Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Probaj iznova novi nalog i dodaj ispocetka nacin placanja. Ali dodaj nacin placanja tek kad pokusas da kupis nesto, pa ti onda zatrazi informacije. Ili probaj skroz da uklonis nacin placanja pa dodaj iznova ponovo. :thinking:

Mislim da ti je to problem…
Dakle pratio sam uputstva detaljno, upalio konzolu (USA) nalog, odmah iso da prebacim na Argentinu, restartovao konzolu, uso u store, naso igru (resident evil triple pack) došo do dela sa karticama, promenio adresu na neku bezveze naso na netu u Buenos aries-u, ubacio karticu (master-telenorova) prosla prva kupovina bez problema, probao jos jednu pa jos jednu da kupim neće, okej…sa konzole iso da na napravim nov profil (konzolu ne menjas region vise, ostaje ARG) napravio nov profil, dodao sebe za prijatelja, istu bezveze adresu ubacio, istu kreditnu karticu i idem da kupujem kao gift i saljem sebi, za sada 6 igre kupio radi bez problema pu pu, posle cu jos par da probam

2 Likes

Pokusao sa novim nalogom posle setovanja konzole na ARG region, uneo adresu placanja tek u momentu kupovine gift-a i nista… :sweat_smile:
Predpostavljam da je nesto do kartice u tom slucaju, nazalost trenutno nemam drugu da probam.
Btw, hvala za brze odgovore ljudi. :beers:

Bas mi je žao :pensive:
Kada nabavis drugu karticu, probaj tada

Steta, ponadao sam se ali nema veze. :slightly_smiling_face:
Vazi, javljam ovde ako bude nekih promena. :blush:

1 Like

Kasnim jbg, odgovorili su ljudi sve. Ja sam samo napravio razliku sto sam sredstvo placanja dodao prilikom pravljenja naloga, sve ostalo je isto. Ukucao neki hotel u Mar del Plati i to je to.

Kad moze da ima Madjara u Vranju, moze da ima i Argentinaca u Srbiji :grin:
Bas mi je drago sto se ovo bas razvilo otkada sam spomenuo Argentinski store, a do tada niko nije ni znao za njega i sto je dosta kolega forumasa ustedelo ozbiljan novac i sto uzivaju u svojim igrama i Xbox konzolama!

6 Likes

Unististe mi grad s tom forom :joy:

2 Likes

Kakav je kurs u odnosu na dinar ili je skoro 1:1

skoro 1:1

Samo da potvdim da mozete sa ARG naloga da redemujete na USA nalog bez problema uz VPN. Nema potrebe da se menja primarni nalog. Samo napravite arg nalog (sa sve adresom) dodate ga na konzoli, promenite region na konzoli na argentina i pi**te giftove na primarni usa nalog (kroz vpn na argentina na kompu ili mobitelu, ja sam koristio surfshark). Jos lakse je ako dodate jedan drugog za prijatelja , tj sami sebe :grinning_face_with_smiling_eyes:

Jedini problem u ovom slucaju moze vam biti kartica, ako nema sredstava, ako istice uskoro. Drugog problema nema. Neko rece ogranicen je broj giftova? Ako se pronadje ko je neka napise brojku :grin:

Skida sa kartice bukvalno negde 1:1.

2 Likes

rece @Son_of_a_gun nesto fazon 14-15?

1 Like

Ograničen na sta,ukupan broj dnevno,nedeljno ili. ?

Zasto bi kartica bila problem? Planiram ovo da pokusam i citam puno o ovome ali mi nije jasno ovo oko kartice sto si rekao.

Samo ako nemas dovoljno sredstava na kartici nece raditi. Ili istice uskoro ili jednostavno mora druga kartica… Ovako šljaka bez problema. Inace svi nalozi su bili na konzoli - i ARG i USA pre nego sam promenio lokaciju na Agrentina.

Kao sto vidis gore u temi ja nisam uspeo na ovaj nacin da kupim igru iako je procedura ispostovana 100% i to vise puta. Nisam jedini kome ovo nije poslo za rukom. S obzirom da nam ne pada ni jedan drugi razlog na pamet, jedino na sta sumnjamo je neki problem sa karticom. Recimo, kartica koju sam koristio je vec bila vezana za Austrijski region. Kada sam pravio ARG nalog koristio sam tu istu karticu.
Moze biti da recimo kada jednom vezes karticu za neki region Xbox to zapamti i nadalje svaki put tu karticu povezuje iskljucivo sa “originalnim” regionom. Znam da je Netflix imao tu foru sa pravljenjem vise naloga sa istom karticom. E sada, ja ne kazem da je ovo slucaj, samo navodim kao primer sta moze da bude problem sa karticom. :sweat_smile:

Imas li kakvih prijedloga sta bi se moglo uzeti povoljno a dobro sa ovog trenutnog sale? Pozeljno bi bilo neke co-op igrice da igram sa bratom. Prekucali smo a way out neki dan i bas je prilo predobro samo igrica bila bas kratka nazalost.

10 giftova je ograničenje, posle moraš da čekaš 14 dana prije nego giftuješ opet.

2 Likes

Overcooked 2

Gears 4 + Halo 5 bundle za 400 pesosa.