Uncharted 4: A Thief's End

[quote=“jahalang0112, post:130, topic:10654, full:true”]
Jbg kad dira u svetinju. To kao kad ja onom tamo mračnom delu foruma dirnem u Halo ili ne daj Boze GeoW. :joy:
[/quote] Ako vec pricamo o svetinjama, moja svetinja bila i jos uvek ostaje(ceka se 4-ka) God of War.

[quote=“jahalang0112, post:130, topic:10654, full:true”]
Jbg kad dira u svetinju. To kao kad ja onom tamo mračnom delu foruma dirnem u Halo ili ne daj Boze GeoW. :joy:
[/quote] Kad vec spomenuo svetinju, moja svetinja bila i jos uvek ostaje(ceka se 4-ka) God of War.

sleep is for the weak :smile:

Odigrah juce najzad onu jurnjavu sto smo gledali na nekom davnom e3, i mogu samo da kazem da sam bio debelo impresioniran cak i znajuci sta ce se desiti. Ne mogu da zamislim kakav bi to dozivljaj bio da sam sve iskusio na nevidjeno.

Onoliki nivo, sa onakvom grafikom, sa toliko pokretnih, interaktivnih delova, toliko sve leti i prsti, ne znas gde pre da gledas.

Oni ko da su nam iz buducnosti poslali igru koja je pravljena za ps4.5. Po ko zna koji put, kapa dole.

1 Like

Heh, i ja sam (tek) danas odigrao taj nivo. Sledeci nivo na napustenom piratskom ostrvu je takodje graficki izuzetan, iako nema mnogo pokretnih delova, peku oci koliko je priroda detaljna i realisticna.

Gledam bas juce neki vodopad i divim se kako dobro izgleda. Ko pravi. Onda pogledam dole i vidim talase koji se valjaju ka obali. Ne secam se da je iko ranije pokusao da simulira talase koji se lome i penusaju. A pazi, to je bio tercijalni detalj u daljini, koji malo igrach uopste pogleda na duze od sekund. Ili recimo viseci most od uzadi koji se ugiba tacno tamo gde ga neko prelazi.

Nije mi jasno kako su tehnoloski toliko ispred svih ostalih. Prosto bude smesno da dodam kako su i teksture kamenja bolesno ostre. A jesu! Ostrije stenje video nisam.

Mene zanima je li neko obratio paznju na ovaj poster u igri


Da li je neki hint u pitanju? Potencijalni nastavak?

[quote=“n00dle, post:139, topic:10654, full:true”]

Nije mi jasno kako su tehnoloski toliko ispred svih ostalih.
[/quote]To iskreno niti meni nije jasno :slight_smile:

Lako moguce, posto po nekim istrazivanjima svaki 7-mi covek boluje od OCD-a .

Pena od talasa je jedan od izuzetno retkih detalja koji me je razocarao.

Ok, nemojte me linchujete previse, al sad vec mogu da kazem da mi je gameplay u sustini neinteresantan. Sve je to solidno odradjeno, al me ne uzbudjuje skoro pa uopste. Pentranje posebno, usudio bih se da ga nazovem dosadnim. Bukvalno cekam da prodje dok Drejka usmeravam ka sledecem ociglednom rukohvatu.

Prolazim igru vise zbog price, grafike i anticipacije sledeceg suludog spektakla nego zbog same mehanike. Seticete se, koji post iznad sam upravo o ovome pisao, da je Uncharted vrhunski, skupoceni predstavnik jednog umornog zanra, ciji je najmanji kvalitet sam gameplay.

Na momente se nazru zanimljivi polu-eksperimenti, kao sto je konopac ili onaj klin, ili cak sunjanje kroz visoku travu, al u paketu ih ima premalo da drasticnije drmnu letargiju hvatanja zaklona i whack-a-molovanje glava protivnika kad izvirnu.

Ma u pravu je, i ja se drzim istog stava Uncharted vecim delom igre zapravo vise podseca na Prince of Persia nego na svoje prethodnike. Pritom valja istaci da skakanje s jedne na drugu platformu oduzima puno vremena a nije ni najmanje mehanicki izazovno, niti moze proci kao light environment puzzle, zahvaljujuci sjajnom dizajnu uglavnom je jasno kuda se treba pentrati. Za slucaj da se malo zbunite pojavljuje se hints prompt, a da stvar bude gora, nekada je hints inkorporiran u reakcije saputnika koji vas proaktivno usmeravaju na pravi put.

Jel mozete vi u jednoj jedinoj igri da uzivate umesto da im trazite mane i komentarisete sve i svasta…:grin:

1 Like

Rdjavom … :smiley: :smiley:

1 Like

Sudeci po ovim komentarima i pomesanim misljenjima, cini mi se da je ND konacno ub’o Uncharted kakav ja prizeljkujem od samog pocetka. Iako su mi sve tri igre fenomenalne, uvek mi je bio odnos pucanja - platforimnga nedovoljno izbalansiran i uvek u korist napucavanja. Vidim da ima i jednog i drugog dosta ali sudeci po vasim komentarima kontam da platforminga ima sada vise.

2 Likes

Yup, na to su isli svesno… i dobili su bas sta su hteli, kao sto su i izjavili. Bas radi ovoga “problema”(nazovimo ga :slight_smile: ) sto si rekao - igraca koji dele isto misljenje sa ovime sto si rekao:

Rekao bih da je otprilike jednako.

Znaci sada vise lici na TLoU kada je to u pitanju? Ja sam ok sa tim, mada lagao bih ako kazem da nije bilo frustracija prouzrokovanih losim pentranjem u prethodnim djelovima.

Tacnije mesavina uncharteda i TLoU.

Upravo sam ga kupio, mozda ga sjutra pocnem :slight_smile:

Ne pamtim kad sam se ovoliko da kazem stitio od spoilera i izbjegavao sve detalje o prici i igri generalno. Trebalo bi da bude dobro…