The Last of Us: Part II

Ovo za NPC je tacno i realno bas je glupo kad vidis da se tvoj NPC krece ispred njihovog nosa a oni kao da se nista ne desava.

1 Like

Pogotovu je glupo kada se toliko potrudis oko drugih nekih detalja, koji su stvarno bolesni, i onda tako nesto kapiram da bas bode oci.

Nisam igrao, pritom mislim da me nisi skontao, on ne hejtuje igru, naprotiv. Samo navodi neke stvari koje su fakat tu a nisu savrsenstvo, i generalno do sada skoro pa svaki review se moje misljenje poklopilo sa njegovim.

Pa jedan od problema sa Days Gone je taj sto si ga ti sada igrao, a vecina recenzija se odnosi na period kada je igra izasla i zamerili su bagove uglavnom a nisu rekli da je igra bezveze.

Pa ne naravno, ja sam skoro presam mafiu 3 realno igra je more bagova, gameplay koji se svodi na isto 40 sati, ali na kraju krajeva gotivna prica i meni je bila skroz ok igra, kapiram da je mnogima smece. Ali to jeste moje subjektivno misljenje, a ovako neke recenzije treba da budu objektivne i da primecuju stvari koje nisu na mestu, a da li ce to kod tebe uticati da ti se nesto svidi ili ne to naravno ne mora da znaci.

Pa trebalo bi da bude, to mu poso xD. Neki su losi a eto ovaj vazi za objektivnog po meni i po komentarima na tube, nasuprot ignu ili gamespotu.

Meni je malo bezveze da se video igre nazivaju umetnošću a posebno da se porede sa filmovima. Video igre su video igre, i prosto sam prag kvaliteta narativa u ovom mediju je toliko nizak, da bilo šta smisleno na tom polju em nije neki poseban podvig em nije nešto što bi trebalo da daje taj atribut “umetnost”. Posebno kada se igre porede sa filmom, tek tada ispada smešno koliko je to neuporedivo i zaista daleko od umetnosti, jer i najnajbolja priča u igri ikada je u filmskim okvirima neki B pokušaj.

TLOU II je super igra, ali je i dalje video igra koja je bolja od 90% postojećih, ali da li je zbog toga “umetnost”? Paaaa ne. Stvar je u tome da čak i produkciono/tehničko savršenstvo nije uslov za umetnost, to su prosto “zanatske” stvari urađene na profi i skup način.

1 Like

To je bas tema o kojoj kapiram da svako moze imati drugacije misljenje. Realno sto je jedan fast and furious umetnost a realno neka igra sa dobrom pricom nije? Ili ne mora samo biti prica, ima igara tipa Cuphed sa prelepim crtezima isto nije a neki moderni krs film jeste.

Da budem iskren, ni meni prvi deo nije bio sad nešto da sam otkinuo na igru. Igra je dobra i to stoji, ima gotivnih likova i dirne u emocije u par trenutaka pogotovo pri početku. I to je to, dobra igra, ni manje ni više. Imao sam i ja problem u prvom delu da protrčavaju moji saigrači pored protivnika i čuče im ispred nogu, a ovaj traži mene ali su to rešili još u Uncharted 4, a i u TLoU2 to ni jednom nisam doživeo. Sinoć mi se desilo čak štaviše, da su videli ovog lika sa kojim sam bio u toj delu igre pa sam pomislio da neće da odreaguju i okrenuo se dalje da se šunjam. Međutim oni svi skočili i uzvikuju njegovo ime i tu nastao haos i pucnjava, tako da nije to više slučaj. Ali drugi deo je podigao lestvicu samo tako naspram prvog, uostalom videćete već ko bude igrao. Inače svi znaju da nisam neki Sony fanboj niti bilo šta slično, hvalim i jedne i druge igre i opljujem isto tako, da ne bude da sad hvalim ovde nešto samo da bih opravdao novac koji sam dao za nju. :slight_smile: Žao mi je samo što sam je završio, to mi je bio najveći strah iskreno. :sweat_smile:

Ne secam se ni jedne igre koju sam presao i da danima razmisljam jos o njoj, a ovde je to slucaj. Bas ostavlja utisak. Predlazem da se otvori tema gde sme da se pise sve otvoreno, pa oni koji nisu presli neka izbegavaju temu. :laughing:

2 Likes

Realno, nije glupa ideja uopste. Malo je tesko podeliti iskustva sa drugima a da to bude spoiler free. :smiley:

Zaista je dobro što manje znati o igri, ja sam uspeo da osim onog inicijalnog trejlera ne pogledam ništa više…

Receno-ucinjeno:

2 Likes

Većina ljudi nikada ne igra igre u teškim podešavanjima. Ne znam zašto je to sada neki problem. Svi ačivmenti i trofeji u igrama za velike težine u rare sa malim procentom otključanih…

Mozda je ovo dobar prag dal cemo da smatramo neku igru umetnoscu ili ne. To je valjda poenta umetnosti, da ti pobudi emocije ili te natera na razmisljanje…

3 Likes

Video te figure i ovde ali su mi baš očajne :joy::joy::joy::joy:

Više spadaju u 4.99€ cenovni rang :joy:

Recenzija
The Last of Us Part II

Miodrag Kuzmanović

13. jun 2020.

Teška priča. Retko ko može da napravi ovako dobru igru. Mislio sam da je scena kada se završava prvi okršaj izmedju Ellie i Abby kraj igre i bio sam u fazonu okej, Uncharted fazon. Svidja mi se. Medjutim lakoveran ja, kao da sam očekivao da će se ovako završiti. Kako god, drago mi je što nisam spucao igru u dve sesije već sam igrao malo po malo, razmišljajući šta će se desiti kada nastavim igru. Meni je barem Abby ostavila jako dobar utisak. Obe imaju tužnu isprepletanu životnu priču.

Abby heroj a ne zločinac ! :grinning:

Laura Bailey djevojka koja pozajmljuje glas Abby karakteru svakodnevno na twitteru dobija prijetnje smrcu i ostale gadosti i ne mogu da vjerujem da su ljudi toliko zaostali i prsli, da toliko mrznje izbacuju zbog video igre… Mnogo me zanima cemu toliki hejt prema Abby ali uskoro uzimam igru pa cemo vidjeti.

1 Like

Internet je i dalje jedno nesredjeno smetljiste, djelom zbog anonimnosti, djelom zbog toga sto ne postoji osjecaj odgovornosti za ono sto se pise. Onog trenutka kada se bude snosila krivicna odgovornost za ono sto napises tada cemo vidjeti i neko poboljsanje, bar sto se ovih prijetnja smrcu tice.

6 Likes