Xbox One i PS4 pre-order

I tebi One stize sutra ??
Dodaj me da igramo covece
Stefyyy92
:slight_smile:

Ma koji one,zena! :wink:

Nisam spavao celu noc i prespavam poziv brze poste jutros…auuuu ubicu nekoga…

N00dle ti bas volis Sony? Ja od kako sam kupio XBOX 360 nemam nameru da se vratim na Sony nikada vise :). Ostajem veran XBOX-u :slight_smile:

Mislim da se ne radi o tome. polazim od sebe. Imao sam xbox 360 i to je konzola koja ce se pamtiti. Ali stavi brate na papir jednu i drugu konzolu i izaberi. Za mene je to PS4 ovaj put

Sto kazes stavi je na papir, u cemu je trenutno razlika osim u ceni ??? Nisam bas u toku pa zato pitam :). Ja cekam pirati da izadjum do tada ce i cene da padnu a da dam malo vise za XBOX One se isplati tada kada izadju pirati i prodju falicne serije konzola (ako ih bude bilo ).

Ko sto Akiris rece, nema to mnogo veze s ljubavlju. I jedni i drugi hoce nas novac, vuk samo dlaku menja. U prosloj generaciji se x360 pokazao kao bolji u skoro svakom pogledu (sem Naughty Dog ekskluziva, koje su fantasticne). Nisam zazalio sto sam tolike godine proveo uz xbox, pa cak ga i kupio tri puta. U ovoj generaciji, PS4 deluje mnogo primamljivije, barem na papiru – jeftiniji, mocniji, jednostavniji. Ali kao i ranije, igre ce odluciti.

A sto se statistike tice, samo me zanima koliko srpski gameri dele globalno misljenje. Zasad sony debelo vodi u prodaji, a eto Ninja kaze da kod nas XO ima vise preordera. To je bas zanimljivo, pitam se zasto.

N00dle to sto sve kazes to je trenutno, sacekajmo neko vreme kad izadju pirati i sve ce se promeniti drasticno, cak i da ostane malo jaca cena XBOX-a, uzecu XBOX One iz razloga sto sada prave kvalitetne konzole mnogo bolje nego sto je to bilo ranijih godina a i zbog dzojstika koji me je odusevio :). Sve u svemu uzimam XBOX definitivno a sto se tice exkluziva tu XBOX nema sta da trazi pored PS4 ali nije ni bitno :slight_smile:

Xbox One nisam probao, ali kad sam bio u Becu nedavno proveo sam dobnrih 20 minuta sa PS4 u Saturnu, i mislim da sam ja jedini tamo koji je vise vremena proveo cackajuci UI nego igrajuci igre. i mogu reci da sam ostao bez teksta kako to cudo radi. Dizajn jeste minimalisticki ali to je ono sto ja volim, jednostavno a dovoljno slick da privuce paznju. Tranzicija izmedju igara je maltene instant. Naravno ovde se radilo o BF 4 i Knack demou, pa pretpostavljam da je BF bio full game na disku, a Knack je bio digital. Dakle prelazak iz jednog u drugo samim tim da nije morao da se menja disk, je bilo ko kad promenis program na tv-u, dakle pucas u BF4, pritisnes PS dugme klik x na Knack i za dve do tri sekunde vec je bilo pres start to play. Nikad nisam voleo kinect, iako me demo kinecta na Xbox One odusevio, medjutim posle sam citao da nije bas sve tako bajno i sjajno ali u svakom slucaju je veliki pomak od prvog kinecta. Razlika u ceni i nije toliki problem, ali ogranicenja izbora krajnjeg korisnika jeste. Ja ne zelim kinect, bar ne za sada i moram da ga kupim. Takodje ne zelim ni PS kameru a niko me ne tera da je kupuje. zazivi li touchpad, kamera i ostale zezalice, kupicu je. A i da budem iskren, ako kupim xbox one, i vidim prvi teaser za PS4 igru koju pravi Naughty Dog, ziv cu se pojesti

Sigla je zver NESOOO CARE :slight_smile:
Radi update sada btw oko 505mb je

Sad moras da napises review inace ces dobiti ban :smiley:

NIsam spavao celu nos cekao sam kurira od 6h :smiley:
Konzola nije velika uopste toliko kao sto neki govore da jeste i laganija je od xbox360 malo

Uzeo si bez kinecta ili sa kinectom ?

Trenutno sam u zivotnom stadijumu gde me pirati ne zanimaju posebno. Zena, deca, posao. Jedva da imam slobodnog vremena, a onoliko koliko imam mogu sebi da priustim po jednu igru na mesec-dva. Davno su prosli dani kad sam igrao svaku igru koja izadje. Zato je, izmedju ostalog, ps+ tako dobar deal, jer dobijam gomilu dobrih igara za dz.

Mislim da nas je sve vise na forumu koji ovako razmisljaju.

@Sterfy_014
Cestitam! Sad daj utiske sto pre! I ne ustrucavaj se… :wink:

EDIT: za ovo sto @FrankRibery pita - zar ne ide obavezno kinect…?

Obavezan je Kinect uz konzolu.

Xbox1 ili PS4 koji kupiti…sve ce o tome zadnju rec voditi piraterija…bar na nasim prostorima koja ce konzola biti prva hackirana i koja
biti pogodnija(jednostavnija) za koriscenje piraterije…:devil…ali ako pricamo samo oko originala i imamo mogucnosti
i financije ja za sam za PS4 ali samo zbog igara ekskluziva koje objavljuje…

@Shenol 33
XBOX mi vise odgovara zbog dzojstika i zbog toga sto sam navikao na njega, u svakom slucaju neka ima GOW, mortal kombat, NBA, FIFA, Batman, Wolfenstein i meni dosta :slight_smile:

Mene piraterija na next gen-u ne tangira 2% jer PS4 uzimam zbog ekskluziva i PS+, a za multiplatform naslove imam jak PC i vozi Miško :slight_smile:

Sent from my LG-E988 using Tapatalk

Ne raduju se svi pirateriji trenutno, sve je više ljudi na ovom forumu kojima piraterija nije bitna. A i pitanje je koliko će piraterija biti isplativa, šta ako budeš morao da režeš igre na BR diskove? Gde se to isplati? A još ako budu provere kao za XGD3, pa moraš da nađeš određeni BR rezač, pa da kupuješ Verbatim BR diskove, pa još ako i failuju kao XGD3… Pa jbm ti onda tu jbnu pirateriju, meni se već zgadila takva piraterija na X360, i ako bude takva piraterija na XO, tek onda me neće videti. A što se tiče kontrolera, ako mogu oba na PC da se koriste, možda bi mogli da se koriste i unakrsno? Ko zna… Na kraju krajeva, ako PS4 podržava USB kontrolere, jeftinije ti je da kupiš neki od onih Saitek Cyborg kontrolera, i imaš jedan za sve, i rešen problem. Mnogi između ostalog biraju PS4 zbog PS+, koji je već sad godinama ispred GWG, i verovatno će dugo biti tako, kraj mesečne dostave igara, za sve PS konzole, koji će ti đavo piraterija? Kupiš jednu do dve igre mesečno, ako ti se baš odmah igra, ako ne, sačekaš da se pojavi u digitalnom obliku i bude na popustu, koji zaista postoje na PSN, za razliku od Live-a i problem rešen.

Meni XO vise odgovara zbog kontrolera, jbg navikao sam na ovaj na 360 i dalje mislim da je to najbolji kontroler ikada (dok ne probam ovaj novi :slight_smile: ).

Kad god izadjem sa drustvom da igramo PES, uglavnom igramo na PS3, uvek se iznerviram zbog dzojstika, koje je ono s**nje. Jeste da je ovaj za PS4 bolji ali i dalje cini mi se da i dalje nije to na nivou xbox-a.

A i dalje mislim da je najveca prednost Sony-ja i jedini razlog sto sam zazalio sto nisam imao PS3 - Naughty Dog. Ti ljudi prave razliku. Ali onda se setim HALO-a na xboxu i utesim se :smiley: