Xbox E3 planovi

Mislim da je to bilo najavljeno i ocekivano, seli ljudi i dogovorili se da im je 10-godisnja konzola nedovoljno profitabilna, ostaje nam samo da se prilagodimo novoj realnosti konzolnog biznisa sa jednogodisnjim ciklusom. Uz novu Fifu kupovace se od sada i nova konzola jbg.

Konzole u odnosu na PC su imale prednost tipa, necu pc, moram da menjam svake dve godine, ovako kupis konzolu i sve ti radi 5 godina minimum.

Opet jak komp koji ce da tera igre bez problema barem tri godine moze se sklopiti za nekih 700 - 800 eura, mozda i manje. Konzola kosta 400, menjaju je na svake dve tri godine.

Stvarno ne vidim vise razlog konzola u gejming svetu. Eventualno Sony ekskluzive jer je i po tom pitanju MS otisao dodjavola.

Kontam da ce konzole kupovati average joe american koji ne zna ni winrar da instalira i soccer moms koje ne znaju ni toliko a hoce da se njihovo celjade igra dok oplakuju tuzan i nesrecan brak.

3 Likes

Sinoć sam razmišljao/zamišljao neki PC koji je ujedno i konzola.
Klik i bootuje Windows, klik i pojavi se Xbox dasboard.
Realno, možda nas to čeka na nekom narednom E3…

Kontam da nas to ceka na ovogodisnjem E3.

Dodaj tome da ce se verovatno Stream Xbox (nano cini mi se) moci spojiti sa PC-jem preko wifi-ja i strimovati sve na TV, pa tako i igre. Uzmes X1 joypad, zavalis se i cao.

Meni će i dalje biti lakša za upotrebu konzola u odnosu na PC. To je faktor koji meni puno znači, bez obzira što sam tech potkovan, ali sam lenj i odbija me pomisao petljanja sa PCijem na bilo kom drugom nivou osim ako je za posao. Znam da je to sada mnogo jednostavnije i u dosta slučajeva, isto kao i kod konzola - plug & play, ali opet, trenutno mi je draže kontroler u ruke i šibaj. Sa vremena na vreme neki update i ne razbijam glavu oko stvari za koje ne moram da znam da postoje.

3 Likes

Ako kupujes igre preko Windows Store-a razlike nema. A ni Steam nije daleko.

Razumem sve to i stoji na mestu, still, ne mogu na istoj spravi da radim i da se igram (jer znam šta bi preovladalo). Zato sam i prešao na Mac jer je idiot proof :kissing_closed_eyes:. Kontam masu kojoj PC igranje prija jer mogu da podese šta god hoće i da zavire u svaki registar i šteluju FPS & rezolucije, meni je to suvišno.

4 Likes

+1

al s druge strane … :wink:

Da se ne lazemo, svi volimo osecaj kupovine neceg novog, pogotovu nesto uz sta providomo toliko vremena. PC igraci to rade cesce kupovinom raznih komponenti i zadovoljavaju tu potrebu, dok konzolasima ostaje samo kupovine konzole. Zato i bi toliko procenat ljudi vec nesto promenio. Da sam skoro uzeo konzolu naravno da bih bio ljut, ali je meni 4 (potencijalne) godine dovoljno, iako sam komotno mogao bez toga, opet se radujem necem novom. Razumem sve kojim je takav ciklus prekratak, ali ne razumem zelju da se samo igra na PC-iju, jer konzole imaju dosta pogodnosti…ovo o cemu je pisao robotnjik.

Ma, svi ce apgrejdovati, nema drugog nacina. Bitno je samo da se sveta trojka (Sony MS i Nintendo) sloze oko novog koncepta a izgleda kao da hoce. Moar money za njih, a potrosaci su manje vise navikli sa preskupim mobilnim telefonima i tabletima na 1y ciklus. Gamestop i veliki prodajni lanci organizovace staro za novo akcije, dodas 100, 200e i eto ti nove konzole. Zbog benefita u vidu bolje VR podrske, kompatibilnosti i brzeg progresa grafike zaboravicemo brzo na stare generacije i pitacemo se da li je moguce da smo nekada cekali 7 godina na pojavljivanje nove konzole.

1 Like

Kraj 2017. godine se taman poklapa sa obecanjem premijera da ce nas krenuti na bolje. Tako da, no worries… :smile:

7 Likes

Pobeda!!! :smiley: :smiley:

.
Omiljeni komentar dana!

hmmm

Iz poslednjeg Halo Weekly Bulletin izdanja:

The Halo Wars 2 team is anxiously gearing up for E3, where the game will indeed be playable. There’s also – well, I can’t talk about more just yet.

1 Like

Hypeee

Jos 15 dana…

Jos 10 , blizi se.

Ja ocekujem da vidim one nove unapredjene konzole,Halo 6 posto su trailer za Halo 5 prikazali dve godine pre izlaska a Halo 6 sigurno ne izlazi sledece godine,Neki gameplay ili nesto vezano za pricu od Gears 4 i eventualno Crackdown 3…a mozda i neki Warzone Firefight gameplay