Uncharted 4: A Thief's End

Nadamo se da je ND pun "novih"ideja i dalje…

Vidim dosta se porede TR i Uncharted i na stranim forumima. Mada svi se slazu da, iako imaju zajednicke elemente, danas su to ipak dosta razlicite igre od kojih jedna uspeva da bolje isprica pricu, a druga ima donekle otvoren svet, relativno kompleksno drvo vestina i RPG elemente. Pre bih poredio Sonijevu ekskluzivu sa MS ekskluzivom Quantum Break. Zao mi je sto QB nije ispunio ocekivanja, ali u osnovi, to je isto tako story-based, prebogato producirana AAA ekskluziva. Apsolutno verujem da takve igre imaju buducnost i da su kamen temeljac gaming industrije.

Ono sto kod mene izaziva blagu zabrinutost za sada je sto skoro uopste nema pucanja. Bukvalno je bilo pucanja samo u jednom od 8 poglavlja i prica se sporo, iako maestralno odmotava. Svestan sam da ce svakako biti freneticnih pucacko-intenzivnih deonica i set pisova, ali kao da je ND pomalo fasciniran samim sobom i onim sto rade najbolje. Za jednu “igru godine”, ima zaprepascujuce malo same igre. Naravno, ne mnozes ljudima ugoditi: akcione sekvence su bile najkritikovaniji element dosadasnjih Uncharteda pa je verovatno producentski tim zakljucio, pa dobro, daj onda da ih smanjimo, a da povecamo ono sto se ljudima najvise dopada… Ironija je da su same pucacke sekvence zapravo dosta poboljsane, a ima ih ubedljivo najmanje u dosadasnjem serijalu. No, kome to nije dosta, pretpostavljam da mu ostaje i multiplejer.

1 Like

Videt cemo brzo je E3, nadam se da ce biti nesto u vezi The Last of Us 2 .

to bi bilo sjajno…

1 Like

TLoU 2 mozda tek naredne godine najave, jer su sada sve resurse usmjerili na Uncharted 4 i tesko da su mogli pripremiti nesto i za TLoU2, buduci da se radi o istom timu ljudi. Tako da ne ocekujte nista na ovogodisnjem E3.

@S.T.A.L.K.E.R Iz nekih rumora ND je vec poceo raditi na TLoU 2, ali videt cemo, brzo je E3…

Ja bi iskoristio priliku posto povremeno posecujem forum da podelim nekoliko utisaka o igri.Uncharted 4 je dete iz braka Uncharted trilogije i Last of us-a(crte lica) ovo bas i nije brak haha ali znate sta hocu reci.Novi Uncharted je nesto prizemniji(realniji) i intimniji u smislu pricanja te ,spori"(sa ovim se nisam slozio sa recenzijama i nekim ljudima, igra nije ni priblizno spora u pocetku kao last of us ipak je ovo nesto drugo)pocetak koristi da gradi likove u onoj meri da na kraju pozelite da igra nema kraj(igra ima fenomenalan flow i zahuktava se u pravo vreme te ne pati od praznog hoda).
Neverovatno lako uspeva da impresionira pocev od grafike, animacije, glume(strasno je lako zaboraviti doprinos) da ne nabrajam sad(tu su i dosta otvorenije lokacije), za razliku od treceg dela nije gradjen oko setpisova vec su oni daleko bolje implementirani ne zeleci upasti u karikaturalnu zamku povecavajuci broj istih. Ima tu i verovali ili ne i dark souls 3 momenata u dizajnu i to u kontekstu sjajnih vertikala i osecaja da u distanci mozete videti gde ste prethodno bili, neverovatne kolicine unikatnih aseta, te sitnih detalja u vidu osvrta na predjasnje avanture(fan servis).Ono sto su uspeli da uzmu od last of us jeste zapravo situacija u kome u nekim momentima lokacija prica pricu o sebi te dosta kvalitetna paralelna storija proslog vremena koja se ne vrti oko glavnih karaktera vec prica o piratima i njihovoj zaostavstini te sta je se tu zapravo dogodilo.
Po meni sjajan zavrsetak sage i odlazak kad je najbolje. Jos jedan od acivmenta jeste momenat u kome i posmatracu pored vas jednako interesanto gledati desavanje na ekranu. Ako volite igre ovo morate probati nadjite nacin, apsolutna preporuka ja sam uzvao o ovome ce se pricati jos dugo…goty

4 Likes

Rekao sam Tomb Raider misleci kada je Lara ulazila u vodu, skok laste, gliser u vodi i istrazivanja. Nisam se osvrno na Poslednji deo konkretno nego na celokupan osecaj i dozivljaj koji je ostao upamcen iz prethodnih delova. Evolucija i razlicita igracka okruzenja, potrebe za necim novim, stalno se nesto menja i nadogradjuje, te ide ovako ko robot, te sme to, te ne moze u vodi…
Uncharted 4 je svakako naslov koji treba preci i uzivati u njemu, ne ocekujem jos mnogo ovakvih igara. Po izbacenim naslovima bice ih par ukupno.

1 Like

Pozajmili su svasta nesto od Last of Us: stealth sistem, in-your face borbu i koriscenje saboraca. Uzivao sam vrebajuci placenike u Skotskoj, uz fantasticnu mehaniku pucanja when shit hits the fan. Mada, i dalje ima malo previse platformisanja za moj ukus i najcesce ginem promasujuci skokove ili posle klizanja, iako su se potrudili da maksimalno olaksaju tako sto Drejk telegrafise gde je bezbedno da skoci pokretima ruke a checkpointi su na svaka dva koraka. Ali je zabavno, u neku ruku, sa konopcem Drejk izgleda kao Indijana Dzons. Oseca se 80’s adventure movie vibe. Predeli su nestvarno lepi i odustao sam od screenshotova jer cela igra je vizuelni spektakl od pocetka do kraja. Prica jeste sama po sebi odlicna, otkrivanje detalja o Piratskom blagu kroz resavanje zagonetki, notes koje Drejk zapisuje u zurnal, saljive opservacije kroz caskanje, cini da se zaista osecate kao da ucestvujete u grandioznoj avanturi vecoj od zivota. To je uvek bilo top notch u svim Unchartedima.

2 Likes

I ja zavrsio Uncharted 4…Koliko je dobar?WOW sta reci,za mene najbolje i najlepse igracko iskustvo ikada…Ko ima PS4 ne sme da propusti ovo remek delo,a ko nema neka kupi,pozajmi,ukrade sta god samo neka odigra ovo cudo od igre u svakom smislu te reci…Ja sam u transu i ne znam sta bih sada drugo mogao da igram,mislim da ce proci jos neko vreme dok ne pronadjem nesto da me bar upola vuce za igranjem kao UNCHARTED 4…ili ponovo pocnem da igram ovaj masterpiece…

3 Likes

Ljudi probajte bullet time mode(bonus mod), koji jednom recju kida, malo pre sam ga primetio, dobro bi bilo po drugi puta celu igru ovako preci, svaka cast jos jednom, za razliku od mnogih drugih developera koji se trude i na kraju to ne lici na nista, s time da je to ovde kao bonus mod. ND skidam kapu.
Evo mali klip sa bullet time:

2 Likes

Hah, mnogo jaka fora, nikada ne bih primetio. Samo sto je na granici sa cheatom.

Neverovatno. Gif pocinje sekund prekasno, al Drejk upuca random kamen na padini. Oni nisu normalni.

1 Like

Za koliko sati se prelazi? Je li duzi od prethodnih djelova?

duzi je od prethodnih delova,mozda nekih petnaestak sati nisam ni obracao paznju na vreme(i 100 bi bilo malo)…

Jucer napokon zavrsio Uncharted nakon 22h, skupio skoro sva zlata, sto je retkost sto u niti jednom Unc. do sada nisam skupljao zlato okolo…
Uglavnom ne secam se kada sam vise puta opsovao boga dok sam igrao, ali u “pozitivnom smislu” Bio je ovaj rad, igram igram i jebem ti boga sta je ovo, onda malo malo idem dalje igram i opet jebem ti boga sta je ovo i tako minimum bez preterivanja 30 - 50 puta do kraja igre, jebem ti boga sta je ovo( sve u “pozitivnom smislu” )…a nakon toga bog naravno niti kriv niti duzan , izvini boze…

1 Like

Jos imas peglanja do kraja, sada si na manje od pola igre…Ja imam sa stajanjem 22h, plus to sam nasao 98 od 109 treasure-sa, nema u koji cosak nisam zavireo, ali nisam nasao jos tih 11 posto je ND to lukavo napravio… :slight_smile: , tacnije da bis ih sve skupio se moras opet vratiti na tu lokaciju…

Psujes u pozitivnom smislu ili negativnom? Zbog ljepote predjela i ogre generalno ili zbog tezine, lose mehanike pucanja ili slicno? Nisam ukapirao pa zato pitam.

I ajde opisite nam malo te detalje, je li pucanje poboljsano u odnosu na prethodne igre i kako izgleda dizajn nivoa, to jest da li su veci i otvoreniji u odnosu na prethodna tri dijela?

Ispravio sam gore, naravno u pozitivnom smislu. Sto se pucanja tice U4 ima najbolje napucavanje u serijalu do sada, poboljsali su ga, ono sto me najvise iznenadilo su te lokacije koje su u igri bas velike, takodjer i trajanje same igre koja traje bas dugo ne u odnosu samo na Uncharted serijal nego opcenito igre tog zanra. Meni osobno U4 najbolja igra u povijesti video igara.

2 Likes

Da i ja napišem par utisaka. Završio chapter 9. Igra je zabavna, a to je valjda najbitnije. Grafika je lepa, al valjda je to i očekivano za jednu krajnje linearnu igru. Napucavanje je prilično traljavo, kao uostalom u svim igrama ovog serijala. Užasno me nerviraju kutije koje non stop vucem negde da bih se popeo, ne daje na težini, a samo nervira, barem mene. Zagonetke su ok. Sve u svemu zabavna avantura. Verovatno ja nisam merodavan, nikad nisam bio fan ovog serijala, al meni je Last of Us dva koplja ispred.