VR {MT}

Alyx je i posle 4 godine benchmark kvaliteta u svakom smislu. Priča je vrhunska. Nadam se da se sećaš kraja Half Life 2: Episode 2. Ako ne, savetujem ti da pogledaš i da se podsetiš, jer je kraj igre apaolutno neverovatan ali je jači efekat ako znaš materiju.

Sinoć sam gledao showcase zajedno sa jednim PSVR komjunitijem, i kako je program tekao mogla se videti rastuća panika u očima hostova. :grinning:

Rezi 4 je spasio veče ali se znalo da dolazi.
Synapse deluje lepo ali smo takodje znali da dolazi.
Arizona 2 deluje okej ali nije sistem seller.
Five Nights at Freddys meh ok imamo već takve igre
Beat Saber ne želim ni da komentarišem.

I to je to. Nula first party. Prvi showcase posle dve godine. Jedina uteha da i sa non-vr first party igrama situacija nije nešto bolja.

1 Like

Shitstorm na netu je totalan, niko ne vidi vise poentu PSVR2 uredjaja ako Sony nece da ga supportuje. Alyx je istina bio bas nerealan, ali gde su novi Astrobot, gde su 1st party VR2 igre. Uzgred moram priznati da Arizona izgleda kao ogroman upgrade u odnosu na prvi deo, kao istinski VR next gen. To mi se svidelo u prezentaciji, nije sve bas tako crno. RE4 je ipak samo mod, nije from ground up za VR i tu se ipak vidi razlika kada je igra bas projektovana za VR kao npr Red Matter ili Alyx + nisam siguran da li mogu da tretiram kao novu igru, presao sam u 2D-u.

1 Like

Upravo sam završio jednu dobru sesiju Beat Saber-a na PSVR2. Dobro poznata igra svim VR gejmerima, zvuk odličan na “bubicama” koje idu uz headset, feedback na sense kontrolerima super i tracking bez problema. Ono što me je najviše zanimalo je hoće li doći do zamagljenja sočiva prilikom intenzivnog igranja i obilnog znojenja (ćela i leđa su mi bila bukvalno mokra već posle 15tak minuta, dan je relativno topao za Holandiju, oko 20 stepeni) ali nije došlo ni do najmanjeg zamagljenja sočiva niti je kap znoja prošla ispod headset support-a koji ide preko čela. Čekamo još toplije dane pa da vidimo hoće li headset odoleti izazovima igranja u letnjem periodu.

2 Likes

ove probleme resava klima uredjaj

Odlične vesti. Nisam ni ja imao problema zasad, ali kao što kazeš čeka se pravo leto.
@padawan na ovoj geografskoj širini nema niko klima uredjaj, ne islati se. Mada sam ja razmišljao više puta neki portabilni da uzmem.

Uzeo sam juče Nock, takodje je dosta intenzivno, fora Rocket League sa lukom i strelama. Samo što je jezivo teško. Skill gap je ogroman, i igra ima fatalnu manu da ne mogu da mutiram protivnika, pa sam na večnost osudjen da slišam debelu Quest decu kao se bore za svako zadah i samo što ne padnu u nesvest od minimalne sportske aktivnosti.

1 Like

Kad te u inostranstvu sa ugradnjom izadje skoro 2000€ skontas da i nije toliko toplo :joy:

1 Like

Suzu cemo da pustimo zbog njih :joy:

1 Like

A i najgora stvar koju možeš da uradiš je da upališ klimu da ti bije dok znoj lije s tebe zbog fizičke aktivnosti :joy: Ušinuće u najavi :joy:

1 Like

Bloomberg imao pristup Quest trojci

https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2023-05-28/meta-quest-3-real-life-hands-on-how-it-compares-to-apple-mixed-reality-headset-li7h3suy

1 Like

Kad ovo bese treba da najave? Da se pripremim za neki lagani pre-order :sweat_smile: i onda Alyx konacno da padne

Najaviće mozda sledeće nedelje na Meta Showcase, a izlazi tamo oktobra verovatno.

1 Like

Bolje to nego večito sivo i kiša. Ja što starim, više mi smeta. :grinning: Ovu zimu nisam sunce video od oktobra do maja. U februaru sam hteo ozbiljno da se selim. :joy:

vratite se ovde, ima idealan miks sivila i sunca, za svakog po nesto

1 Like

Sta te je sprecilo? :joy:

Zena i dete. Veto.

@padawan nikada. :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth: Gledao sam kuće na Balatonu, ili na Hrvatskom primorju. Biće nešto.

Fair enough. Ae bar imas 14 VR uredjaja, pa nasteluj neko sunce. :joy:

jes pa da ga smaras daj mi vr non stop imas 5 a ja ni jedan

Nema profa vreme za to. On samo pije kafe pored mora, vodi decu na fudbal i nada se da ce jedan postati neki Cavi kako bi se finansijski namirio do kraja zivota :joy:

Dolazim u Julu. :grinning:

@jahalang0112 nece, sa 18 ces im kupovati i dalje fortnite skinove, oni vole instituciju porodice kao i kod nas, znaci negde do 37 godina prosek za odvajanje.

bolje ti trazi neku vikendicu u belegisu, mozes od kuce da radis za amazon i odatle.

1 Like