Xbox 360 servisiranje

Ako neko zna gde se moze servisirati xbox360 beograd novi sad problem je u sledecom ponekad i to sad sve cesce pokazuje disk eror nekad momentalno nekad kasnije uglavnom iritirajuce

Na kraju jedino mozes da zamenis laser na dvd drajvu, max 50e. proveri u virtual-u, BG. 065 VIRTUAL

Možda da pokušaš u NS-Games-u! 021/458-058

ako bi neko od pomenutih reagovao odmah to bi mi odgovaralo dA se ne cimam 2 puta posto nisam ni iz bg ni iz ns

Ja sam svojevremeno nosio u NS - games Xbox (kec), i to nekoliko puta,
zbog kojekakvih intervencija, ali svaka od tih intervencija je podrazumevala da X-kutija ostane kod njih, e sad…
Najbolje da se sa njima konsultuješ i to je to.:cool:

E sad me zanima ovo koliko imate konzolu godinu dana ili jace
da li se svakom pokvarila da li imate externe coolere ja ih imam
od prvog dana i opet pre 2 nedelje sam dobio 3RROD drugaru je crkao graficki cip iliti eror 75 cinimi se moja se srecom dala servisirati jes da su je sredili ali je malo dugo trajalo skoro 2 nedelje sad me zanima posle ove akcije koliko ce trajati koja su vasa iskustva sa 3RROD posle servisa koliko
radi dobio sam garanciju 3 meseca pa me zanima hoce li potrajat iduze koja su vasa iskustva

Imam Elite, evo godinu dana vec. Imao jednom rrod, ali sva cetiri crvena svetla, jer sam stavio disk na disk u drajv (poprilicno glupa akcija :rolleyes:). Kad sam stavio jedan sve je bilo na normali i evo do dan danas fercera valjano.

meni je posle godinu ipo crkla pa me zanima ima li neko xbox 360 recimo 2 godine a da nista nije crklo i da se recimo intezivno igra

Deco, ne znam koliko vas prati benchmark forum i zna za usera driver iliti Guru. Covek je veliki pristalica PS3-a i igrom slucaja je uzeo za klinca xbox360. Znajuci za ove probleme, izucio je sta je mogao, nabavio delove za x-clamp fix i modifikovao proces. Da ne objasnjavam svojim recima :"_Nije fora uopshte u grejanju, vec u chinjenici da sve dok imash Xclamp shanse su velike da ce se desiti neki od problema, ne samo RROD. Postoji i 2 crvena svetla “of death”, ili samo jedno aka E74 i nekoliko drugih E greshaka, pa recimo konzola normalno radi, chuje se zvuk ali nema slike, itd. Sve je to uzrokovano loshim dizajnom Xclampa. I shto je najgore, Virtual i zvanichni Microsoft servis u USA to ne pipaju uopshte, pa se zato ljudi vracaju po 5x kod njih. Popravio sam vec 4 konzole koje su bile po nekoliko puta u Virtualu i na kraju je dijagnoza bila “ne moze ovo da se popravi”, a ovih dana cu dobiti jednu koja je bila u nekoliko servisa i niko nije mogao da je uradi, i ako to uspe, nema koja nece

Fora je u tome da je Xclamp fix najsigurniji kada konzola radi, jer to znachi da se plocha josh nije iskrivila, tako da bih ja to uradio odmah sada odmah_

Coveka znam, oziveo je konzolu koju sam mu doneo na ovaj nacin, a pre toga je bila u virtual-u da se prelemi i radila je 2 dana posle toga. 2000 din je usluga i toplo je preporucujem.

Dodatak: "_Postoji topic na jednom forumu gde ljudi koji su radili xclamp prijavljuju iskustva, ali sad nemam link, mislim da je xbox-mods ili neki od tih najjachih. Xclamp se radi vishe od godinu i po i u tom threadu mislim da ima samo jedan primer da je posle 8 ili 10 meseci zauvek riknuo, ali to je specifichan sluchaj, taj primerak je verovatno RRODovao puno puta pa je fizichki plocha oshtecena, jer nema razloga da radi toliko pa na kraju da rikne totalno zbog chipova, zato i kazem da je najbolje xclamp uraditi pre nego shto se pojavi problem a ne da se cheka RROD. U krajnjem sluchaju, ljudi to rade razlichito, nije svaki xclamp isti, nije svako mozda dovoljno spretan da to uradi, a ja ga radim drugachije nego oni tamo, jednostavno nisam nashao identichne delove koji su potrebni ali poshto funkcionishe, ne diram.

Cela fora je ultra jednostavna i kada je razumesh, potpuno je jasno zashto se RROD i svi problemi uopshte i pojavljuju, pa je jasno i da se vishe nece pojavljivati bilo kakav problem u vezi sa CPU/GPU. Ako ti znash zashto Microsoft to isto ne radi, znam i ja. Verovatno ista stvar koja je i dovela do tako velike greshke, nemarnost. Ni Microsoft ni Virtual sigurno to ne rade, imao sam dve konzole koje su bile na servisu u USA (mozda i vishe puta) i 4 ili 5 konzola koje su bile jednom ili vishe puta u Virtualu. Ove iz Microsofta kao da im nishta nije radjeno, a ove u virtualu sve do jedne prelemljen Ana chip, a xclamp ostao. U prevodu, josh nisam video konzolu kojoj je uradjen xclamp a da se vratio RROD, niti chuo za takav primer, a koliko ima konzola kojima nije uradjen a ne rade ? Mora da tu neshto ima

Shto se tiche pouzdanosti ovoga, ako konzola koja je imala RROD i nije htela da radi 5 minuta u dashu, sada radi 3 dana bez gashenja pod punim opterecenjem, znachi da problema sa kontaktima nema, i problema da odvodjenjem toplote nema. Poshto je to sve lepo fiksirano i nema shanse da mrda ili se olabavi, ja ne vidim razlog da to isto tako ne bude i za godinu dana ili dve godine. Jedino shto moze da se desi je da rikne drajv ili Ana chip, ali za to postoji josh jednostavniji fix, a ja na 10ak Xboxova koliko sam uradio nisam imao taj problem.

Shto se tiche cele priche po netu, pa ima je svuda, samo svega ostalog ima mnogo vishe pa treba da isfiltrirash djubre i to je razlog shto deluje da se ne govori mnogo o tome.
Btw, josh jedan detalj koji sam u medjuvremenu “otkrio”. Drajv se neuporedivo manje chuje i vibrira na 8x brzini nego 12x a igre se “na oko” uchitavaju istom brzinom, bash sam pre neki dan iste igre uchitavao na obe konzole i razliku ne mogu da vidim u brzini, ali zato u buci i vibracijama je nebo i zemlja, ova 8x radi skoro ko PS3 Tako da preporuchujem fleshovanje na 8x prvo zbog buke, a onda zbog vibracija koje ce mozda poremetiti sam Xclamp ili fixovanu varijantu pa je vrlo moguce da je to jedan od uzrochnika. Jedna konzola mi je doshla sa potpuno olabavljenim GPU hladnjakom, mogao je da se lako rotira rukom, mada je bio u Virtualu pa su ga mozda oni zeznuli, ali moguce da je to od vibracija 12x drajva, nadam se da cu konkretno neshto otkriti na tu temu._

NJegov Telefon cu da stavim, ako krsim neko pravilo, moze PM :slight_smile: 0631072650

Ala text! Nego gde se nalazi taj lik, čisto da mi iz NS-a znamo!

hahaha, kao igrom slučaja uzeo klincu … dobra fora

BG, Zvezdara.

Iz amerike, 120e a prodao PS2 za 130e pa rece eto dobrog posla a i tata malo da proba to MS zlo! :slight_smile:

ma znam tog lika i izbegavam svaki forum gde se taj nalazi, Garant svaku “sinovljevu” igru ubaci samo da bi pljuvao kako je nešto loše na 360. Lepo chovek skontao je da je PS3 pukao i uzeo box.

^ Da, a ti si X360 kupio zato shto je bolji od PS3, a ne zato shto jedini ima pirate. Toliki si bot da ne bi PS3 kupio za 130e ? :slight_smile:

Ali to nije bitno, bitno je da se RROD popravlja trajno i za povoljne pare, a ne da morash da idesh u virtual 5x i platish 50e za neshto shto nikada nece biti popravljeno na nachin na koji rade.

Uskoro mi stizu i novi Toshiba/Samsung MS28 drajvovi i hardver za vadjenje kljucha iz Liteona (nema lemljenja i rizika da se neshto zezne), pa ako nekom to treba, cena ce biti 6000 din drajv + fleshovanje.

I nisam na Zvezdari, na Crvenom krstu sam, blizu BDP-a.

063 10 72 650
Vladimir

Eto meni sredise konzolu u virtualu a bas nesto nemam zelju da nekom saljem konzolu pa da tamo stoji + nema ni firme ni garancije nicega jedino da odem pa da sacekam popravku ali verovatno od toga nema nista znaci jedino virtual oni barem daju garanciju od 3 meseca a ko zna mozda su se usavrsili videcemo je se aktivno igram oko 4 sata dnevno pa videcemo koliko ce potrajati njihova popravka imam jos jednu mrtvu konzolu eror 75 kazu nepopravljivo ako neko zna gde da to ozivim neka javi

@guru

mozda ces se zacuditi, ali ja sam kupio 360 zbog igara i da nema piraterije, to bi i dalje bio moj izbor.

verovatno bih kupio ps3 za 130e i odigrao jedine dve igre koje me zanimaju (Uncharted i MGS4) i onda cekao po nekoliko meseci da se pojavi nesto zanimljivo ili prodao nekome za vecu kintu.

ok, meni stiže jedan iz usa, 60 gb, nemam pojma koji će biti drajv u njemu i znači mogao bi da napraviš fintu da radi valjano ako je Liteon?

Kao shto sam ti i telefonom rekao, ne znam kome je interesantno da svaki chas ide u Virtual, a pogotovo koliko ti se isplati iz Novog Sada da shaljesh konzolu, jer oni ne rade nishta na glavnom problemu konzole, vec prelemljuju Ana chip, i ne znam ni zashto to rade.

Ja na sve popravke dajem dozivotnu garanciju jer znam da se isti problem vise ne moze javiti, jer ja ne uklanjam problem, vec uzrok problema, a ti cesh otici u Virtual 5x za 3 meseca jer oni glavni uzrok jednostavno ne diraju, i na kraju ce reci “mi ne mozemo ovo da popravimo”, kao i za ovu E74, pa vidi da li ti se isplatilo to maltretiranje i 50e za dva meseca igranja. Imao sam takvih primera bar 10 i sve sam ih zavrshio. Josh nisam video konzolu koja se ne moze povratiti da radi potpuno normalno.

Po (mojoj) teoriji, postoji problem velikih vibracija od drajva, ali to se jednostavno reshava fleshovanjem 8x firmwarea, pa je drajv jedno 5x tishi, a sve se potpuno isto uchitava “na oko”. Josh u praksi nisam imao problem zbog toga, ali to je po meni jedino shto moze da poremeti stvar.

Nije problem uopshte, samo je pitanje kome je shta zanimljivo i koje igre ce zavrshiti na Windowsu a koje ne :slight_smile:

Naruchio sam hardver i drajvove potrebne za to, pa kada uradim par komada, mogu da ti 100% potvrdim, ali nema razloga da ne funkcionishe kao i drugima.

oke, prijavi

btw prezirem igranje na PCiju :slight_smile: