VR {MT}

svi cemo kao Alyx

Ne nazalost. :slightly_smiling_face: Na Majorku.

2 Likes

Kupice Fajber i gliser. Sta je to za njega :joy:

2 Likes

Mhm, ovako nesto.

mood

2 Likes

U VR-u. :sunglasses:

Heh, nisam znao da ce ovo imati i VR. Izlazi za koji dan.

System Shock 2: Enhanced Edition is an upgraded PC port of the original System Shock 2 from 1999. It retains the original game’s gameplay, level designs, and graphics engine, though with higher fidelity textures and modern display options, plus integrated mod support and VR compatibility

Cek onda ovo nije onaj remake sa “next gen” grafikom? Pih…

Pegla sama kreće, bukvy…

Pobrkao si System Shock Remake i System Shock 2 Remaster.

SS Remake je rimejk komplet prvog dela, izlazi danas, i nema native VR suport. Ali pošto je remake u UE, moguće je igrati ga u VR zahvaljujući Praydogovom VR injector Modu.

SS 2 Enhanced je remaster dvojke, koji je najavljen sa nativ VR podrškom. Nema još datum izlaska.

Dakle neka situacija kao sa TLoU Remaster i Part I Remake.

1 Like

Sutra u ovo vreme :pray:t4:

In Mark we trust.

Ko bi rekao da cu ovo ikada izgovoriti.

1 Like

Najbolja igra koju nije niko igrao dobija drugi deo koji će biti najavljen večeras…


IMG_4319
IMG_4320

2 Likes

Znaci najbolji drugi deo koji niko nece igrati. Mene privlaci tematika i pojavljuje se cesto na best of listama, ali je ogromna velicina igre a trenutno nemam mesta, moram da uzmem danas jos 2tb m2, neverovatno sam se zeznuo jer sam uzeo 512gb m2 u novoj konfguraciji na koji staje 5 igara.

Odneo sam monitor na popravku pa me i to dodatno nervira, sve nesto odlazem kupovinu novog lepog zakrivljenog monitora. VR monitori su tako blizu! Samo jos da naprave upotrebljivu virtuelnu tastaturu sa preciznijim hand trackingom, malo unaprede sociva, i selim se u vr. Mozda Mark predstavi nesto slicno. Ali bojim se od kad im je otisao Karmak, u doba recesije i redukcije VR divizije, da cemo dobiti samo gaming i malo unapredjen headset, bez kvantnih skokova u produktivnosti i metavers domenu.

Sve u svemu, moracu da probam Asgard dok ne izadje drugi deo. Pitam se koliko ce im trebati vremena da omoguce sideload na Questu 3… verovatno brzo, ipak je to obicna android platforma.

Za razliku od prvog dela koji je bio samo na PC-u, i to samo na Oculus Store, 100% sam siguran da će drugi deo izaći na Q3 i time imati neizmerno veću publiku.

1 Like

:joy:

Eh, verovatno su dalje nego sto se nadas. Sve ide pet puta sporije nego sto bi covek pomislio.

Ja sam cuo da Zuck pivotuje od mete ka AI-u, tako da bolje i tu ne ocekuj previse. Zivi bili pa videli da ce neko nesto smisleno uraditi u VR sferi, generalno su svi pravili dva koraka unazad za jedan unapred.

Kad vec pomenu karmaka, mislim da je i on otisao u AI vode.

edit – citam sta sam napisao i zao mi sto toliko mracim, al ja bih rekao da sam realan! :rofl:

1 Like

Ovo nije istina, samo narativ koji se razvio proteklih meseci. Meta već godinama ima jaki AI departman, a AI i VR imaju svakako sinergetski efekat. :wink:

Evo od Zukija lično:

“A narrative has developed that we’re somehow moving away from focusing on the metaverse vision,” Zuckerberg told investors on Wednesday. “So I just want to say upfront that, that’s not accurate. We’ve been focusing on both AI and the Metaverse for years now, and we will continue to focus on both.”

Edit: mrzim izraz Metaverse

2 Likes

Meta Quest Gaming Showcase (LIVE-BLOG!) :grin:

LET GO, počinjemo HARD CORE :joy:

  • I EXPECT YOU TO DIE 3
  • Silent Slayer: Vault of the Vampire
  • Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord
  • Underdogs
  • Racket Club
  • Vampire the Masquarade: JUSTICE
  • Dungeons of Eternity
  • 7th Guest VR
  • Arizona Sunshine II (novi trailer)
  • Stranger Things VR
  • Attack on Titan
  • HOLY SHIT!! :grin:
  • Assassins Creed NEXUS ove godine, više detalja na UBISOFT Forward

  • Asgards Wrath II

1 Like

Ne znam gde drugo da stavim - nesto ne vidim secu vena na drugim temama, verovatno jer su ocene malo ispod 80.

Po DF-u, System Shock je jedan od najboljih rimejkova svih vremena, jedva cekam probam VR mode, nesto ne stigoh ovih dana.

3 Likes

Naravno da ipak nema VR mod. ;(

Moracu da se zadovoljim igranjem na VR monitoru u VR-u.

Gledajuci ovaj DF video poraslo mi interesovanje za igru znacajno. Prvi System Shock nisam igrao, tek drugi (koji je, btw, za svoje vreme bio neverovatna igra). Original mi je uvek delovao suvise zastarelo.

Ovaj remake ima fascinantan vizuelni dizajn, uspeli su nekako da naprave omaz originalu, modernizuju sve, a istovremeno zadrze old-school vajb ko npr s pikselizovanim teksturama.

Da jos igram VR igre radovao bih mu se jako. Ovako, cekam ga na gamepassu. :slight_smile:

2 Likes