Xbox Series S|X tema

Potrebno mi je jedno strucno objasnjenje. Zasto savremene Series X|S igre imaju tako slabu vibraciju kontrolera? Kada se uporedi sa Playstation-om, to je nebo i zemlja. Veliki sam ljubitelj vibracije i volim kada se kontroler oseca pri svakom pucnju, krivini, udarcu itd, ali ono sto sam do sada imao priliku da vidim je na vrlo niskom nivou. Ono sto zadovoljava moje kriterijume je Forza Horizon 4 i Dirt 5, ostalo gotovo nikako. Najveziji primer je Psychonauts 2. Znaci ja i ne znam da li igra ima vibraciju. Kada poredimo sa starim Xbox igrama isto nebo i zemlja. Nedavno sa igrao Crimson Skies- fenomenalno, pa x360 naslov Hudro Thunder Hurricane, isto odlicno. Zasto je tako losa vibracija u Series X|S igrama?

Jesi siguran da je ok?
Meni na XSS je toliko jaka vibracija da bi ga neke zene masovno kupovale kad bi znale kako je.

Bas je jaka vibracija.

Ma ne valja druze. Probaj The Ascent, nova igra je, isto slabo.

Nije do kontrolera nego zavisi kako je developer implementirao vibraciju, u nekim igrama mozes i da pojacavas i smanjujes, ima igara gde odzvanja kontroler koliko vibrira, ja licno to ne podnosim, eventualno ostavim nalo. U voznjama tipa Forza je od koristi.

1 Like

Ima, mislim da će izleteti ti motori iz kontrolera koliko vibrira, meni recimo u Dirt 5 toliko vibrira u nekim situacijama da sam morao da smanjim vibraciju.

construction worker GIF

9 Likes

Izgleda da se svašta nešto kuva u MS radionici

1 Like

Iz samog Microsofta, kao i iz Xbox divizije, nije nitko porekao glasine o kupovini novog, velikog studija. Dakle, nesto se sprema. Prema spekulacijama, Microsoft zna koji ce studio preuzeti (sto je logicno) ali da se prije toga zeli ispitati i regulirati teren u svezi monopola.

Naravno da se ne zna o kom studiju se radi ali po procjenama strucnjaka to bi najvjerovatnije bio Ubisoft je bi najvise doprinijeo Game Passu, a i cinjenice da Microsoft vec ima blisku suradnju sa njima.

Takodjer, ako se ovo pokaze tocnim, trebali bi imati zvanicu informaciju prije Bozica, jer bi nova velika akvizicija samo pojacala prodaju konzola (a time i igara) za vrijeme Bozicnih i Novogodisnjih praznika.

3 Likes

Uff Ubisoft… Nemoj mi to raditi brate, ulivaš lažne nade :sweat_smile:
Kad bi Ubi došao na game pass sa komplet kolekcijom to bi bilo game over… Mislim da bi to nateralo Sony da predje sa striminga na sledeći korak i onda kupujem i PS5 :grin:
Mada mislim da će Sony svakako u budućnosti izbaciti istu uslugu kao gamepass, ali ovo bi svakako malo ubrzalo stvari .

Mislim da njih samo koce direktive oko monopola, a da je novac najmanji problem. Microsoft se naklepao para za vrijeme pandemije i jos ce vise.

Takodjer, oni su i sami svjesni da im treba jos jedan veliki studio u kolekciji :slight_smile:

Ubisoft ima gomilu problema sa svojim menadžmentom, HR im je na ne baš najboljem glasu a i nekoliko tužbi je u opticaju. MS to ne bi ni motkom dirao da ubaci pod svoje krilo. Ako već planiraju nešto sa njima, to je saradnja, tipa Ubi+ u Game Pass Ultimate ili tako nešto.

2 Likes

Znam, zato bi manje kostala i sama akvizicija. Osim toga, gameri se time ne bi opterecivali, a Microsoft bi brze i lakse pocistio to dvoriste unutar studija u svezi navedenih problema.

Vecina analiticara bas Ubisoft preporucuje Microsoftu. Mada, valjda oni znaju sta rade. Samo se nadam da to nece biti SEGA :grinning:

Pa nešto će biti sigurno, u nekom trenutku. Kad objave - objave. Što je veća riba, treba više vremena da se upeca.

1 Like

Uglavnom najmanje su sanse za EA. Po meni je to bas daleko od realizacije ali pojedinci bas lupaju kad pricaju da je to lako izvodivo…

Sto se tice opcenito velikih akvizicija, uglavnom se desavaju kad neki gigant posrce. To je u ovom slucaju bas Ubisoft.

Da isto mislim da će ubaciti eventualno UBI+, ali opet sa druge strane što Dario reče, kompanije se kupuju kad krenu da posrću, lako oni to ispeglaju, naprave čisku objave da je to sve iza njih i lets go make some games :grinning: A za Segu bi se baš blago rečeno razočarao, mada mislim da ih trenutno mogu kupiti za sitniš, mislim da ipak ciljaju nešto više . Capcom je u igri, ali mislim da to Sony neće dozvoliti, čak SE pritiskaju da izbace FF serijal iz game pass . EA zvuči ipak kao prevelik zalogaj, ali opet MS ima pare… Uglavnom više igara za nas :laughing: :clap::clap::clap:

Ubisoft mi deluje kao potpuno nemoguć deal, mislim čak i kad bi ih nekim čudom kupili, verujem da ne bi bili orijentisani skroz na Xbox ekskluzive, već bi ostali da rade igre i za PS, nama je i to dobro, jer bi Ubi igre bile na GP.

Ali iskreno ta kupovina meni i dalje deluje kao domen nerealnog. I ako bih ja zaključivao, kontam da je ili Sega ili Rocksteady. Možda celokupan WB Games?

1 Like

I ja bih više voleo da vidim da kupe WB games nego Ubisoft. Ubisoft je ukenjao sve franšize koje su imali, ali imati Mortal Kombat, Injustice, Batman Arkham, Mad Max, Shadow of Mordor kao ekskluzive mi je mnogo bolje nego bilo šta što bi Ubisoft ikad izbacio (osim Raymana ili novog Prince of Persia ali od toga nema ništa). Capcom je isto brutalan ali od toga nema ništa, a i oni su uvek više naginjali na Sonijevu stranu. A i FF nije radio Capcom nego Square Enix ako se dobro sećam.

1 Like

Capcom najviše naginje na nintendovu stranu

1 Like

Problem sa WB je da osim MK, gotovo sve ostalo su licencirane IP, što je pravna noćna mora (mada ne i nemoguća). MS je jasan da hoće studije koji imaju svoje IP, tj da mogu te IP da kupe zajedno sa studijem. Svakako je zaguljeno, ali hej, nije moje da lupam glavu šta će i kako će ako do ovoga dođe.

Ako im je cilj da budu Netflix za video igre, treba ti dosta sadržaja i šarenolikog, za različte uzraste i regione. Nadella je rekao da su “all in”, tako da je jasno da su čekovi spremni, pitanje je ko će to biti. Mislim da je još bitnije da oni ne forsiraju akvizicije, tj ako studio neće da se proda, oni ga neće kupiti “silom” jer to mogu. Ako je za obe strane win/win - tad pada kupovina.

3 Likes

Jel i Černi ide uz Sony ?