Xbox 360 servisiranje

Salji guru-u ako on ne moze onda joj nema spasa
drugaru je popravio ono sto su drugi rekli nema joj spasa
sve preporuke za njega
i ja sam popravljao u virtualu ali za sada radi posle cemo videti
ako rikne saljem kod gurua

dace bog,cula sam vec da dobro radi konzole…

Meni u NS gamesu rekli jednu dijagnozu, naravno netačnu, nisu mogli da poprave pa kao nešto izmislili!
Ja je poslao kod Guru-a i čovek je opravi!

Samo sam hteo da napishem objashnjenje shto se tiche servisa.

Postoje dva koraka servisa. Prvi je bezazlen, radi se zamena nosacha hladnjaka, paste, i fino podeshavanje da to sve stoji kako treba. Ako to ne uspe i RROD/greshka se vrati, plocha se mora grejati, odnosno osvezavati lemovi. To nije 100% risk free, ali je jedino reshenje kada drugachije ne moze. Ja prvo idem sa prvim nachinom pa ako prodje i konzola potraje, super, ako ne, mora se raditi ovo drugo.

Btw, ako nekom treba zamena liteona, imam josh 2 nova Samsunga vishka, cena je 6500 dinara, zamena sa fleshovanjem.

060 73 74 555
Vladimir

jel ima neko ko zna koliko kosta polovan hard od 60GB ili vise???

To se ne isplati, a i nigde necesh naci polovan 60GB kod nas. Ali zato moze da se 20 koji imash zameni onim od 120…

kako to mislis???

Pa lepo, moze se hakovati i staviti 120GB umesto tvog 20. Kod mene je to 5900 dinara (sa HDDom naravno), ukljuchujuci i prebacivanje gamertaga i svih podataka sa starog harda.

u jeeeeee,jest da je extra al mnogo kinta,

Pa sam HDD koshta 55e :slight_smile:

Koliko primećujem, gotovo svi problemi sa Xbox-om se svode na preterano zagrevanje! E sad, ne spominje se recimo to koliko je uglavnom potrebno da konzola besprekidno radi da bi se zagrejala do tog nivoa da dolazi do kvara! Da li kvar od pregrevanja podrazumeva svakodnevno neprekidno igranje od po 5-6 sati, uzastopan rad od po nekoliko dana ili je sve to potpuno neodređeno i bez nekog pravila!?!
P.S.: Da li se problem sa zagrevanjem javlja na svim konzolama počev od prvog Xbox-a pa sve do ovih novih verzija koje se danas prodaju!?!

Koliko ja znam neko pravilo i ne postoji! Guru će ti potvrditi da konzole mogu raditi i po 4-5 dana bez gašenja i da ne bude nikakvih problema, a dešava se da radi svega nekoliko sati i ups!

Liteon info >>

TEAM JUNGLE Presents IXtreme 1.5 firmware


World first IXtreme fw for the unhackable Liteon drive!
Also for Benq and Samsung drives!

This has been a huge effort by everyone in Team Jungle comprising of the best talent in the world. It has been a privilege to work in the team which has enabled us to get to this point. Truly a worldwide effort and the greatest hack that i have been involved in!
The road has been a long one:

  • getting the key serial output
  • decapping the 1319L chip
  • reading the embedded flash, very difficult!
  • decrypting fw
  • creating iXtreme
  • creating Jungleflasher GUI+tools

Greatest teamwork eva!

Features

Support for Liteon DG-16D2S unhackable drive
Flash from Windows with new Jungleflasher GUI
Smart Inquiry cdb for enhanced spoofing - Liteon
Enhanced c/r timing - all drives
Enhanced disc jitter - all drives
Enhanced spoofing support for Liteon - Samsung and Benq
Enhanced bad angle support - all drives
Secret Liteon MS Inquiry cdb support - Samsung and Benq
Half Open tray on powerup for Windows inquiry/flash mode - all drives
Disc lock/unlock cdb - Liteon Windows mode
Drive key+serial info cdb - Liteon Windows mode
More secure firmguard - Benq

Hitachi 1.5 is set to be released shortly. Hold onto your pants Hitachi owners! =)

Ho ho ho! Eto božićnog poklona…

Pozdrav ljudi, hteo sam da pitam da li neko zna gde mogu naci napajanje za xbox360. Treba mi sto pre! Moje je prslo!

Saljli te mi na mail [email protected]

i tako,provalili i lite-on…

<c4eva> ix15 for sammy,benq,liteon has been marked final and are undergoing final testing!
<c4eva> merry christmas everyone!
<c4eva> happy new year as well!
<prankster> c4eva: are the flash tools for liteon cli or gui?
<c4eva> both
<c4eva> liteon truely is the best drive! very impressed!

jedino sto je read only ali nije to toliko problem…sto se tice vremena igranja na xbox-u,nema pravila,ja sam igrala u proseku po 1h do 1.5hy dnevno pa je rikuo,kupila mu kuler,popravili mi pa je opet riknuo,ali ja sam kupila one sranje modele iz 2006,mada kazu da ni danasnji nemaju velike razlike…kome se kako zalomi

Ceka se guru da da svoje misljenje… :slight_smile:

Ako mi ne daj boze (kuc kuc) crkne ovaj box (drugi po redu), mogu samo njemu da ga nosim, posto se popravke u virtualu nisu pokazale delotvornim…

Ne bih da vam kvarim raspolozenje, ali…

Mom prijatelju je posle skoro dve godine koriscenja nastao problem, konzola je davala samo zvuk, bez slike i rrod-a. Guru je uradio xclamp fix i radila je 2 meseca. Problem se vratio…

Ako neko ima memorijsku karticu viska neka me cima na pm.
Moja je otisla u vecna lovista uticajem spoljnih faktora tako da dok mi guru ne posalje novi hard disk valjalo bi da u xbox-u imam neku memoriju.Da mi se ne trosi vreme na live-u uzalud a ovaj nalog mi istice za 20 dana.:slight_smile:

Osvezavanje lemova nije ni radjeno na toj konzoli, tako da pogledaj post #44 :slight_smile: