VR {MT}

E hvala, lakše mi je malo sad :smile:. Iskreno ne znam gdje stojim po pitanju piraterije jer dugo vec nisam piratizirao ništa, no živim na ex yu prostorima i nije da pare kapaju s neba :thinking:. Možda ću kombinirati ako se može, jer ipak treba podržati tehnologiju, bez toga neće biti razvoja naprijed. Hvala vam svima na pomoći, javim utiske kad stigne. Tj. ako stigne još mi nisu dali estimated delivery date.

2 Likes

Hm, zar nemas tu u nekim prodavnicama, ili neke lokalne “uvoznike”? Pretpostavljam da drze i dalje neke nenormalne cene, doduse, pa ti se vise isplati uvoz (zar nemas i PDV?)

Licno mislim da je u ovoj infantilnoj fazi VR techa, vec sama kupovina headseta ogromna podrska. Ja sam kupio svega nekoliko aplikacija na meti, Pistol Whip i Virtual Desktop, ne secam se da li je bilo jos nesto, obe vrede tih 30-tak dolara koliko kostaju, ali ovo je faza u kojoj ljudi preispituju smisao usvajanje neodobne i nesavrsene tehnologije, eksperimentalne i u svom nastajanju. Piraterija moze samo da pomogne na tom putu putu jer ces VR neminovno da batalis ako ne budes imao sta da igras, prodaces ga ili ce skupljati prasinu. Ispravan put going forward bio bi da veliki AAA igraci nastave da dele besplatne VR modove kao sto to radi Capcom, a da se mali urazume sa cenama koje su sada previsoke za experience sw, ili zezalice koje ne bi ni pogledao da ti ih daju besplatno u pretplati, da nisu VR.

Ako mene pitas, malo je igara koje opravdavaju cenu. Mozda Alyx (mada pitanje je za 60$), Tetris, Pistol Whip, Lone Echo je sjajan koliko cujem, Moss oba dela, Kayak… i nekoliko za PSVR.

Samo jedna napomena, NEMOJ skidati demo verzije igara za Quest sa oficijalnog store-a ako hoces da ih piratizujes, posle to nece biti moguce, tj moraces zasebne naloge da pravis sto je nepotrebna petljancija.

Za kraj, pogledajte sta covek radi u Beast Saber-u. :sunglasses:

Za lokalne uvoznike ne znam, ali kod nas traže 550-600 eura za quest po dućanima. Našao sam na jednom akciju za 480, no ovdje sam za 400 eura uzeo quest i link kabel s dostavom. PDV-a i carine nema jer je HR u eurozoni, sve je već uračunato.

Hvala na savjetu za demo verzije. Onda dok god ne skidam demo verzije, piratske i legalne verzije se mogu koristiti istodobno, nije shema da ne smijes quest spajati online i sl?

Iako je u ranoj fazi, ne gejmam ja bas toliko zbog raznih obveza, imam i xbox i gamepass te ima i nekih drugih aktivnosti pored gejminga na VR-u koliko vidim pa vjerujem da će mi držati pažnju neko vrijeme, pogotovo ako ubacim PCVR u priču :ok_hand:

Još jednom hvala vam na svim savjetima i ohrabrenju, odavno sam to htio probati vaša pozitivna iskustva su prelomila :wink:

1 Like

Da, sve radi paralelno, s tim sto ce ti povremeno automatski skidati firmware update ako budes online, pa moras da ponovo instaliras sve piratske igre sa apdejtima. Ali piratske igre su u odvojenoj sekciji instaliranih igara.

Demo verzija onemogucava kasnije igranje piratske, ne znam na koju foru su to uspeli da postignu ali ces posle morati da kupis igru ako probas demo i svidi ti se (kao ja Pistol Whip). Na reditu kazu da mozes da promenis nalog, ali ko ce s tim da se cima…

1 Like

Cela Xbox divizija počevši od Phila nemaju lično nikakvo interesovanje za VR, što se i prenosi u praksu njihovog poslovanja. Što je skroz okej, ali će posle biti prekasno i opet će da kaskaju dok svi živi ulažu na vreme.

U malo vedrijim temama:

1 Like

Ako koga zanima, humble bundle daje 7 PCVR naslova za 23-24 eura:

1 Like

Tu samo Pistol Whip vredi toliko.

Prešao sam sve relevantne. Ali za one koji su friške i nisu nista igrali, kao i uvek Humble Bundle je deal godine. :+1: Tačnije TWD prvi deo od Saints & Sinners će mi ostati u posebnom sećanju i kao posebno iskustvo. U mojih top 10 VR igara definitivno. S&S2 je manje više direktni nastavak i nije mi ostavilo poseban utisak. Pistol Whipped je dobar workout za neozbiljne VR gejmere. :smile:

Vrućina i dalje nemesis VR gejminga za mene lično proteklih nedelja.

Uprkos ovome, igrao sam dosta Pixel Ripped 1975 i Hubris na PSVR2.

Obe igre malo podbacile što se tiče mojih očekivanja.

Pixel Ripped igrate kako developer Atari igara i lovite buggove u igri, bukvalno. Ulazite u igru i rokate FPS style protivnike. Igra je posebna jer su uspeli da sklope deal baš sa Atariem da ubace prave igre, ali kao celokupan paket, nije ništa minde blowing. Ima svakako svojih momenata doduše.

Hubris me jako buni kao igra. Toliko sam je čekao da me je na kraju hajp pojeo. Ne gine da se smesti na listu razočarenja na kraju godine iako je solidna igra. Čak je ovo igra koju sam odlagao da odigram na PCVR da bi odigrao ultimate edition na Soniju. Ali cvrc. Reprojection je pravi neprijatelj psvr igara ali sony po nekim glasinama već radi na sledećoj iteraciji i rešenju problema. Da i nije tehničkih problema, platforming, penjanje i skakanje u igri je baš “loše” odradjeno. Nisam još završio jer je bukvalno pre dva dana izašla, ali mislim da će na kraju biti ispod nekog mog benchmarka posebne VR igre i definitvno debelo ispod Red Matter 2.

Igrao sam još The Last Worker, Townsman VR i Thumper, sve na PSVR2. Okej, ali nemam posebne strasti da pišem ni i jednoj igri. :grinning:

BREACHERS. je dobio konačno solidan update, i u medjuvremenh mi je postala najigranija VR igra ikada na Steamu. Sorry HL Alyx, i still love you the most.

Synapse izlazi početkom jula. Psvr2 ima apsolutno prepun line-up igara.

1 Like

Zajebavas, tako brzo?!?!

Meni je inace isto VR na holdu, ali ne toliko zbog vrucine (i dalje mi nije jasno koji je tu tacno izazov sa klimom i prosto ne mogu zamisliti bilo kakav realan scenario u Srbiji da VR igrac nema klimu od 200e), koliko zbog drugih igara i mog povratka PC gamingu. Alyx sam negde stao na pola, i moram reci, sad vec prepoznajem kao ozbiljan izazov, imam strahovitih poteskoca sa resursima tj sa municijom. To ide dotle da mi se pretvorila igra u pravi pravcati survival horor, kada moram da izbegavam facehuggere koje lete prema meni, dobro vodim racuna o tome da ne promasujem zombije, a pojavili su se i kombajni sa puskama. Ovo me sve odbija od igranja jer su VR kontrole i inace po prirodi stvari musicave, pa je sve dosta neprecizno u odnosu na dzojped, a kamoli PC. Covek bi rekao da bi trebalo obrnuto jer, kao nisanis sopstvenom rukom tj kontrolerom koji glumi oruzje. Ali cvrc sto bi rekao Fiberoptic.

Juce sam naisao i na vrlo neobican problem u pokusaju da odgledam John Whick 4 preko Virtual Desktopa - povremeno seckanje. Ovo vise lici kao da je nesto do mog setupa, mada je sve povezano isto i sa istim podesavanjim na 5Ghz Wi fi-u. Ali sam uspeo do pola da odgledam, uz povremeno “trzanje” na svakih 15 minuta sto nije mnogo ometajuce. Iskustvo je inace fantasticno, vrlo uporedivo sa bioskopom, pogotovu sad kad imam i nove G560 Logitech zvucnike iz kojih gruva bass za sve pare, komsije ce da me headshotuju zaista.

Inace, moram jos jednom da istaknem, sve sto sam igrao u poslednje vreme - Diablo, Final Fantasy, par igara za PC (od kojih i mindblowing Doom Eternal i Atomic Heart kojim sam pomalo cak i impresioniran) nije ni prineti imerziji i VR dozivljaju. Osecaj mi kaze da je 2D gamingu na monotoru, TV-u, ili fensi novom portabilnom uredjaju, zaista odzvonilo onog momenta kada tehnologija bukvalno za mrvicu uhvati prikljucak - mozda ce to vec biti sa Meta Quest 3 ili 4 kacigom. Osecanje ispunjenosti, cyberpunkerski feel, nakon jedne VR sesije je tako kul u odnosu na vec iscedjen 2D gaming potencijal gde si sve vec video, prosao i iskusio.

@ph1beropt eh, kako nemas strasti, obe igre su fenomenalne. Thumper te posle svake sesije ostavi polu-osamucenog od sulude brzine i ritma, vrlo je trans-indukujuca igra kao i na primer Tetris Effect, dok je Last Worker strasno intrigantan kao koncept u danasnjen AI-paranoicnom svetu, nekako, svaka igra u kojoj je AI preuzeo kontrolu (System Shock, Atomic Heart, itd…) nosi sa sobom dodatnu tezinu i real life tenziju. Mene je od Last Workera odbilo kretanje mehanizmom dizalice, nekako mi nije dovoljno intuitivno i odvlaci mi paznju, moram da se setim kako da idem napred a kako gore sto je ok za tutorial ali kad krene prava igra i prica da se odmotava mislim da ce biti umarajuce.

A Pixel Ripped deluje strava, moram da skinem i probam za Quest odmah.

Inace, svaka Unreal Engine igra moze sada da se pokrene u VR-u. :sunglasses:

Stgrasno mi je zao jer je Prey u Cry Engine-u, ovo bi bila bas dobra VR igra (znam da ima jedan mali VR puzzle segment).

Ali ovo je must za Alien Isolation i za jos par igara koje bi bilo dobro odigrati u VR-u (Observer, recimo).

1 Like

Ja još čekam svoj quest, amazon je zaj… tjedan dana nije slao pa sam morao stornirati i mailboxde koristiti. Naravno na njemačku adresu su odmah poslali… Bilo kako bilo prije sedmog mjeseca nema VR-a za mene.

Ukoliko mi se quest svidi i poželim odmah upgrade u vidu PCVR-a ili eventualno psvr2, što je po vama najmanja šteta odigrati na quest-u? Ove su za koje pretpostavljam:

Resident evil 4
Superhot
Pistol whip
Beat saber
PC portovi starijih igara, doom, half life i sl.

Uh ima ih baš dosta, ne bih znao ni gde da počnem.

Uglavnom ima baš mnogo lista online gde su ljudi rangirali Quest igre, i veoma su slične, ima preklapanja dosta, tako da možeš pogledati.

Ima tipično što si gore napisao, igre razbibrige Beat Saber, PW, Superhot, Eleven Table Tennis, Walkabout Minigolf itd.

Inače za konkretne igre Red Matter 1 & 2, Saints & Sinners, Rezi 4, Moss, Bonelab, Vader Immortal, Star Wars itd itd.

Thumper je ok ali nije to više što ja tražim. Sa veoma ograničenim vremenom za igranje uvek ima nešto kvalitetnije od tih basic igara.

Za Last Worker ja bih rekao da je jako daleko od solidne igre. Igra je apsolutni mid, čak bih rekao da naginje da bude loša. Ceo svet mi je plitak i nisam mogao da se udubim. Ako i ima neki dublji komentar , nije neki koji je meni lično privlačan. Da li je do art style a ne znam, ali nije nijednom kliknulo. Glasovna gluma je bila jedino iznad proseka.

1 Like

Inače, amazon daje dodatnih 50tak eura popusta na quest 2 i sad je ispod 300 eura.

Naravno da su stavili promociju nakon što su mi poslali drugu narudžbu pa je nisam mogao stornirati, a stvarno mi se ne cima vraćati nazad za 50 eura. No svejedno boli, jer doslovno sutradan su stavili :frowning:

2 Likes

Haha zar i ti Meta Brute :joy:

Super. Nisam vidio da piše da li vrijedi i za PC ali valjda nije onda :smiley:

Pretplatit ću se barem prvi mjesec za dolar kad headset konačno stigne.

Ova vrsta pretplata i je idealna za VR igre koje su kraće. Igre u gamepassu kao starfield je bolje kupiti day 1 nego igrati kroz pretplatnicki servis

Evo stigao quest konacno…puni se samo sam ga konfigurirao. Prvi utisak…ne znam bas…nekako mi se mutno cini. Tekst je koliko toliko ok kad gledam direktno u njega, sve drugo se muti, a one pozadine u dashboardu su sve dosta mutne. Je li to normalno ili ja nesto krivo radim?

1 Like

Probao sam neku besplatnu igru the key se zove.

Isuse kakva imerzija :smiley:

Slika je mutna malo, ali opet kad se sjetim takva je bila i na 3d filmu kojeg sam gledao, valjda to dođe s tehnologijom…no sve što se gubi s grafikom, imerzija nadoknađuje.

Evo ja, koji horror igre na ravnom ekranu odigram gotovo bez da trepnem sam vrisnuo kao mala curica kad se čudovište pojavilo pred dizalom.

Jedino sto vidim da će biti problem je prostor, traži me da se krećem kroz virtualni prostor tako da se pomičem po sobi, koja usprkos skoro 10 kvadrata opet nije dovoljna, opalio sam kontrolerom o zid pa se ne mogu opustiti jer samo gledam kad ću opet u nešto bubnuti

1 Like