Valve najavio Steam Deck, handheld PC

Jel su skalperi podivljali sa cenama, kako stoji sa nabavkom?

Q2 2022 ako sada kupis na stimu.

2 Likes

Izasao je danas ā€œAparature Desk Jobā€, mini igra, vise tech-demo za Steam Deck. Igra je Free, i moze i na PC-u, uz pomoc kontrolera da se odigra. Traje samo nekih 20-25 minuta.

Sta reci, osim kao ogroman fan Valve-a, Portala, Half-Life-a, u minut kada je izasla igra, uskocio sam da je odigram. I dalje su majstori svog zanata, steta sto su postali hardverska / marketplace kompanija, a sve manje i manje Game Studio. Tech Demo je pun sarma, komedije i produbljuje Portal/HL lore.

Gledao sam lika na Twitchu kako radi data-mining po fajlovima od igre, da se nadju reference za neke buduce igre na kojima Valve radi.

Videcemo kada decko skupi sve nadjene podatke na jedno mesto, ali pronadjeno je mnooogo toga.

Vec sam napisao u nekom svom poduzem Valve rant-u da su stvarno neverovatno talentovani, ali prave igre samo kada imaju neki hardver da prodaju. Index - HL:Alyx, SteamDeck ce biti Half Life Citadel, i sledeca igra ce biti verovatno nastavak Alyxa, kada izadje Standalone VR Headset koji trenutno radi Valve (trebalo bi da bude konkurencija Oculus Questu).

7 Likes
1 Like

Uredjaj je fantastičan. Probao Soulcalibur 6, Sekrio, WH40 Chaos Gate Daemonhuntersā€¦ izgledaju odlično. Dosta Steam igara radi, čak i kad sistem kaže da nisu 100% podržane.

Ono Å”to mi se posebno svidelo je mogućost da dodam i Origin igre (odnosno Play Pro biblioteku). Uz malo akrobacije (10 minuta) FIFA 22 se skinula i pokrenula bez problema (@padawan ). Madden se upravo skida. Takodje, postoji način da se doda i UPlay :slight_smile:

I na kraju emulacija. Kao i na Switchu, retro igre izgledaju odlično (zbog malog ekrana).

9 Likes
2 Likes

Da li samo meni deluje kao cigletina u ruci i kao polu-zavrsen proizvod u smislu da pokrece i ono za sta sistem izbaci da nije podrzano?

Dodje mu kao neki osrednji PC rekao bih, ako se igre ne prave iskljucivo za njega ne vidim svetlu buducnost na osnovu onoga sto sam gledao, iako mi se ideja neverovatno svidja, i kada je najavljen bio mi je must have uredjaj.

1 Like

Steam Deck dobar za Fallout 3 na High i Cyberpun na ultra low :smiley:

Ultra high za fallout 3. I anti-aliasing x4 :grin:

1 Like

Skroz okej za te pare :laughing:

Pisao sam već da mislim da je Deck fenomenalan uredjaj, ali pod A nezavrÅ”en, i B biće verovatno dogodine u ovo vreme manje viÅ”e napuÅ”ten projekat. Tj. dok ne izadje Half Life Citadel, kad god to bilo negde sledeće godine, ili 2024.

Ja bi najverovatnije nabavio Steam Deck da mogu. Ovako i onako bi morao da nabavim novi kompjuter jer je stari počelo da gazi vreme. Ako ću već da dajem pare, radije bi neÅ”to portabilno. Navikao sam nekako na portabilno igranje. Bonus je i to Å”to dosta igara koje bi igrao su već kompatibilne.

@jahalang0112 postaviću čim uhvatim malo vremena.

Uredjaj definitivno ima svoje mesto. Meni znači da imam pristup svojim igrama kad sam van kuće.

Može da tera Steam, Origin (Play Pro), UBI (connect+)ā€¦ Može da strimije GamePass. Sudeći po nekim tekstovima, izgleda da može da tera i GOG, i strimuje PS (nisam joÅ” stigao da probam).

I na kraju, emulacija. Retroarch radi besprekorno.

Meni taman.

4 Likes

Ja ovo pricam od prvog dana kada su izbacili dimenzije i tezinuā€¦sa njegovih skoro 700g je najteza ā€˜ā€˜portableā€™ā€™ konzola svih vremenaā€¦Switch primera radi je oko 400-450gā€¦

Ja ne osećam neku razliku izmedju Decka i Switcha. Jutros sam proveo nekih sat vremena igrajući Metal Slug i Soulcalibur. Težinu nisam ni primetio.
U rukama je daleko udobniji za držanje nego Switch.

A trajanje baterije?

Nisam joÅ” imao priliku da je full testiram.

1 Like

Nerazumno ogromna pc/konzola ako se uzme u obzir da ima displej od samo 7 inca.

Meni su dimenzije baŔ taman. Lepo leži u rukama, a ekran je taman toliki koliko treba.