Xbox Scarlett Cloud box and Traditional system info leaked

Jao ljudi opet o Ekskluzivama… Prica o Ekskluzivama je kao da Matore dede sad u 2019-oj pricaju koja puska je bolja M1 ili M48 To je stara i ispricana prica. Oni se bore za trziste. A to trziste nisu matori gejmeri koji ce da uzmaju konzole zbog ekskluzive ili navike ili lojalnosti. Vec mladi roditelji koji ce klincima da kupuju konzole koje su User friendly plus imaju servis gde umesto da placas svaku CD ili Ketridz po 59 Eur-a Uplatis online servis na nivou Raspusta i dete ima 100+ igara. Takodje veliki problem za njih su i Mobilni telefoni koji im uzimaju ogroman procenat.

1 Like

Bukvalno ovo… Evo bas pre dva dana me pita zena hocemo li da kupimo konzolu klincima za NG… Isto je izbor samo da bude sto jednostavnije i vise igara koje ce klinac hteti da igra.
Ja sam samo ostao na PC-u tako da za klinca konzola.
Ali da ja biram meni je konzola uvek bila iskljucivo za SP a PC za MP.
Sve je stvar ukusa. Sto se mene tice ja sam privrzeniji Xbox-u. Ne mogu da podnesem one PS japanstine sa ogromnim macevima :joy:
Kad vidim da ima mac cevi 2.5 puta od likova odmah gasimmmmm

Ajde jos jednom da budem persona non grata. :smiley:

Lol, kakva paljevina od videa. Nije ni 30 sekundi prošlo, lik već lupeta. U pitanju su dev-kits koji “kasne” ali developeri znaju koje su specifikacije da bi se igre pravile. Ljudi zamišljaju da programeri sede u studijima i čekaju dok stignu kompjuteri kako bi počeli da prave igre? Ne ide to tako.

Iskreno ocekujem od Microsofta da sledecu generaciju digne na tron. Ovi im je proslo kako tako i verujem da se greske necu ponavljati.

Problem danasnjice sto svaka ali svaka debilcina ima sada prostor gde moze da iznese svoje misljenje.
A jos veci problem je sto je 80% ljudi poluretardirano pa sve sto vide na netu uzimaju zdravo za gotovo…
Mnogo lose vreme…

10 Likes

Bez dev kitova druze ne mogu igre da se testiraju i optimizuju za rad konzole. Kasnjenje toga je itekako veliki problem jer su konzole kod nas za godinu dana a u tom svetu to bas i nije mnogo vremena. Slicna prica kao sa Xbox one.

Na tebi je da selektiras informacije i izvuces ono sto mislis da je ok, ne uzima se sve zdravo za gotovo.
Ali veci je debilizam veorvati u pricu koju plasira MS da rade u takvoj tajnosti da cak i third party developeri (od kojih zive i koji im prodaju konzolu ) ne znaju mnogo toga o samom Xbox dev kitu u pordjenju sa Prosperom.

Možeš dosta toga da uradiš bez devkitova i nije kao da će ih dobiti sledećeg septembra. Verovatno ih već uveliko šalju ili narednih par nedelja.
Stvar je u tome što je Sony ‘poranio’ jer su inicijalno hteli PS5 u 2019 da lansiraju ali dobra prodaja PS4 sistema i želja da izguraju BC je pomerila PS5 za godinu dana. Uobičajeno je da developeri nemaju devkitove i do 6 meseci pre lansiranja konzola…

Bukvalno živimo u vremenu YouTube i social media histerije gde stvari mogu biti samo najgore ili najbolje, nema ništa između. Xbox dev kit još nije isporučen developerima - odmah propast katastrofa kraj Majkrosofta aaaaa!!!

1 Like

Slazem se za dev kit, mnogo toga oni urade i bez njega, apsoulutno tacno. Mada i ti dev kitovi prolaze kroz razne faze unapredjenja i poboljsanja. Oni sada salju prve modele o kojima se dosta malo zna, problem je zaostatak koji imaju u odnosu na Sony jer su launch date-ovi identicni maltene.

Ne znam odakle ti informacija da je Sony hteo konzolu 2019? Pro je izbacen krajem 2016 ako se dobro secam plus je nakon godinu data apdejtovan tako da ta 2019 ima jos manje smisla. Mozda gresim za 2020 ali od kako sam ja poceo da pratim sta se desava oko PS5 uvek je predvidjanje bilo 20 ili 21.

Ne verujem da bi se Phil tek tako izletao sa tvrdnjama da ce sledeci Xbox biti jaci i jeftiniji od PS5, da nema neke vrlo pouzdane informacije…

A sto se igara tice, bice ih. Da li ce biti dovoljno da se pobedi PS5, ne verujem, ali sam siguran da se nece ponoviti situacija kao s pocetka ove generacije.

Ja svejedno uzimam xbox zbog gamepass i da ne bacam 2 elite kontrolera i stotine usd koje sam potrošio na xbox store

3 Likes

Tako tvrdi jedan od proverenih insajdera a mislim da je i Kotaku preneo priču. Kaže da je glavni razlog želja da PS5 bude 100% BC sa PS4 i da to u 2019. još nisu bili sigurni da će to ispeglati (što se poklapa sa drugim izvorima da im PS4 BC još nije trenutno tamo gde bi želeli da bude)…

Dev kit? O tome se pricalo, ne o stanju konzole, specifikacijama i slicno.

Papir je jedno, praksa nesto sasvim drugo. Za to imas gomilu primera, ne treba da ih navodim.

Pa i na ovoj generaciji XO je jaca konzola, cena bi bila ista da nisu furali kinekt u paketu.
Valjda nece biti flop u nadi da nam bude zanimljivija generacija nego ova.

Realno i jedni i drugi znaju otprilike šta mogu da urade za $399. Zadnja informacija je da će obe konzole biti jake a razlika u snazi zanemarljiva (otprilike kao razlika između Xbox One i Xbox One S, dakle mrva).

1 Like

Moguce, nisam toliko detaljno ispratio, mada ja nisam naleteo na taj datum.

Ovo je tacno, nedavno sam bas to citao da im je BC problematican. Mada ja licno ne kapiram bas najbolje koju to grupu ljudi oni gadjaju sa tim ps4 BC na ps5.

Phill je ovo uradio kao PR potez zbog prica kako je Sony ispred njih u razvoju konzole, upravo zato sto niko od third party developera nema dev kit.
Na gafu nagadjaju da hoce ovu generaciju da iznenade Sony, prvenstveno zato sto je ps4 originalno trebao imati 4GB RAM memorije, pa nakon sto su vidjeli XO konzolu dodali su jos 4GB.

Iskreno, ovaj arms race meni odgovara, samo neka se takmice ko moze vise da spakuje u kutiju i ko moze vise da ponudi korisniku-meni.

Pored ovakovog gamepassa MS svaki kvartal ima sve bolje brojke, znaci da je i ovakav poslovni model profitabilan. Zamislite kakve su tek zarade po starom modelu poslovanja.
Raduje me prica o hibridnom SSD-u u obe konzole, napokon necu imati potrebe da se hvatam za telefon dok se igra ucitava u pozadini.
Pored ovoga ocekujem poboljsanje u fizici i osvjetljenju, a pravo osvjezenje bi bilo unalredjenje u AI skriptama koje su iste vec 10 godina, tako da odusevljenje u igrama se svodi na situacije u igri i dialog opcije, a ne neka gameplay prica gdje je AI napravio odlican manevar, pa si jedva izvukao zivu glavu.

3 Likes

Ja mislim da će konzole koštati 499 dolara, bar Sony tj. Jer sam pre nekih mesec dana čitao članak na GameSpot-u kako je Sony dao upitnik gomili svojih korisnika gde je bilo pitanje o cenovnom rangu za Ps5 i oko 90% njih je zaokružilo da bi rado dali 500 dolara i jače od toga za novi Playstation sistem bez problema tako da ima tu nečeg sigurno čim su postavili takvo pitanje. A što se tiče BC na Soniju, ako ga ne urade, neću nikad ni da ga kupim (moje mišljenje kao korisnik) jer ne želim sigurno da 150 i kusur igara sa Ps4 ostane tamo zaglavljeno i vezano za tu konzolu, a živimo šatro u toliko naprednom vremenu. Svako želi da svoj uložen novac u digitalne igre i biblioteku bezbrižno prenese na novi sistem i da nastavi dalje, staru konzolu eventualno proda, pokloni ukoliko ne želi da je zadrži i zdravo. Uostalom što bi davali 500 dolara za hardver na kom će imati do 10 krštenih launch igara ako i toliko, narednih pola godine. Videćemo svakako, ali verujem da će biti BC, a za Xbox ne sumnjam.

1 Like

Kako mislis koga gadjaju? Pa gadjaju sve postojece i eventualno korisnike koji do sada nisu imali obe konzole jer nisu hteli davati novac za konzolu i par ekskluziva. Vec sam pisao da je mene XB i Game Pass odusevio i da mi je Sony dugo vremena stojao po strani jer sam za male pare igrao odlicne naslove, a neke da bih igraona Soniju platio skuplje nego tu pretplatu. Meni ce PS5 i dalje biti #1 izbor upravo zbog tih par ekskluziva. Izostanak BC na day 1 bi bio cini mi se veliki problem za Sony a i verovatno bismo i mi PS fanovi odustali od kupovine vanila verzije upravo zbog toga. Sto kaze jahalang, ni meni ne bi bilo svejedno da mi nalog i diskovi sa silnim igrama i velikom svotom ulozenog novca stoje po strani.

Ne vidim poentu imati na raspolaganju masu starih naslova na novoj konzoli. Tako da mi je taj BC generalno manje vise zanemarljiva stvar. Plus ako nisi iz zemlje treceg sveta gde ti je 500 eura ili dolara misaona imenica onda ti nije problem da imas uporedno dve konzole i da gradis novu kolekciju za ps5.
Svakako ti naslovi vremenom gube na vrednosti, pogotovo digitalni tako da ta prica o gubitku para i nema nekog smisla kada si vec do sada izgubio veci deo ulozenog novca ako si naslove kupovao dok su bili “svezi”.

Mene licno izostanak BC nikada ne bi odbio od kupovine konzole. Ne vidim kako bi me odbilo to sto ne mogu igrati naslove koje sam vec igrao i koji su mi i dalje dostupni na ps4?

1 Like

Valjda kapiraš da si na srpskom forumu.

Takođe ako tebi nije BC interesantan ne znači da nikome nije. Čovek ti je lepo odgovorio “Pa gadjaju sve postojece i eventualno korisnike koji do sada nisu imali obe konzole jer nisu hteli davati novac za konzolu i par ekskluziva.” Neko ko je imao samo xbox ovu generaciju ili obrnuto može da kupi novu next gen konzolu i odigra sve što je ranije propustio.

3 Likes