Valve najavio Steam Deck, handheld PC

Ako mene pitas 73 nije matorac…

1 Like

Sudar titana

1 Like

Zar to nije switch

switch games on steam deck …

1 Like

Ja dok cekam moj Steam Deck broj 2… :smile:

5 Likes

3 Likes

Spajdi na Valve konzoli. Kakva vremena. :slightly_smiling_face:

1 Like

Japance zabole za kućne konzole

5 Likes

Da je Sony radio na novoj handheld konzoli umesto na PSVR 2 …
Ubio bi sada tržište…
Npr PSP 2 koji bi to boom izazvao, ovako PSVR 2 ono ima prodju, ali ni blizu koliko bi nešto slicno po snazi steam deck izašlo sada iz Sony radionice…

A kako ih je krenulo u zadnje vreme, izbaciće nešto slično u vreme kad Nintendo izbaci novi Switch :sweat_smile:

1 Like

Mislim da nece. Nintendo je prica za sebe i ima svoje igre koje vole milioni ljudi a iste ne zahtevaju neku bog zna kakvu snagu hardvera pa ih mogu lako stancati za hendheld. Sony je pokusao sa Vitom da napravi tu zver kod hendheld konzole ali generalno se i tada pokazalo da je snaga hardvera apsolutno nebitna ako nedostaje podrska i kvalitetan softver. Izaslo jeste par dobrih igara za Vitu, ali ne koliko je Sony ocekivao.

1 Like

Svakako zanimljiva tema, zasto je sony spreman toliko da ulozi u VR a od handhelda je odustao.

Mada se sve svodi na to da postoji jos nada da je VR neka buducnost, a da su danasnji telefoni zemenili velikim mahom handheld konzolice. Mnogo vece trziste gde moraju samo u softver da ulazu, a mogu celu pricu sa hardverom da zaobidju. Cak je bila i prica da Sony bas ulaze u svoju mobilnu diviziju, ili bese to Nintendo, ne znam a mrzi me da pitam google. :grinning:

Uglavnom, prilicno sam siguran da ce MS izbaciti hendheld konzolicu za Cloud gaming, mada nije to to naravno.

Mozda sa ovim silnim uspehom Steam Decka promene misljenje i strategiju.

Edit: heh evo i Verge razmislja trenutno kao mi

Treba nam tema za hendheld konzolice.

3 Likes

Ako budu restrikcije ove zime… bice popularni. :thinking:

1 Like

D-Pad na Steam Decku je najbolji koji sam ikad probao. Bukvalno savršen za starije igre (C64, Amiga, Mega Drive, SNES, NES…)

Sta sve igraš na steam deck-u? Kako rade igre inace? Da li je optimizovano sve ili se jos uvek radi na tome?

Generalno sve. Najviše retro naslove. Od novijih: Samurai Shodown, Soul Calibur 6, FIFU, F1, Far Cry 6, Panzer Corps 2, Borderlands 3, WoW…

Sve radi, negde mora malo da se budži (Borderlands 3 traži Proton GE), ali to je par minuta.

Sve game launchere sam instalirao bez problema, Origin, Epic, Ubi, GOG, Battle.net, xcloud….

2 Likes

Uskoro ce opasti cena polovnih. Polako napreduju sa proizvodnjom, i ne mora vise 6 meseci da se ceka.