VR {MT}

RE je bio super, ali shvatam zasto ipak nije za siru publiku - losa grafika i mucnina tokom kontinualnog kretanja, verovatno bi odbilo vecinu gamera. Vise sam se preznojavao zbog mucnine nego zbog kanibala. :slight_smile:

To je dugorocan, mozda i neresiv problem za VR gaming, cak i kada grafika dostigne sadasnji nivo 2D ekrana.

1 Like

Da, definitvno daleko od optimalnog.

Pored toga je Sony podigao cene konzola, da li to znaci da ce i PSVR2 biti skuplji nego prvobitno planirano. Da li ce preci tu granicu od 600e… Mnogo cute na tu temu.

Od igara, samo Horizon, koja ce trajati oko 8-9 sati da se predje, sto je jos i sasvim okej.
Walking Dead Saints and Sinners je JAAAKA AA igra.

I to je to.

Treba im ALYX, ali nema nista od toga.

1 Like

Pogledavši jurogejmerov video, moram da kažem da mi od svega pokazanog RE8 deluje najbolje – ista onakva grafika samo što se nalaziš ‘unutar’ igre? Sign me up!

Ko što sam par puta pomenuo, RE7 sam više doživeo nego odigrao. Zamisli samo sve one barokne detalje al da možeš da priljubiš nos svuda, čoveče! Emajlirani lonci, gobleni, ikone i beli luk po zidovima, ma seoski turizam budućnosti.

Ona zombi igra isto deluje fino, dok me horizon spin-off ostavio prilično ravnodušnim.

Naravno, koliko god da košta, mislim da mi psvr2 nije suđen – lidija bi mi glavu odgrizla kad bih pomenuo da želim sad već treći (!) VR uređaj. Eh, muke early adoptera.

Ma kazes jednostavno - ili VR ili ja, pa biraj. :smiley:

1 Like
1 Like

Oko 600 evra. Ko oni misle da im je ciljna publika pri ovoj ceni?
Mrtav pre nego sto je izasao. :confused:

2 Likes

Au.

Sreca pa sam na odmoru da spamujem pre order.
Ali cena previsoka za generalnu publiku.

1 Like

Još kad ovi naši prodavci napakuju bundle PSVR2+2xDualSense+Spiderman Miles Morales+Astrobot VR ima cena da bude 900€.

1 Like

Takodje su najavili 11 igara za psvr 2:

Eh, ne mogu da kazem da sam puno iznenadjen. Podizu cene svega i svacega, 600e ima realnu kupovnu moc kao 300-400e od pre krize. Novac je izgubio vrednost i ovo je rezultat.

Ciljna publika za PSVR2… tech entuzijasti, nece to ni da primirise nekom mainstream-u, niti je to cilj. Momentum je izgubljen sve dok tehnologija ne postane toliko jaka, udobna i pristupacna za siroku publiku da 2D displeji izgube svaki smisao.

2 Likes

Zašto bi iko ovo kupio pored drugih opcija koje imaju više igara?

A koje su druge opcije?

Jedina prava alternativa je Quest, sa najjacom platformom, i eto Pico se probija kao alternativa, ali to su jedina dva standalone uredjaja.

PCVR pretpostavljam da nije zanimljiv PS igracu.
Takodje obrnuto. PCVR igracu nije zanimljiv PSVR koji je zakljucan za jednu platformu.

Mislim da im je ciljna publika, vlasnici PSVR1 i eventualno novi VR korisnici koji zele uskoce u VR a vec poseduju PS5 i VR entuzijasti (like yours truly). Dakle u svakom slucaju veoma ali VEOMA usko trziste. Mozda nas 10-15 ukupno. :joy:

2 Likes

Ja ću kupiti VR kada vude koštao $99

2 Likes

Ili kad izadje za Xbox. :slight_smile:

1 Like

@Robotnjik je u dva posta pokazao sta treba da se namami prosecni korisnik u VR – imas milijarde dolara, progutaj gubitak da bi se nova platforma probila. To su uradili s kvestom 2, napravili ga prenosivog i smanjili zezancije na minimum, odmah je bila odlicna prodaja i krenuo da se razvija ekosistem.

Ove varijante gde uredjaj kosta 500+ dolara su smesne. Uopste nemaju publiku. A ako nemaju publiku, onda nemaju ni developere, jer ko ce resurse da saspe u skupu vr igru ako nema ko da je kupi.

Dead on arrival, ne znam sta su onda uopste pokusavali. Koja je tu racunica ja ne kapiram.

3 Likes

Prodavali su oni i VR1 za 200$ kad je pala cena, u raznim bandlovima, i opet niko sa foruma nije hteo da kupi, nije bilo govora o mainstreamu. Kada kazem ortacima / devojkama koji nisu gameri da imam VR kacigu, gledaju me kao da sam dosao iz buducnosti. Ili sam lud. Nema trece.

Ovaj uredjaj nije bas jeftin da se proizvede i razvije, treba tu pokriti R&D, i obratiti paznju na ugradjene tehnologije - ne moze a mozda i ne treba bas sve da kosta 300$.

Mislim da je Sony OK sa tim da VR bude nisa jos neko vreme. Developeri koji su radili za VR, mozda ce nastaviti i dalje. Imaju i onaj comminity za Dreams. Hajp je nestao i svelo se na neke realisticne okvire i domete. Pravi VR koji ce iz korena da promeni covecanstvo daleko je od nas sigurno jos 10-tak godina, mozda i duze. META sada utire put, a Sony na VR gleda kao na dodatni prihod, sto da ne kaplje malo i sa te strane.

A svodjenje VR problematike samo na cenu, cini mi se da nije bas sasvim ispravno - ima tu jako mnogo drugih problema. Socioloskih, pa i psihomotornih, kao sto je mucnina. Ne znam sta treba da se desi da ova stvar zazivi kod sire publike. 90% ljudi ce da se ispovraca ako krene da igra FPS na taj nacin.

1 Like

A robotnjikov zahtev ne moze biti dalje od realnosti. :grin: Pogotovo u trenutnoj situaciji.

Ja njegov odgovor interpretiram “ne interesuje me VR”.

1 Like

Pa mislim i ja bih uzeo dosta toga što košta 600€ da je 99€. :man_shrugging: :slightly_smiling_face:

Inače prijavio sam se za pre order, i nisu me odabrali, tj poslali poziv (znam, jako tužno). :grin:

1 Like

Ja sam dobio mogucnost da kupim novu konzolu u USA direktno od sony-ja ali jbg kad nisam u USA :slightly_smiling_face: