Valve najavio Steam Deck, handheld PC

Meni tako skuplja prasinu. Ceka neko putovanje ili restrikcije… :grinning:

Zajebavaj zajebavaj, ti bese ne zivis ovde…imam ja badzu u nemacko samo sto pojma decko nema da prica nemacki i jos se ne snalazi lepo, al samo da ga se domognem ima da ga istopim ko ga piiip, ima da ga koristim i kao laptop i emu device za sve pare

Ma ne zajebavam, ali kao sto on rece pored svih konzola, i high end PC-a, moras bas imati specijalno interesovanje za handheld gaming da bi mu posvetio vreme. :slightly_smiling_face: Ali ako neko ima volje da se bas posveti decku, fenomenalna je spravica.

1 Like

Sve se razumemo, 3 posla radim ne znam gde bijem nekada ni kako se zovem, al volim handheld uredjaje, a ovome se posebno radujem,naci cu mu vec neko mesto i svrhu😂

1 Like

Procitah na intenetu, ima neki CryoUtilities mod koji drasticno poboljsava performanse.
Nemam SteamDeck ali mi je interesantno, koristi li neko to?

360 usd, vala vrijedi.

Sad bih ga uzeo, steta sto nema gde u CG da se uzme.

2 Likes

A cena? Prava sitnica.

Kao da dzabe daju :laughing:

Ako je u pitanju ovo cudo sa klipa sto sam ja postavio nisam gledao do kraja. Koliko kosta?

Od 950$ pa naviše, u zavisnosti od kapaciteta.

Realno za 360usd deck apsolutno vrijedi svakog centa.
Steta sto ga nema ovamo, pi.

3 Likes

Sad ce @iNikola da naruci jedan :joy:

2 Likes

Da l se isplati uzimati ovaj od 64gb?

Verovatno, ako ćeš igrati tetris :rofl:

2 Likes

MSu ne treba handheld kad će iskoristiti Valve konzolu :grin:

I to ne samo deck nego potencijalno svaki nadolazeći windows handheld, kao ovaj Rog Ally ili Aya Neo, biće ih bukvalno na desetine uredjaja narednih godina. Mali računari koji su u cenovnom rangu konzole i pokazali su se kao više nego sposobni.

Iz nekog ugla gledano, MS je tu u unikatnoj poziciji. Može da izbacuje PC igre kao do sada, i odmah su igrive na windows handheld uredjaju, nema potrebe sa se pravi specijalna verzija kao što je to ranije bio slučaj za Vitu, 3ds itd. Ako igras preko Game Pass-a, odmah imas Cross-Save i cross-buy sa Xboxom. Pošto bi imali i svoj Store, i Game Pass mogli bi da prodaju uredjaj sa malim gubitkom i da povrate pare na softveru, bukvalno isto što Valve radi sa Deckom putem Steama.

I onda dodatno mogu da naprave light verziju uredjaja koja samo cloud streamuje.

Nažalost mislim da je ovo u realmu naučne fantastike pošto je MS nekako povučen ili uzdržan na polju gaming hardvera. Bukvalno celokupna strategija xbox tj. gejming divizije se čini da se svodi na game pass. Samo game pass ako može na svaki uredjaj od konzole, do računara, televizora, telefona i jednog dana na frižideru i tosteru i čip u mozgu (bar neke koristi od vakcine). Jedini razlog postojanja Series S konzole za cenu većeg pakovanja praška, je promovisanje GP-a. Pre su bili toliko hrabri i inovativni, ili u najmanju ruku su pokušavali sa Kinectom, HoloLensom. Soni samo pumpa hardver, ulaže u VR iako usko tržište, pumpa slušalice, evo gde ima dima imai vatre sa ovim QLite streaming handheld uredjajem… Imaju značajno manje prostora da bacaju pare, i rizikuju, a čini se kao da to upravo rade.

Microsoft samo udri Game Pass, i MS Teams, Windows i Office.

Moram reći da su me baš razočarali u poslednje vreme a ovo sa Redfall-om je bio poslednji u nizu udaraca. Nešto tu u organizaciji ne štima, možda je vreme da naš veliki vodja Fil the great preda nekom drugom krunu. Eto, rekao sam. Nemam drugih ideaja.

Vidi gore, “Xbox Ambassador” mi stoji, palim xbox redje nego profa grtalicu snega u Barseloni. Bukvalno mi je postala Battlefield mašina. Kada mi se igra BF, palim xbox, i onda gasim. I onda, kada čekam mesecima da dodje taj razlog da igram Redfall i Starfield, oni mi daju izbor, hoćeš u 30fps na konzoli, ili u 60-160 na PC-u. Izbor je lak, i jasno mi je da nemaju svi isti izbor, ali ko ga ima, bukvalno je no brainer.

Xbox je očigledno kod Majkrosofta trenutno uredjaj drugog reda, i moraju nešto da urade uzbudljivo da promene ovaj status-quo i da učine eko sistem uzbudljivim.

/rant over :joy:

4 Likes

Zar nije oduvek tako? Ili bar veći deo života Xbox brenda. Drže ga samo zbog nekog pijeteta i fanova. Da nije fanova, verujem da bi ga sutra već ugasili i prebacili svu lovu na PC/Mobile gaming.

1 Like

ponovo nam vi dirate svemocnog Spensera… Nista vam nije sveto. A do juce ste ga dizali u nebesa.