VR {MT}

Da i meni to smeta ali naviknes se vremenom i nadam se da ce nova sociva na Q3 to fiksati.

1 Like

Mutna slika je nornalna. Pisace ti ovde da podesis polozaj, cistis sociva, podesis razdaljinu sociva (imas dve ili tri pozicije na meti), ali sustinski mnogo je mutnije od 2D slike, a PSVR2 je jos mutniji. To je limit trenutne tehnologije. Bolju ostrinu dobicemo verovatno tek sa Apple headsetom.

Imerzija je haos, tek ces videti… ako tek ulazis u VR vode, samo lagano - trebace ti dosta vremena da se prilagodis, ako osetis mucninu prekini, ali znaj da ce vremenom biti bolje.

1 Like

Juce sam konacno uzeo oficijalni charger - nije bio jeftin (7000 din - mrzelo me da se cimam do gamecentra za jos 1p% tj 700 din loyalty popusta jer sam kod njih potrosio do sada sumanutu kolicinu novca) ali izgleda zaista spacey, sa kontrolerima kao dron koji treba da poleti, i bez njega je maltene nemoguce igranje. To je verovatno i glavni razlog zasto sam od marta meseca potpuno zabatalio VR2.

U pravom trenutku reklo bi se, jer sutr izlazi i system seller Synapse koji smo zeljno cekali od reveala naovamo (znaci relativno kratko). Sad, nije ni on bas jeftin da se poseduje na accountu pa mozda odradim neki guest/nosilac fazon i prodam posle - ne znam koliko je PSVR2 trziste kod nas.

Ali rivjuovi koje dobija su za sada ohrabrujuci - izgleda da pored Horizona, GT7, Capcomovih modova, ipak dobijamo jos jedan system seller a bice ih nadam se jos vise.

1 Like

Po mestima gde je gledam moje VR revjue, daleko je ovo od system sellera. Nažalost. Tipična ndreams igra, rogue-lite, solidan gejmplej, lepa, sa nekim pozadinski šumom od priče, i pre svega, kratka (vidi Fracked na PSVR1).

Videćemo u praksi kada izadje.

1 Like

Da, video sam posle 77 na metacriticu. Svejedno, potrebne su jake i visokobudzetne ekskluzive platformi.

Nego, vidim sada da je 10e na turskom store-u, moram da nadjem nacin kako da kupim za manje para i da share-ujem :smiley:

1 Like

Evo igrao se nekih 10 sati, od čega sam valjda 5 sati podešavao i tražio najbolje postavke.

Valjda je sad to to…nije nešto oštro ali izbornici su sad…ne znam…na razini kakvog starijeg CRT monitora :thinking:

360° video me nije oduševio, previše je to nekako razmrljano no obični video mi se čini ok, kvalitet dobrog kina rekao bi.

Žulja me nekad kako se bijela slova razmrljavaju po crnoj pozadini, ali takav sam uvijek u početku gledam dlaku u jajetu.

Uzeo sam ovaj meta quest+ za dolar, pistol whip je stvarno solidna rekreacija i dobra zezancija. Dobro sam se oznojio, cak me danas lagano i boli. Pixel ripped je simpatičan, ali igrati arhaičnu NES igru u VR-u…zasad me nije oduvalo ali ajde dati ću joj još šansu.

Čini se da se žalim samo ali zasad još ne žalim kupovinu. Trebam samo sideload osposobiti da probam neki bolji naslov da se nahajpam :smiley:

2 Likes

@ph1beropt jel si preorderovao synapse, hoces da ti dam nosioca ili guesta, za free, javis samo kad predjes da stavim na prodaju? uzecu ceo nalog od Duleta na razmeni za 3000 din (mogao sam i jeftinije da prodjem sa turskim kodovima za oko 20e ali me mrzelo da se cimam)…

E nisam, hvala na ponudi. Trenutno sam na Majorci tako da neću ni igrati na izlasku. Malo su me revjui oladili od igre, ali odigraću je svakako. Verovatno bih je pazario po povratku krajem nedelje.

Jel mogu trofeje da uzmem tako? To mi je malo bitno.

Hvala još jednom.

1 Like

Moze ako je nosilac, aktiviras samo u podesavanjima gamesharing i igras sa svog naloga. Vazi, saljem ti onda kad se vratis.

Ma ne, 360 je los gimmick. Kupi Virtual Desktop app, to je jedna od aplikacija koje ce ti trebati. Ima fantasticne sale za gledanje obicnog videa - kvalitet je odlican, sasvim uporediv sa bioskopom. Filmove pustas preko PC-a, bilo sta na ekranu strimuje se na virtuelno platno. Cak i gaming nije los, nema preterano mnogo laga. Ali filmovi su godlike.

1 Like

Imao sam oko pola sata za Synapse, utisci za sada dosta pomesani. Situacija sa VR (pogotovu PSVR2) igrama je daj sta das, svaki malo ambiciozniji naslov je vredan kupovine jer nismo nabavljali hardver da skuplja prasinu, ali cemo morati da sacekamo duze za killer app.

Pozitivne strane su svakako odlicna Inception atmosfera i telekineticke moci (na papiru), ali imam malo zamerki, najvise na samu mehaniku kretanja i pucanja, do mehanike progresije nisam jos prakticno ni stigao ali rogue svakako nije bas moj omiljeni caj.

Kretanje je (pre)brzo i arkadno, a napucavanje sa sporom trajektorijom i dosta neprecizno. Mozda sa vezbom i nekim apgrejdima oruzja bude bolje, ali za sada, kretanje protivnika je nepredvidivo a projektili sporo putuju - nesto tu ne fercera bas najbolje sa hand eye koordinacijom. Mozda sam samo ja navikao na Pistol Whip.

Telekineza takodje ne ostavlja bas sjajan utisak - bacanje kutija i buradi je neprecizno i ne rezultira instant umiranjem vec moras da mlatis vise puta kako bi usmrtio protivnika. Zasto ih jednostavno onda ne upucati?

Grafika je solidna, ali nista preko toga. Prosto je neshvatljivo da nakon 5 godina i dalje nije izaslo nista lepse od Alyxa, ni priblizno. Ne pomaze ni monohromatska estetika koja cini da stvari deluju jos vise otuzno.

2 Likes

Pa ne znam sta te cudi, ni nakon 5 godina otkako je RDR2 izasao, nije izasla lepsa igra.

1 Like

Odigrao sam ja danas nekih 2-3 sata Synapse konacno (hvala Padawan za account :handshake:) .

Za jednu Rogue-Lite igru je sasvim solidna (u smislu da nisam veliki fan). Bio sam jako blizu da odradim prvi run komplet, ali sam zasrao na kraju. Prica je dosta pozadinska, sto je steta kad vec imaju Solid Snake-a kao glavnog antigonistu.

Pucanje bi bilo dosta zategnutije da metkovi idu tamo gde pucam, a ne da imaju onu random devijaciju, nisam ni u jednom shooteru fan ove mehanike.

Telekinetika je definitvno highlight igre po meni, i uz kombinaciju sa eye-trackingom cini ovu igru malo posebnu od drugih. Na koji objekat da pogledate, pomeranjem ruke ga bacate, tesko je objasniti, ali je solidno odradjeno i ima neki learning curve. Kada se savlada, mogu fenomenalne kombinacije da se odrade. Poslednje sam otkljucao moc da neprijatelje mogu sa telekinezom da bacakam po mapi, sto je dosta olaksalo igru.

Sta ja znam, solidna igra zasad, ali imam osecaj da cu je relativno brzo savladati i preci. Videcemo.

2 Likes

Dupli post u dva ujutro. :slightly_smiling_face:

Završih Synapse. Nekih 6 sati mi je trebalo sveukupno. Pošto je rogue lite, u suštini treba tri puta da se odradi run da bi se kompletirala priča. Svaki run je negde sat i deset minuta meni bio. Pritom sam dosta jurcao i igrao baš agresivno.

Prvi run mi je bio najtezi i dosta sam umirao.

Drugi i treći run sam odigrao iz jednog cuga i sa silnim upradeovima koji se otključaju bilo je relativno lako čak i sa dosta tezim neprijateljima.

Uglavnom baš mi se svidela igra na kraju i definitvno na top listi za psvr2. Odlična ekskluziva iako sa par mana. Razmišljam da li da jurim platinu jer mi se definitivno igra još iako sam kompletirao priču.

:writing_hand: Edit:

Pala platina! Fenomenalna igra. :heart_eyes:

P.S. Sony kupi Ndream molim te i daj im budget da odrade AAA avanturu. :pray:

1 Like

2 Likes

Igram se i dalje sa svojim questom. Prvi put da žena sama žena sama traži da joj uključim headset, naravno za bodycombat ali i to je korak naprijed :smiley:

Inače, zasad i meni najviše služi za (polu) rekreaciju uz Pistol Whip i Thrill of the fight. 2089 je baš bila zabavna kampanja za pistol whip, prešao je sinoć, pogotovo dio gdje nemaš metke već samo mlatiš pištoljem :sunglasses:. Na thrill of the fight sam postao…ne baš Tyson, ali neki njegov nećak sigurno :sunglasses:

No, nije sve bajno. Sinoć sam osjetio nešto što nisam mislio da hoću - mučninu. Krivac je Return to castle wolfenstein port. Mislim da su me najviše načela spiralna stepeništa kojim se penješ i spuštaš velikom defaultnom brzinom. Nakon sessiona od nekih sat vremena, trebalo mi je još neki sat da se oporavim :confused:

3 Likes

De baš Wolfenstein nadjes. :grin: To beše neki unofficial mod, tj port? Nisam nikada probao.

Kod mučnine bitno je odmah prekinuti a ne ma silu gurati. Na sreću da se telo naviknuti i utrenirati vremenom.

Ma da, instalirao sam doom3 i wolfenstein portove za quest od team beefa. Super radi ali vjerojatno je malo bilo prebrzo za mene. Kad se penjes po spiralnim stepeništima baš osjetim jače da me ljulja :smiley: . Nije me sad baš ubilo ali sam stao kad je postalo malo neugodnije.

Baza je VR ali baš bi volio imati neko 50x50m polje da uopće ne koristim kretanje na kontroleru već samo noge, barem za ove puzzlere ako bi bio prespor na nogama za akciju :grin:. Imam osjećaj da bi to podiglo imerziju, možda i više od grafike na bijesnom PC-u.

1 Like

Madison je naucno „najstrasnija“ igra na svetu. Ja zaista mislim da bi doziveo srcani udar u VR. Tako da skip sa moje strane. :grin:

2 Likes