Xbox E3 planovi

Kao i svake godine, Microsoft će prvi održati konferenciju u okviru E3 sajma.

Today, we’re excited to announce that the Xbox E3 2016 Briefing will take place Monday, June 13, beginning at 9:30 a.m. PDT. During the briefing, you’ll have a chance to check out everything from in-depth looks at previously-announced games to trailers for our unannounced titles coming in 2016 and beyond. You can watch the Xbox E3 2016 Briefing live beginning at 9:30 a.m. PDT on June 13 on Xbox.com, the Xbox Twitch Channel, via the Xbox Live Events Player on Xbox One and Xbox 360 consoles, or on the big screen at your local Microsoft store. You can also watch the Xbox E3 2016 Briefing on Spike TV in the U.S. and Canada at 9:30 a.m. PDT / 12:30 p.m. EDT.

E3 Daily se vraća:

We’re also happy to share that we’ll be bringing back Xbox Daily: LIVE @ E3, our live news show that covers all things Xbox at E3 – from breaking news and exclusive announcements to trailer reveals and interviews with game creators. The one-hour show will be hosted by Larry Hryb, Xbox Live’s Major Nelson, and Graeme Boyd, Xbox Live’s Acey Bongos, and will include a variety of guest stars and prominent industryfigures. Xbox Daily: LIVE @ E3 will air on Tuesday, June 14 and Wednesday, June 15 from 4:00-5:00 p.m. PDT, and can be streamed live on Xbox One, on Xbox.com (both on your desktop and on mobile), on Xbox 360, and on the Xbox Twitch Channel. Each show will also have interactive experiences created just for fans watching live on Xbox One.

A tu je i Xbox Fanfest:

Once again, Xbox will be giving 500 lucky fans a ticket for exclusive access to Xbox FanFest: E3 2016. The Xbox FanFest: E3 2016 is from Monday, June 13, through Wednesday, June 15. Tickets will include:

  • Entry into the Xbox E3 2016 Briefing on Monday, June 13th, 9:30 a.m. PDT at the Galen Center
  • A custom-built backpack filled with gaming swag
  • Play time with all-new exclusives and our biggest blockbuster games coming this holiday
  • The chance to meet some of the industry’s top developers, leaders and influencers.
  • Even more surprise events during the week.

http://www.xbox.com/en-US/e3/fanfest

2 Likes

Ovaj deo mi je jako interesantan :open_mouth:

Sigurno jedan od najiscekivanijih E3-ijeva u zadnjih par godina, sto zbog rumora za nove konzole, sto zbog nepoznanice oko planiranih igara.

Licno bih voledo da vidim gameplay za ReCore, neki upectljiviji gameplay za Gearse i naravno neko dobro iznenadjenje.

Posto informacije cure na sve strane, poznate su vec specifikacije PS4K, pa cak i cena, zna se za NEO mod, nastavice da promovisu VR. Zna se vec kada krece NX, jedino se ne zna kakva ce biti platforma, dok MS sprema novu reviziju dzojpeda i konzole.

Meni se ne svidja bas pravac u kome se ide pa cu ovaj E3 da docekam sa blagom zebnjom. Sve ove novotarije iziskuju ogromna novcana sredstva, a tek sto smo zagazili u “next gen” eru. Fokus nije vise toliko na igrama nego na tehnologiji. U narednih nekoliko godina, videcemo bojim se i mnostvo 4K-izacije i VR-izacije postojecih igara.

Nadam se samo da ce MS odgovoriti adekvatno na agresivne biznis planove japanskih kompanija, tacnije Spencer nas je uverio da je MS jako dobro svestan i da nema nista protiv novih trendova.

Za Sony i novi PS4 je maltene vecina informacija poznata, ali posto sam prvenstveno xbox igrac znatno me vise zanimaju njihove najave. I za njih su curele razne informacije ali nista konkretno da li i kakav ce biti novi apgrejd.

I dalje sam stava da je rano za novu konzolu ove godine, ali bi mi sledece odlicno prijalo osvezenje.

Sticem utisak da osim par pojedinaca vecinu ovde ne zanima VR, sto mozda zbog nepodrzavanja tog pravca u gamingu (sto je slucaj kod mene), sto zbog skupe i generalno nedostupne tehnologije koja za sada zahteva velika ulaganja (sto je takodje slucaj kod mene). Zato bilo sta vezano za VR cu da ignorisem.

Malo je offtopic, ali mene izuzetno zanima PSVR. Prije svega, ocekujem da ga koristim kao drugi TV, a sta bude jos igara pride, to je samo bonus.

Sto se tice MS-a, vidicemo sta ce uraditi na e3, bas su tajnoviti ove godine, ne znam sta da ocekujem. Samo se nadam da nece biti CG trailer neke ekskluzive koja izlazi za tri godine, i najava nekih pet ekskluzivnih misija za pet razlicitih igara i mjesec ekskluzivnih DLC-ova.

@ prekanator Skoro sam ubedjen da i MS mora da odgovori sa novom konzolom pocetkom 2017 tako da mislim da ce ti se zelja ispuniti.

Ova situacija je zicer za MS, sada zna specifikacije PS4K i moze da ubaci malo jaci hardver cime bi vratili balans u odnos snaga, a njima vise nego Sony-ju ide u prilog revizija hardvera.

PSVR je i dalje enigma. Svi se nadaju da ce Sony spasiti mainstream VR, ali ja sam skeptican, sa move kontrolerima i kamerom u bandlu, uz PS4K, mozda novi 4K TV (Sonyjev naravno)… malko su se zaneli sa zavlacenjem ruke u dzep potrosaca.

1 Like

da li se meni cini ili se gaming udaljio od takve vrste ekskluziviteta. Meni je to najvise s***a u ovoj industriji, mrzim ceo koncept igre kao ekskluzive, a mos’ mislit sta mislim o ekskluzivnim misijama/oruzjima/skinovima!

Znam da je na pocetku ove generaciju toga bilo na pregrst, ali u zadnje vreme slabije to primecujem. Imate li isti utisak, ili sam ja Kostunica u ovom slucaju…

Ja sam vise za kraj sledece godine, ali dobro kad god izadje, ne tera me niko da kupim pre toga.

Od prošle godine su odustali da prikazuju / predstavljaju igre koje ne izlaze u narednih 12-18 meseci, tako da neverujem da će to sada pregaziti.

Mislim da se javnost nadigla nakon onih najava ROTR i sta je zapravo ekskluzivnost, sada su valjda dosta oprezniji sta najavljuju. A mislim da ne vidis te najave zato sto je Sony pokupio vecinu ekskluzivnih ugovora za DLC (CoD, Destiny), a oni samo napisu “First on PlayStation”.

Vrhunac ludila su mi ekskluzivne misije za Gamestop preorder ili tako nesto, ali zadnjih par igara koje su gurale taj model nisu najbolje prosle, pa je moguce da su odustali.

1 Like

Od MS očekujem još Gears 4, prikaz Halo Wars 2 sa najavom za još jednu Halo igru za sledeću godinu, mada nisam siguran da li će biti Halo 6 ili će možda da naprave neku igru poput ODST. Najbolje bi bilo kad bi i oni pauzirali jednu godinu sa Halo, ali su šanse za to poprilično male. Recore, Ashen, Scalebound, možda najave i BC za Xbox igre, sa većom rezolucijom, achievementima i još nekim sitnicama, kao pandan Sony Classics igrama. I naravno, Holo Lens informacije. Za sad su to neke stvari koje očekujem od MS na E3, ali ima još. Biće interesantno praviti bingo listić ove godine :smiley:

Mene zanima Sea of Thieves na šta liči i kakav je gameplay. Ovo može biti huge igra ako sve klikne na svoje mesto.

Za 3rd party ekskluzive, ne verujem da će ih biti, ali imaju jedino smisla ako ih full funduju (kao Sony SFV) i ako je od početka (nikako kao što je RoTR slučaj).

1 Like

Zanima i mene Sea of Thieves, to bas obecava, ocekujem gameplay za ReCore, gameplay za Gears 4, gameplay za Halo Wars 2 I mozda neki CGI trailer za Halo 6 (ili to mozda ostave za recimo Gamescom). Mozda budu smarali sa nekom novom Forzom. Iskreno, ja bih voleo da vidim makar i 30-sekundni tizer za Alan Wake 2, mislim da bih se upiskio od srece.
Sto se tice hardverskih revizija, ne znam zasto se ljudi TOLIKO oko toga interesuju, cak i da bude, bice po istom onom principu o kome se suska da ce da bude na PS4. Dakle samo bolji framerate, a ne i rezolucija ili teksture. Praviti igre koje drukcije izgledaju, tj. bolje izgledaju na novoj konzolu bi bio pucanj u nogu jer bi ljudi koji su do sada kupili XO bili jako besni, a poverenje je odavno poljuljano. Naravno, prdece malo o HoloLensu I to je to.

Tri igre koje najvise cekam / bi me najvise iznenadile, God of War 4, Alan Wake 2 i Red Dead Redemption 2, jednom recju WIN:trophy: .
A bilo bi lepo da najave Grant Turismo 7.

Jel se meni cini, ili ljudi pricaju vise o novim konzolama nego o samim igrama? :smile:

Da budem iskren, jako me zanima sta Bethesda planira. Nadam se nekom TES ili Fallout Remaster-u… Za ostalo, mah…

Ja cekam novi Metro (ocekuje se da ce ga najaviti), sve ostalo mi je manje bitno.

A i to bi bilo lepo za videti.

Samo RDR da vidim i mogu da zatvore sajam :smiley:

1 Like

pa jbg ljudi su u neverici da njihove jos uvek nove konzole za koje je receno da ce imat 10 yr life span, odlaze indirektno u zaborav.