VR {MT}

Nesto se kao sprema.

2 Likes
3 Likes

Oce li vise…

2 Likes

Naletih na ovaj video i učini mi se jako zanimljivo, posto sam bio skoro u prilici da probam VR u igraonici sa cerkicom, nekako, iako sam uzivao u celom iskustvu bio mi je nelagodan osecaj to sto posle minut-dva postanem totalno nesvestan okoline, da kazem anksioznost mi proradi i nikako nisam mogao da se opustim jer sam totalno nesvestan okoline, toliko da sam cak sam i u pola igranja sklonio jednu slušalicu sa uveta, cisto da osetim sta se dešava oko mene :sweat_smile:
I ok znam da je to ceo cilj PSVR-a, totalna imerzija. I mislim da ovo mozda zanimljivo rešenje za ovakve specifične slucajeve :grin:

Izgleda da PSVR 2 nema ugradjene male zvucnike. Steta. Oculus ima ugradjeno i sasvim su solidne za igre koje ne zahtevaju totalnu imerziju.

1 Like

Ništa od ove godine. Takodje 1.5m primeraka ne zvuči kao previše…

1 Like

Eh, sta ces. Nije kao da se nismo izigrali sa PSVR1 jos pre par godina, pa jedva cekamo kao na dolazak PS5. Da nije filmova skupljao bi prasinu. Moja ocekivanja od VR gaminga su spustena za oktavu i mislim da realisticno jos jedno dve, tri generacije necemo imati ono sto se stvarno ocekuje. Sve ostalo je skupoceni, jako cool high tech gimmick.

2 Likes

Half life alyx says otherwise

1 Like

Koji ces da predjes za 7-8h, i sta onda.

VR igara ima vec sada brdo pa se clanovi foruma nisu nesto izlomili da dodju do VR-a, jasno je da je mainstream okrenut 2D gamingu jos uvek, uz poneki biser kao sto je Alyx ili Astrobot, sto ipak ne cini prolece.

Da Alyx je miljama ispred svake druge VR igre, nije vredno ni porediti. Pa i ne samo VR nego generalno. Nažalost je takodje jedina igra koja stoji sama u vrhu. Mislim da bi se brdo novih korisnika zaljubilo u vr gejming kada bi odigrali. Ali problem je kada završiš, i skontaš nema dalje.

Pošto je Valve odustao manje više od VR-a, za sada, moja poslednja nada leži kod sonija. Evo šuška se da pored Horizona dolazi i Killzone na psvr2.

Bez kvalitetnih, dugometražnih (10 ili 15+ sati) igara, ostaće ovo zauvek samo za entuzijaste ili sekundarnu upotrebu tipa što padawan koristi, kao mali bioskop.

2 Likes

Doci ce to neminovno, samo tehnicki nismo bas tamo gde treba, dokle god imamo velike kompromise u pogledu kvaliteta grafike. Podjednako vazno su i kontrole i jednostavnost upotrebe, kao i cena tih periferija koje su veliki faktor odvracanja. Nadasve, izrazitu fizicku nelagodnost prilikom VR gaminga, kod mnogih gamera, tesko je zanemariti.

2 Likes

“The PSVR 2 wire will be detachable. That may not seem like a huge deal but for anyone whose cat chewed on their PSVR 1 cable, or had poor cable management resulting in a broken connection, this is really good news.”

3 Likes
1 Like
2 Likes
2 Likes

Izlgeda da će VR ostati niša zauvek, pre ćemo videti masovnu upotrebu/proboj AR i MR nego VRa.

2 Likes

Ako i toliko. Ima par interesantnih, ali sam uzivao jedino uz Astrobot i pomalo Moss. Najvise ocekujem od rezolucije, mozda ce igre biti ok u big screen modu i nece ti trebati TV, i za filmove. VR gaming mi je potpuno sekundarni benefit. :thinking:

Ali, steta je ipak jer bi PS5 mogao da radi neki upscale u vecu rezoluciju, i da konacno odigramo 1st gen igre bez neprijatno niske rezolucije. Ima tu gomila zanimljivih naslova ipak.

1 Like

A jesi probao ono beše RE7? E to je bio doživljaj.

S jedne strane se radujem što Sony nije odustao od vr-a, al s druge me brine na kakvo tržište će psvr2 da izađe – meta prop’o, valve verovatno odavno digo ruke, niko nema pare sem za hranu i telefone, install base ps5 sitan jer uprkos potražnji ga nema na rafovima…

Preko svega, ne pratim previše, al nisam čuo da krčkaju neku dobru igru (Astrobot 2?), nego biće opet ‘experience’ s recikliranim assetima iz Horizona.

Nisam ekspert al zvuči mi ko dosta loša situacija za launch ovako nečeg.

Vr-u nikako da svane. :sweat_smile:

1 Like