Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Pogrešili ste u informacijama o kartici ili adresi verovatno. Meni se to desilo isto prvi put na Argentini pa sam nasao neku adresu koja zaista postoji, neki electronic store u Cordobi. Isto mi se desilo u Turskoj kad sam prešao iz Argentine, tek iz drugog puta sam uspeo. Može biti čak i ime na kartici, meni piše sve velikim slovima na kartici pa sam tako i ja prvi put kucao, drugi put sam pisao normalno samo prvo slovo veliko i mislim da je radilo.

Visa ne radi za Argentinu

Meni je radila kartica do nedavno. Od juce mi izbacuje tu grešku. Adresa postoji.
Xbox je na region turkey a adresa je neki hotel u istanbulu.
@SlobeX

Lijepo ti kaže čovjek gore, Visa kartice su blokirane ima par mjeseci, samo mastercard prolazi.

1 Like

Od kada visa ne radi u turskoj? Znam na ne radi već nekoliko meseci u argentini.

Kada misliš na neku drugu regiju onda je i navedeš u prvom postu jer je ovo prvobitno za argentinski store

Onda ne znam šta može biti, ja sam juče u turskoj kupio 3-4 igre sa Visa karticom od Erste banke :smiley:

1 Like

Slažem se. Sledeći put ću obratiti pažnju na to. Bilo kako bilo, greska izgleda češće se pojavljuje, takođe ljudima koji kupuju preko argentine kao i meni koji sam hteo da kupim nešto u turskom storu. odgovorio sam na jedan post koji pokazuje istu grešku. Da vidimo da li je @bambix rešio problem i kako.

Problem solved - to jest za mene.
Pošto nisam u Srbiji ja koristim VPN da bi Xbox dobio srpsku ip adresu da bi onda mogao karticom iz Srbije da kupujem u turskom ili argentinskom storu. VPN koji sam koristio je bio NordVPN. Njega Microsoft sve više i više blokira. Prešao sam na Mullvad VPN. Sa njim je proslo.

Ako to sto pricas jeste tacno… to znaci da bi, u teoriji, Visa i prosla sa srpskom karticom na Argentini kada bi se koristio Argentinski VPN na Xbox-u (ruteru) :grinning: Mada koriscenje VPNa zvuci vrlo nebezbedno ako uzmemo u obzir Microsoftovu istoriju sa istim. Mozda je neko probao?

1 Like

Ne, nebi proslo. Treba uvek ip adresa da se slaže sa državom odakle je kartica plaćanja. Kartica izdata u Srbiji: srpska ip adresa, adresa izdata u argentini: argentinska ip adresa, itd…
Ako se ne slaže onda si prije dobio grešku “currency mismatch” (nešto na tu foru). A sad mi je izbacilo samo grešku “oopsss…”.
Tako da je ovo za VPN samo za nas interesantno koji nismo u Srbiji ali koristimo sprske kartice za plaćanje.

Sasvim je moguce da VPN ne bi prosao, ali nikada ne pise ‘currency mismatch’… bar se meni nije desilo (jer svaka banka interno konvertuje valutu). Uvek izlazi greska oopps :grinning:

1 Like

Jel mogu da kupim direkt sa Usa acc a store je stavljen na Turkey, MC je kartica?Jel upisujem Usa adresu ili Tursku adresu?Igra ce mi biti na USA acc,a platicu po ceni Turskog store?

1 Like

Billing adresu stavljas iz zemlje koje ti je na konzoli, takodje naplatice ti u valuti koju ti pokazuje u storu. Nema veze koja ti zemlja stoji na nalogu. Bitno je da billing adresa postoji - nadjes neki hotel ili tako nesto

2 Likes

Je l kupovao neko Vbucks preko Arg odavde sa nasom karticom naravno? Posto me zanima da li radi to za ingame stvari ili samo igre zasebno.

Radi. Ja kupovao burazeru.

1 Like

Hvala!

1 Like

Pozdrav drustvo. Jedno pitanje. Povezao sam karticu i kupujem igre sa Argentina store, pa me interesuje da li postoji neki limit kupovine na mesecnom nivou ili tako nesto, da ne bude sumnjivo? Ili moze da se kupuje koliko god igara zelim? Hvala unapred. :grin:

Tri igre mesečno. Inače dodje Messi da te pita odakle ti pare :joy: Kupuj brate i uživaj! :smiley:

1 Like

Hahaha, hvala. :rofl: