VR {MT}

Isto si mislio i za RE pa ispadne laganica i jedna od najboljih VR igara.

Ne potecenjuj sebe, probaj pa javi kakav je :sweat_smile:

1 Like

Village je ispao vise akciona fantasy avantura umesto horor. :grin:

Edit: evo ga i Quest 3 in the wild

Takodje konacno novi VR platformer najavljen

2 Likes

slatko izgleda ovaj platformer.

Ocajnicki nam treba jos VR platformi!

1 Like

Utihnula je malo tema. :blush: Vraticu se ja uskoro VR-u, samo malo da se stabilizuje novo ludilo sa smarthome-om. :slight_smile:

Odlican intervju, ljudi zaboravljaju koliko je ovaj lik uradio za VR. Veci deo podcasta je posvecen naoruzanju, ako vas takve stvari interesuju, mene i ne bas… ali je dobar deo o VR-u. Diamandis je takodje legenda. Kakvi carevi.

1 Like

Ja se trudim da držim meru da me ne tuku ljudi :grimacing: :grin:. Već sam mutovan ovamo i onamo od ljudi uskih i plitkih shvatanja. :joy:

Iskreno i ove vrućine nisu za VR, ali ima velikih dešavanja.

Meta Connect je ovog meseca, medjutim u uskoj sekti najvećih fanova (pogotovo Valve), je Valvov sledeći headset (Deckard). Moguće je da smo u poslednjoj fazi petogodišnjeg isčekivanja. Pojavili su leakovi o uredjaju codname Galileo. Takodje se za ovaj uredjaj spominje u kodu “EV2” verzija (Engineering Validation), to je revizija koja se šalje developerima. U lancu proizvodnje posle EV verzija dolazi DV i onda se ide u full scale production. Dakle Valve bi trebalo (veoma) uskoro nešto da najavi. Da be pričam da se u svakom Steam Update u sve više i redje u kodu pojavljuje ovaj uredjaj. PLUS: velika spekulacija, ali Valve je prethodni Index najavio tj. izbacio trailer u istom momentu kada je Mark Zuckenberg izašao na podijum na konferenciji da najavi prvi Quest. Ultimate troll. Sve se nekako poklapa. Mada postoje neke male šanse sa se radi o Steam Deck Pro ili jednostavno novoj verziji sa kompletno novom pločom i APU, mada saumnjam.

Postoji brdo razloga zašto je užem krugu (pa i meni) ovaj uredjaj daleko interesantniji od Quest 3. Ali u to ću ući kada ga zvanično najave. :grinning:

2 Likes

Samo mi fali i Deckard… koliko headsetova oni misle da ja moram da kupim? :blush:

Samo da i to ne izadje ove godine. :grimacing:

Ekipa, malo sam se družio s questom i mislim da sam spreman za upgrade. Gledao sam slijedeći PC:

Je li po vama ovo ok izbor za te novce? Gledao sam polovne kompjutere ali najbolje je sto sam nasao je 12400f procesor bez garancije za graficku za 600 EUR. Planirao sam potrošiti 600-700 EUR, jer za više bi radije onda uzeo ps5+psvr2.

Pretpostavljam da bi taj PC VR ok izgurao, u dosta višoj rezoluciji nego native quest, no ako je ovo neisplativo odgovorite me :grin:

Sve ce ti to biti i vise nego dovoljno za PCVR koji stagnira u vremenu i prostoru vec nekoliko godina, ali vec za druge igre, moraces malo da podesavas detalje…

1 Like

Koristio sam 3060 TI par meseci, i sve u polju VR-a je radilo bez problema. Kočilo me je samo ponekada tih prokletih samo 8GB VRAM što ima ta kartica. Sve sadašnje trenutno aktuelno će fino raditi.

1 Like

Ne planiram koristiti vise od 1080p na flat igrama, ako bi ih uopce stigao puno i igrati. Takav monitor imam i ne bih ulagao dalje. Mozda pricekam da uleti kakav ryzen 5600 + 6700xt combo, nije tolika zurba jos.

Onda je ok, radice fino to u 1080p. Mada neke igre kao sto je Starfield nece bas briljirati, vecinu drugih ces moci da poteras u 60+ fps-a i sa maksimumom detalja. Treba ipak imati u vidu da je to lowend gaming konfiguracija, koja ce za par godina biti prilicno zastarela.

Uh ‘di low end 3060 TI. Vise solidni midrange. Sklopio sam Lampardu PC pre dve nedelje sa tom grafom, doduse nesto jačim procesorom i5 12400f i eno ga momak sve roka na ultra u 1440p preko sto frejmova ili nesto ispod. :grin: (osim Starfielda verovatno hehe)

Za par godina ce tu grafu ubiti tih 8GB rama.

Našao sam novi PC u dućanu s Ryzen 5600 i 6700 xt za 800 eura, sto se isplati rastegnuti. Čak je i žena dala zeleno svijetlo :grin:

Već imam kupljen jedan bundle VR igara koji strpljivo čeka :sunglasses:

2 Likes

Je li itko koristio AMD graficke uz quest 2? Jako se puno pise da su losi video enkoderi i da opcenito bude problema.

Hm? Sve radi super sa 6800.

1 Like

Definitivno nije glatko kao sa nvidia karticama. Ali nije da ne radi.

Hm, imao sam trip u VR-u juce, gledao sam neki horor u mracnoj VR bioskopskoj sali.

Poceo sam u jednom trenutku da se osvrcem iza sebe u vrituelnoj sali, na isti nacin kao sto to ponekada radimo u realnosti - pomalo neprijatna pomisao, ali ideja da ste makar u VR-u “bezbedni” je, zapravo, totalno pogresna jer je to tehnologija za razliku od vase fizicke kuce, moze da zna sta trenutno gledate - i da se tome prilagodi. Jedna jako zanimljiva tehnologija su AI Govee lights. Ovo je korak dalje u odnosu na prostu sinhronizaciju svetala u odnosu na uglove ekrana - omogucava na primer da svetli crveno kada imate malo healtha i zeleno kada dopunjavate health. Takve stvari, koje AI prepoznaje kao odredjene aktivnosti u virtuelnom svetu, zahtevaju softversku integraciju, ali su ultimativno izvodljive.

Sta ako filmovi u buducnosti integrisu u VR-u dodatne “specijalne efekte”? Osvrnes se i iza sebe vidis nesto sto ne bi trebalo, sto tu inace ne pripada. Ruku na svom virtuelnom ramenu. Saputanje na uvo. Jeziva pomisao, ali istovremeno uzbudljiva, VR pruza toliko mogucnosti da stvori virtuelno blazenstvo, ili ako je to ono sto klijent trazi, AAA+ horor iskustvo i virtuelni uzas.

Jednog dana kada integrisemo VR direktno u kortekst, full cyberpunk shit, moci cemo da indukujemo razna subjektivna stanja i osecaje mnogo direktnije, ne samo preko vizuelnog stimulusa - pun spektar indukcije raznoraznih cula, evokacije secanja. U osnovi, Matriks. Ovo su strasne stvari na koje nas upozarava Black Mirror, ali tehnologija je toliko impresivna i nista joj ne moze stati na put. Matriks je gotovo neizbezan scenario - samo je pitanje da li ce ruka AI-ja ili ljudska ruka svetskih vladara biti za upravljackom konzolom. Ako vec sada nije.

1 Like

:smiling_face_with_tear:

2 Likes

I kako se ovo instalira?

Veoma je bedno sto Valve, koji ima svoj VR hedseat, nije nasao za shodno da ovo portuje u VR.

1 Like