VR {MT}

Nema VR, tako da nista od toga. Ne znam gde je poslo pogresno jer je bio u scope-u Kickstartera. Mozda ubace naknadno, bio bi sigurno jedan od najboljih VR naslova.

Inace nisam igrao ni prvi ni drugi deo. Za sada, borba je malo clunky, ali je atmosfera odlicna, kao i ceo vizuelni stil.

1 Like


VR na sve strane

1 Like

U sklopu ovog dogadjaja večeras, dobar Humble Bundle deal:

1 Like

Nisu lose cene, ali na zalost sam vec nabavio Pistol Whip po punoj ceni… ostalo me ili ne zanima ili imam na Questu.

Jos samo da i PSVR2 dobije neko snizenje… cene za VR naslove su generalno cini mi se i dalje nesto vise nego sto bih ocekivao.

1 Like

Da cene za PSVR su na sve strane, a popusti su retko i umereni.

Ja sam uzeo par igara proteklih dana i nedelja koje su bile na nekom popustu.

A ovo kada sam video hteo sam da padnem na dupe:

IMG_4524

Inače „igra“ se sastoji iz toga da ti govori kada da uzdahneš, kada da izdahneš. Za 60€. :smiling_face_with_tear:

3 Likes

Haha prpbao sam ja mislim. Haos. Poslednja stvar koja treba VR-u je skup softver, ali nikako da to shvate.

Da pitam VR ekipu, quest 2 je 350 eura na amazonu, trojka pretpostavljam nece ispod 600 eura. Isplati li se onda ići na quest 2 pošto će navodno imati podršku u budućnosti? Koliko ste općenito zadovoljni questom kao standalone uređajem, kakva je kvaliteta igara/softvera?

Ja pretpostavljam da će Q2 biti podrzavan minimum još neke dve godine, veoma moguće i više. Takodje zasad sve najavljeno za Q3 izlazi takodje na Q2. Svi developeri će izbacivati igre za dvojku jer ima ogromnu bazu korisnika, trenutno je situacija, ako zeliš profit, moraš da izbaciš na Q2, i ne očekujem da se to brzo promeni na Q3, najviše zbog cene.

Ako ti je ovo prvi headset Q2 je optimalni izbor mozda. Biblioteka igara i aplikacija je ogromna. Ima dosta kvalitetnih naslova. Kao i kod svakog Quest uredjaja preporučuje se neki 3rd party strap koji značajno povećava udobnost.

I pored svega ovoga je trojka bolji izbor generalno, veća rezolucija, bolja i mnogo tanja sočiva, i 50% jači procesor. :man_shrugging:

Nije lak izbor. Ali mislim šta god da odlučiš, nećeš pogrešiti.

1 Like

Isplati se zbog piraterije. Kvalitet je super, ali ne ocekuj mnogo od grafike - vise su dobre zezalice i zabavne. Svakako je 350e smesno za takvo parce tehnike.

1 Like

Par bisera sa UploadVR Showcase-a.

2 Likes

Pokrenuo sam VR test na stemu i ostao zapanjen rezultatima:

image

Da li ovo znači da će alyx biti igriv ako spojim quest 2 na PC?

1 Like

Moguće. Nije Alyx previše zahtevan. Moj prvi prelaz je bio sa gtx1060. Daj tačnu konfiguraciju.

1 Like

Sigurno hoce, to je sada vec jako stara igra, mozes da se igras sa podesavanjima da bi dobio fps koji ocekujes. Jos uvek mislim da nema PCVR igre ja je hardverski zahtevnija od Alyxa,cak i da ne radi kako treba (a hoce) i dalje ti ostaje 99% drugih PCVR naslova + standalone Quest 2 igre.

Meni je @ph1beropt pomogao da prelomim u korist PCVR, ispostavilo se da PC koji sam platio 900e preko KP-a (doduse kosta duplo vise u nasim prodavnicama) totalni overkill za PCVR, a mislio sam da je potrebno par hiljada evra za PCVR ready setup.

2 Likes

Laptop je u pitanju, ništa posebno

Ryzen 4800h
16gb ram
Gtx 1650m 4gb graficka

Plan je utopiti laptop za kakvih 400-500 eura i uzeti neki polovni desktop. Kao i padawan bio sam uvjeren da ti treba nabrijan stroj pa me iznenadilo da valve cak i moj laptop smatra ok za VR :confused:

Zato sto Valve uzima mnogo nizi benchmark za VR performance, Alyx je najzahtevnija VR igra. Graficka ima premalo RAM-a, to moze da bude problem, a GPU je slabiji od gore spomenutog GTX1060. Ovo su minimalni zahtevi:

image

Ako ti Alyx uopste dozvoli pokretanje zbog VRAM-a, verovatno ces uspeti nesto sa nizim detaljima, ali bih licno uradio to sto si savetovao i doplatio za gaming PC.

1 Like

Moze.

1 Like

Odlično, vjerojatno ću si uzeti jedan quest, samo moram to izvesti nekako a da me žena ne objesi :shushing_face:

1 Like

Uzmi Quest!!! Najbolje zezanje i kupovina. Zeni instaliraj neki fitness pa da svi uzivate. :smiley:

1 Like

Ekipa quest naručen sa syntech link kablom. Imam sad malo tremu jel mi treba stvarno taj nemali trosak u zivotu, ali proci ce nadam se. :smile:

2 Likes

Klasican buyers remorse, ali veruj mi to iskustvo nema cenu. Koliko na neke gluposti trosimo, a pricamo o VR-u koji ti moze pruziti stotine sati super zabave i dozivljaj koji se moze opisati kao audiovizuelni spektakl. To ne mozes da dobijes nigde na svetu, za te pare nemas vise ni letovanje u Leptokariji u septembru mesecu.

Javi kad stigne, da ti pomognemo oko nekih esencijalnih stvari, ne znam koliko ti je opcija da ga “hakujes” i nabacis piratski softver - ako nisi negde u inostranstvu, samo udri po pirateriji jer je sa VR igrama veliki rizik da ti se ne dopadnu, nije to AAA gaming a naravno ni jedna od njih skoro nema demo.

Mene su samo zaista odrali za kineski link kabl, koji sam platio 3000 dinara na kraju, ali za sve ostalo rekao bih best buy za oko 400e.