Windows 10

meni od pojave Gigabyte Logotipa (plocha) do funkcionalnosti operativnog sistema u fullu treba oko 6-7 sekundi.

Win 8 je u pitanju.

SSD je ako mene pitati najveci i najvidljiviji breakthrough u IT svetu od pojave 3d kartica. Sva ova ubrzanja od 10% 20% sve je to papir i moc sugestije. Ovo je vidljivo golim okom i svako ko kaze da SSD nije napredak, ili nikad nije uzivo video kako radi SSD ili jednostavno lupeta.

Ako win10 bude josh brze dizao sistem od osmice, ima da se pali kao digitron :smiley:

Mozes da dignes na desetku, ali NECES na taj nacin legalizovati desetku.

Ne zelim ja da zaobidjem sistem. Mene zanima ako npr odlucim da uzmem pravi win 10 da li moze da se aktivira posle. Ako eto nekome dune!
To je pitanje.

Mozes. To mozes i sa windows 8 da uradis. Udjes u my computer, desni klik properties i u donjem levom uglu imas windows update. Kad tu stisnes imaces add features to windows. I tu izaberes za koji model, i samo ukucas originalan product key i to je to. Windows 10 ce biti free ali verovatno neki home edition prvih godinu dana, a za win 10 pro ces morati u startu verovatno da platis.

Ne siri dezinformacije, Marko96. Apgrejd je, kao sto sam vec gore naveo, besplatan u prvih godinu dana, ali kada jednom to uradis, Windows je tvoj ZAUVEK BESPLATNO. To je prva dezinformacija. Druga dezinformacija je ovo oko verzije Windowsa. Tacno se zna sa kojih verzija se apgrejduje na W10 Home, a sa kojih verzija se apgrejduje na W10 Pro. I to se moze videti ovde: Windows 10 - Wikipedia
Ukratko W7 Professional, W7 Ultimate i W8.1 Pro prelaze na W10 Pro, a ostale verzije sedmice i 8.1 prelaze na W10 Home.
I prestanite da pisete na ovu temu neproverene informacije.

Ako nista drugo, tacno je ovo da se moze ukucati legalan kod i na taj nacin “preobratiti” nelegalan Windows u legalan.

Jedna zanimljivost :

Windows 10 izlazi 29.7…tu nista ne bi bilo cudno da meni i mojoj “zeni” nije godisnjica 29.7 - i to 10 godina veze :smiley:

Upravo sam dobio potvrdni mail naslova “Congratulations on reserving your free upgrade to Windows 10”.

Rezervirao prije par dana, tj kad se pojavila notifikacija.

Edit: evo i mail-a:

http://view.email.microsoftemail.com/?j=fe8f17747c650d7874&m=fed216717264067c&ls=fe2e1c707c64027a751770&l=feb71c7876610374&s=fe221d7974640c78761274&jb=fef715737c6003&ju=fe5813727d670479731d

vecini nas je to uradilo instant

Meni npr jos uvek nije stiglo.

Meni nije stiglo ni obaveštenje na windowsu :smiley:

Dovoljno je da imas ovu sliku kada odes u meniju na View confirmation.


Ma nije mi stiglo ni da mogu da upgradujem.

Koju verziju Windowsa imas? Ako imas sedmicu, moras da imas Service Pack 1, a ako imas 8.1, moras da imas Update. Nadam se da znas na koji Update mislim, THE Update, onaj dzinovski sto je uveo jos brda nekih mogucnosti, tipa Power dugme u gornjem desnom uglu Start screen-a.

Imam Windows 7 ultimate sa sp1.

E pa ne znam sta da ti kazem, sem - you’re doomed. xD Salim se, valjda ce ti se u jednom trenutku pojaviti.

what to do? what to dooooo?!?!


S’ obzirom koliko volis updateove i ostale zavrzlame, cekaj narodnu verziju.

ja vec potvrdio, ako bas bude ok i kako treba kupicu kod da mu bem misa… sto da se cimam sa nekim glupostima… Tu je linux za sve ostalo :smiley:

Ajde jedno nub pitanje, pošto se sve po netu piše za piratske windowse. Kada upgradujem legalan windows 8.1 na 10, jel imam dobijam sve kao da sam i kupio windows 10 ili ono bez updateova itd.? Glupo pitanje ali jbg, moram da pitam, da ne rizikujem ovaj što je legalan :smiley:

Slučajnos?!? Ne bi reko!