Valve najavio Steam Deck, handheld PC

Morao je i mogao je biti veci. Udobno deluje nema sta…

Jednostavno, fali nesto ovoj konzoli da me ubedi da vredi tih para… nije problem u ceni , nego ono da ubedis sebe da je to to…

2 Likes

Meni me. Upravo ono što mi je trebalo. Radi sve što sam očekivao da radi, a i više.

Fale ekskluzive :grin:

1 Like

Kome je prevelik steam neka se malo strpi …

2 Likes

Pa da, mali detalj je da Deck košta 399$ a AYA Neo 1300$, daklje hiljadu dolara više. Nisu ni blizu konkurencija jedni drugom. Doduše za Neo 2 nema još zvanična cena, ali ne vidim mogućnost da spuste cenu toliko.

Deck ima neverovatno agresivnu cenu, a pritom je full fledged RDNA 2 PC. Zato je i toliki koliki je, a pritom se niko ne buni na udobnost.

Ja sam moj Deck prodao jer nemam koristi za njega pored mog Gaming PC-a. Logika, ako želim da igram igre na PC, želim da ih igram u 2k ili 4k u 144 i više frejmova. To je za mene neki pc gaming.

Ovo tržište je trenutno jako dinamično i biće zanimljivo videti kakvi uredjaji će izlaziti naverdnih godina. Na kraju krajeva ovo su samo laptopovi nagurani u telo handheld konzole.

2 Likes

Prodao si Deck?! Tugica.

3 Likes

Prosledio kolegi, iako sam mogao za hiljadarku da ga prodam lagano. Ali u gaming svetu ostajem zauvek protiv bilo kog obika skalpinga. :fist:

Da sedim u avionu kao Vasić svake druge nedelje bila bi druga priča. Ali da mi stoji mahom samo kod kuće i da igram PC igre ispod 60 fps-a je malo neukusno. :joy:

Čuvam te pare za PSVR2.

3 Likes

Pametno, mada bi verovatno mogao oba da priustis. Za avion zavisi i koliko je to zaista cesto i koliko traju putovanja, koliko si posle efektivno van kuce, Vasic je opremljen i ipadom i sa gomilom drugih igracaka. USA je ogromna zemlja, letovi po evropi kratko traju. Ali realno ni 400$ nije neka para danas, cak i da stoji i skuplja prasinu, novi gedzet i igracka neko vreme drzi paznju a mi smo tech entuzijasti kojima je to hobi. Ako je cesto na putovanjima i dosta provodi po hotelima, sigurno se isplati, neuporedivo bolje nego da vuce gamerski laptop. Sto bi ti rekao svaki usecase je drugaciji.

2 Likes

Avioni i hoteli su samo jedan deo. Entuzijazam je drugi, i daleko bitniji. Ja se igram od prve polovine 80ih, i čuvene “Rupe” na Kalemegdanu. Prvi komp sam dobio '86. (Commodore 64), i dan danas ga imam. I koristim. Drugi (Amiga 500), 1990. I ona je tu, živa, zdrava, i pojačana Vampirom. :slight_smile:

Danas skupljam uredjaje, i to samo one koji su meni bitni, nebitno zašto. Trenutna lista je:

Commodore 64
Commodore Amiga 500
Commodore Amiga 1200
Nintendo Game Boy
Nintendo GameCube
Nintendo Switch (2 komada, cfw i ofw)
Sega Dreamcast
Sony Playstation 2
Sony Playstation 3
Sony Playstation 4
Sony Playstation 5
Xbox 360
Xbox One S
Xbox Series X
PC (Ryzen 5 3600, RTX 3080, 32GB RAM, 3x 1TB SSD)
Microsoft Surface Pro 6
MacBook Pro (M1 MAX)
Ipad Pro 12.9
Steam Deck

Svi uredjaji na toj listi imaju neku svoju svrhu, i koristim ih za nešto. Volim da ih “budžim”. Amiga ima Vampira, C64 ima SDIEC i 9pin to USB konektore (za USB kontrolere), Dreamcast ima GDEMU. Svi su raspakovani, prikačeni na TV (RetroThink 2x Pro, odličan Video-HDMI konverter), i na svima se igram, s vremena na vreme.

10 Likes

Bottleneck alert. :innocent:

Fina kolekcija inace.

1 Like

Za sada ga nema, a sve teram na ultra detaljima, 4K.

1 Like

Jel imaš možda neki lep sredjeni kutak za sve te uredjaje? Baci neku sliku ako imaš. Volim da gledam gejmin setupove. Pogotovo ako su malo uredjeni.

1 Like

Slikaću kad dodjem kući :slight_smile: Juče Long Island, danas NYC :slight_smile:

3 Likes

9 Likes

@mvasic je moj čovek, izgleda smo generacija ili vrlo blizu. Ja sam isto startovao od C64, samo je moj start bio 1984 godina, dobio za 7-mi rodjendan. A posle je došla Amiga 500, PC i konzole.

Kakva je to lepota bila, evo i dan danas upalim emulatore i pokrenem poneku igru iz tog vremena :grin:

Pre neki dan postavljeno je pitanje, da li na forumu ima gamera, evo sada se ima odgovor. Znate barem dvojcu sa stažom od preko 35 godina :grin:

1 Like

Ne da uključim ponekad, nego aktivno jurim high score (International Karate i Wizard of Wor)

1 Like

Bas zanimljiva ta retro scena. Kolko si daleko od prvog mesta sa 380.000 za Karate? Lik je ladno duplirao prethodni high score iz 2020. Takodje neki matorac, '73 godiste.

1 Like

Svega 360.000 poena razlike. Dišem mu za vratom. :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ne mogu ni ovako da gledam, a kamoli da imam jedan kod kuce :sweat_smile: