koristio…Ali to je to. Totalno nisam ocekivao takvo stanje. :neutral_face: