VR {MT}

Portal 2 nikad nisam igrao ali sam cuo samo pohvale. Bit ce sigurno sjajno okrenuti ga u VR-u

Pise da je ovo Half Life 2 mod, a ne Portal 2?

Ja skinuo torent Portal 2 da bih instalirao mod, kad ono… kao na argentini :smiley:

E inace! I Half Life-ovi su na popustu, a prokleti Alyx je “samo” 20e.

Uzgred jedan komentar na Half Life 2

2 Likes

:sweat_smile:

1 Like

Možda bih i provalio kako se instalira ali ne mogu nikako da skinem Portal2VR.zip fajl. Ako možeš nekako da mi proslediš tu arhivu pa da vidimo da li to radi.

Koju arhivu? Kupio sam za 1e preko steama.

Poslao sam ti zip fajl u PM.

Evo i uputstvo:

How to use

  1. Download the NEWEST Portal2VR.zip and extract the files to your Portal 2 directory (steamapps\common\Portal 2)
  2. Connect your headset, then launch Portal 2 with these launch options:-insecure -window -novid +mat_motion_blur_percent_of_screen_max 0 +mat_queue_mode 0 +mat_vsync 0 +mat_antialias 0 +mat_grain_scale_override 0 -width 1280 -height 720
  3. At the menu, feel free to change these video settings.
  4. Load into a chapter.
  5. To recenter the camera height, press down on the left stick. To see the HUD, aim the controller up or down.
2 Likes

Jel si probao, kakav je?

Nisam nazalost, zivot stisao, ne stizem nista da igram osim Vampire Survivors jednu rundu max pola sata.
Od nedelje bi trebalo da se opusti stiskavac sa vremenom pa cu probati.

1 Like

Radi Portal 2 VR mod bez problema, jedini problem koji imam je moj motion sickness zbog kojeg preferiram teleport kretanje.

1 Like

Teleport kretanje… i jeste u Portalu :stuck_out_tongue:

hah

@ph1beropt ne mogu da verujem da si prioritizovao zivot u odnosu na portal 2 vr. :sweat_smile:

Pa bukvalno moja omiljena flat igra došla u VR a nisam još probao. Svi koji je igraju su oduševljeni. :grinning:

Samo što je put do teleporta mučan. Bukvalno :smile:

1 Like

Ja nisam, mada ne verujem da si iznenadjen.

Samo 2-3 bezvezne opcije mogu da se menjaju u video podesavanjima, rezolucija i antialiasing su na veoma niskom nivou. Ova igra nikada nije postavila graficke standarde, ali je imala clean look pre vise od deceniju. Ako pokusas da promenis nesto sem opcija koje mozes da podesavas, zaglavi se cela igra pa moras da alt-tabujes VR. Jako neprijatno.

Kretanje je vrlo brzo, sto je ok za 2D igru ali sada kao kod @SabreMan moze da izazove mucninu. Ja sam se pomalo habituirao na VR, ali nedovoljno verovatno za duze igranje. Ne ocekujem od VR moda naravno neke opcije za to (promena kretanja, vinjete…) ali svejedno - zamerka na VR ostaje.

Sta se dodjavola ceka da Valve odobri ovaj mod? Nije im niko poslao cokoladu? Depresivno je sto je sve na nekom nivou entizijazma, a Gabe se kupa u svom bazenu i uziva u svojoj vili na Novom Zelandu. A navodno Valve podrzava VR!!! Znas kad me uopste i ne zanima onaj njihov budjavi novi Deck…

Ali, ipak, verujem da ce ti biti ekstaticno prvo iskustvo omiljene igre u VR-u.

1 Like

Nisam. :grin: Uprkos tome, hvala na podeljenom iskustvu. :slightly_smiling_face:
Veceras cu probati 100%

Ruku na srce to je posle 5 minuta. Svakako cu mu dati ozbiljniju sansu. Pogotovu sto original Portal ni zavrsio nisam.

Ok probao sam, i malo je reci da sam odusevljen. :smile: Izgleda blizu savrsenog, sve napucano na najveci graficki setting, u kombinaciji sa Pico 4… pre-le-po. Svaka cast moderu. Jedino je perspektiva tj. scaling malo cudan, npr Whitley deluje ogromno, u VR kao da je metar sa metar velicine, dok u normalnoj verziji igre ga dozivljavam duplo manje.

Sada samo treba naci vremena. :neutral_face: mozda bih mogao mesec dana da sacekam Q3 da izadje, ne znam. I jos Hellsweeper izlazi sutra. Potajno se nadam sa ce biti losa igra da mi ne dolazi u backlog.



3 Likes

Na meta questu izgleda bas lose, sa krzavim ivicama i internom rendering rezolucijom koja ne moze da se poveca (sto navodi i sam moder). :thinking:

Jedino ako Pico pegle nekako, ali ovo je problem samog moda.

Inace i ja sam primetio, robot izgleda mnogo vece. Ne znam koliko je to skaliranje varijabilno, ali sam primetio da i ostali tesko ubadaju 1:1 perspektivu.

  1. Novembar :pray:
2 Likes

Dobio malo da probam od drugara oculus 2. Videćemo kakvi su utisci

1 Like