Windows 10

Legalan 7 i 8.1 se apgrejduju na legalan 10, bez ikakvih ogranicenja. End of story. W7 Professional i Ultimate i W8.1 Pro idu na W10 Pro, a ostale verzije idu na W10 Home. Ovo vazi samo za kucne verzije, za one Enterprise, poslovne varijante su neka druga pravila, ali to te ni ne zanima. Mislim da oni ni nemaju apdejt.

Koliko sam ja razumeo, svako može da pređe na Win 10, i oni koji imaju piratski, i oni koji imaju legalni sistem, međutim samo oni koji kupe Win 10 će moći da ga update-uju, kada budu izlazili update-ovi, jel tako? :smiley:

Da. Kao sto je uostalom uvek bilo do sada za sve verzije Windowsa valjda.

A gde to pise za kasnije updateove sistema? Nisam zapazio za to, preleteo sam ono njihovo sto je pisalo

Sent from my Nexus 5

Neko je napisao ovde na forumu, ne sećam se ko.
Nego evo ja još uvek čekam da mi izadje opcija za upgrade, nije se pojavilo ni na piratskoj sedmici ni na legalnoj osmici.

znam da je napisano, ali kazem ja nisam video nigde na MS sajtu, nisam video kod njih, citao sam onaj FAQ o updateu ali nigde ne videh ovo za kasniji update, svuda je pisalo da li je zaista freeeee eheheh, i pise da jeste bla bla… nista update

Ni ja jos nisam dobio opciju za prelazak na Win 10. Koristim piratsku sedmicu 64 bit Ultimate :smiley:

Imam 2 laptopa, indenticna s win 7 sp1 x64 i na jednom sam dobio notifikaciju a na drugom nista

Stiglo i meni na piratu, na legalnom još nije :smiley:

jedno pitanje…imam instaliran zadnji build WIN_10 10130 ali preko piratske verzije WIN_8.1 ,
pitanje je sledece ne secam se koju sam verziu 8.1 imao profesional ili enterprise…
.sada planiram posto sam nasao jeftiniji key za 8.1 OEM PRO ,
ako je slucajno moja verzija Windosa Enterprise da li ce prihvatiti key za WIN_8.1 PRO?
i da li cu posle toga uspeti dobiti licencirani WIN_10 kada se pojavi finalna verzija?
hvala unapred!!!

As Microsoft describes the situation on its Genuine Windows page, you’ll see frequent messages warning you that your copy of Windows may not be genuine. Your desktop will turn to black. You can reset it, but it will continue to turn black until you activate Windows. You can still get critical security updates, though you may not be able to get optional updates or other software, such as Microsoft Security Essentials. But otherwise, Windows and your applications will still be able to function. Of course, this information applies to the existing versions of Windows 7 and Windows 8 and not necessarily to the still-developing Windows 10.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ja upravo radim backup pa cu da uradim sve updateove da pokusam da rezervisem kopiju win10, mada mislim da ce moci i kasnije kako kazu godinu dana free upgrade tako da moze i bez zurbe.

Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Inace, meni i dalje nije stigao konfirmacioni mejl, iako ima 2 nedelje otkad sam se prijavio za ovo. Nadam se da nisam jedini, i da u njemu nema nikakav link na koji mora da se klikne da bi se nesto potvrdilo? Kontam da su im serveri bili prezaguseni.

Nisam ni ja dobio nista. Legalni 8.1 imam. Mada kad kliknem na onaj Win logo i idem gore na meni i confirmation, pise da sam rezervisao. Probaj tako lynxbox

Pise i meni isto.

Nema nikakvo dugme u email-u samo napisu da si reservisao svoju verziju, da ce windows automatski skinuti i bla bla reklame, meni je odmah dao za tablet na 8.1, sve updateove sam uradio.

Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Sve ce biti exstra samo da ne pojaca zahtevnost igara moj komjuter to nebi podneo.

Imam pitanje povodom ovog windowsa, jer bih zeleo legalanu 10-ku…
Naime, kupio sam laptop pre 2 i po godine preko telenora i uz njega dobio legalan windows 7… Sve je funkcionisalo dobro dok nisam razbio ekran pa sam ga zamenio sa drugim laptopom u jednom servisu…
Sada kada dignem sistem i kad mi trazi aktivacioni kod, koliko god puta pokusavao, uvek mi pise da probam drugi key i da ovaj nije funkcionalan na ovom kompjuteru…
Pa me zanima jel svaki kod, odnosno licenca vezana nekako za odredjeni artikal, tj. racunar ili je nesto drugo u pitanju?
Hvala…

Svaka licenca se vezuje za matičnu ploču. Čim promeniš matičnu, treba ti novi ključ.
Trebao si da im kažeš to u servisu, trebalo bi nešto da urade.