The Initiative + Crystal Dynamics partnerstvo objavljeno za razvoj "Perfect Dark" igre

3 Likes

Huh? Super, samo jako cudno?! Od gomile first party studia, oni se udruzuju sa eksternim.

Looking At You Reaction GIF by TikTok

1 Like

Možda njih pazare usput, secas se da je Rise of the Tomb Raider bila ekskluziva godinu dana

Vidis nagadjao se ovde studio koji MS kupuje, ako kupuje bilo sta, i pominjao se te Ubisoft te EA, WB, Sega, a od svih njih u celu pricu se najvise uklapa Square Enix.

2 Likes

Verovatno zato što je trenutni The Initiative studio head pre ove pozicije to isto radio u Crystal Dynamics. Poznaje menadžment, ljude i kako studio radi (verovatno je i na sličan način postavio strukturu u TI). Moguće je da je onboarding lakši ako poznaješ ekipu. Drugo, izgleda da nakon Avengers potopa i verovatnoće da nećemo videti Avengers 2 ili šta već, CD nema šta pametnije da radi :smiley:.

3 Likes

Nema sanse da se SE sada proda kada su se napokon oporavili. MS da je hteo SE mogao ga je uzeti pre skoro 10 godina kada je kompanija bila na mozda i najnizim granama od kako su se Square i Enix spojili.

Plus na to dodas da su neke SE igre izostale na boxu. Nor FF7R je trebao biti godinu dana PS ekskluziva, ni dan danas ga nemas za box plus FF14 najpopularniji MMORPG takodje nemas na boxu.

Pa dobro to su marketing dilovi, i ms je na početku prosle generacije napravio dil sa insomniacom za sunset overdrive pa ih je posle sony kupio. Mislim SE je uvek bio blizi Sonyu to je cinjenica ali ako se pominje kupovina u cenovnom rangu Bethesde i pominje se neki potencijalni monopol…

Mislim to je samo FF, MS je ocito imao saradnju sa Eidosom koga drzi SE za Tomb Rider.

Hitman se takodje pojavljivao brzo na gamepassu, to je sve u vlasništvu SE.

Jedino ako ms planira da od SE otkupi Eidos, mislim svakako ovo sve nagadjam ako od svega toga ima bilo sta.

Najbolje da uzmu take two i završe jer su previše povezani sa ms

Insomniac je takodje oduvek bio blizak sa PS brendom, radio igre jos na PS1 i stvorio dve Sony maskote…Spyro i Ratchet. Sunset je malo drugacija prica jer je MS finansirao projekat i dozvolio Insomniacu da zadrzi sva prava vezana za fransizu ako se dobro secam. Dakle ako bas zele sequel moze biti PS ekskluziva. :rofl:

Imas podatak na netu, taj deal je MS platio 100 miliona da bi igra bila mislim 6 meseci ekskluziva, isto kao sto je Epic platio preko 100 mil da Borderlands 3 bude ekskluzivan 6 meseci na njihovom store-u.

Pojava igara u GP ne treba da bude nagovestaj, MS placa tim izdavacima novac da bi igra bila u GP tako da to po meni nije merodavno niti nagovestaj za spekulacije. Poroblem je sto SE nije iskljucivo gaming orijentisan, imaju oni i arcade sekciju po Japanu, Manga, Film…ne verujem da MS zeli sve to da kupi, pogotovo ne Arcade lanac u Japanu. :rofl:

1 Like

Pored GTA i bednog 2k koji ima monopol nad kosarkaskom ‘‘simulacijom’’ ne trebaju njima nicije pare i podrska. :rofl:

Pare su pare,pa Kinezi imaju 20% u daimler-u a i sam razvoj igara je sve skuplji.Družba je družba a biznis je nešto drugo

Slazem se da ali ko je onda ostao? Nema sad tu neki ogroman broj velikih studia. Sega mi takodje nije realna prica jer imaju isto neku arkadnu pricu u japanu i tu su jaki a koji ce Msu to. EA je ogroman, Ubisoft isto i vecina tih igara sto oni izbacuju ne znam koliko msu to treba. WB je realan ali nemaju svoje ip tako da ni oni ne odgovaraju.

Inace prilicno sam siguran da sve timed ekskluzive funkcionisu tako sto kompanija plati drugoj da ne izbace neko vreme za drugi sistem, pa tako i FF7 remake, procitah da je zastoj u proizvodnji problem a ne da oni iz nekog razloga nece izbaciti igru za xbox, sto bi uzeli manje para kad mogu vise.

1 Like

Nesto sto nije vezano za Japan…koga ce da ubodu nemam pojma, ni za Bethesdu nismo verovali pa su je uzeli.

Definitivno…pogledaj Deathloop, igra u vlasnistvu MS-a a timed ekskluziva na PS… :rofl:

1 Like

Ode nam @n00dle u MS tabor :rofl:

4 Likes

Pa, plate u MS su veće od prosečne u industriji za istu poziciju…

Sad kad mu poklone i Xbox… :woman_facepalming:

6 Likes

Gde ima tu se i preliva :joy: tesko za nas sirotiLJu :joy:

I džak pun američkih zelembaća