Star Wars Jedi: Fallen Order

Hahaha. Igram ja i ostale naslove. Ali u moru odlicnih igara sa prosle generacije. Jedan SW souls clone ne moze biti u top 4-5. :rofl:

Meni na sony 4 nije legla nikako, odustao na pola i kad sam uzeo XSX i novi tv upalio i nisam mogao ostaviti 3 dana dok nisam završio…
Skroz druga igra na novoj generaciji…

Definitivno nije souls klon , jer ja recimo souls igre ne mogu da igram (recimo Nioh sam probao, ono 2 puta, igrao mozda 15-20 minuta, video nije to za mene i batalio i stavio igru na KP za prodaju ilir azmenu) a ovo sam zaista u slast odigrao i zaista uzivao u igri sve vreme, definitivno nije niti zahtevna niti zamorna kao souls igre, tako da definitivno nije souls klon, vec je ono jedna klasicna akciona-avantura smestena u poluotvoreni svet.
Ono ima i akcije i odlicnih boss borbi, ima i slagalica, ima i platformskih delova i pentranja i skakutanja i istrazivanja, ono ima zaista svega, jedna jako lepo izbalansirana igra (i igra koja ne smara sa open-worldom i milion dosadnih i besmislenih sporednih misija) i igra koja ni u jednom momentu nije dosadna i zamorna.

4 Likes

Mnogo toga pozajmljuje od soulslike igara. Meditation sistem ti je identicna stvar kao bonfire gde obnavljas health, health stim, a pored toga sluzi kao checkpoint i mesto gde se levelujes.

Health se ponasa identicno kao u soulslike igrama, nema regeneracije. Health stim ima ogranicen broj koriscenja izmedju checkpointa i kroz svet kasnije nalazis upgrade da bi povecao broj upotreba.

Combat je takodje soulslike. Lock on, roll, dodge sa tempom nalik onom iz novijih From igara Sekiro i Bloodborne. Block i parry funkcione maltene na identican nacin, pravovremenim blokiranjem ‘‘staggerujes’’ protivnika i nanosis mu ogroman damage.

Cak je i levelovanje veoma slicno kao u Sekiro. Posto su obe igre akciono orijentisane i nisu RPG nema statova vec skill tree. Xp gubis nakon umiranja, naravno ako dodjes do mesta gde si umro mozes da vratis taj xp sto je ponovo soulslike momenat.

Ovo je ono sto ih razlikuje pa imas iluziju da nije soulslike. To sto spominjes je klasicna metroidvania sa backtrackingom.

Daj nije valjda tako teska??? :exploding_head:
Mrzim Sols igre bas zato. To je agonija,silovanje.
Samo da nije to.

Laksa je dosta, samo smara jer ima dosta veacanja, i 3d mapa konfuzna, i borbe dugo traju sa obicnim protivnicima.

Ista je prica i na PS5.

Svakako cu da stavim na najlakse moguce.
Valjda nece biti previse cimanja.
Ali dobro, svakako sam je narucio. Samo da mi donesu danas/sutra pa da probam.

1 Like

Brate I ja isto mrzim souls, ali obožavam da ih igram sado-mazo hard-core bičuj stojane :rofl:
Od svih uspeo sam završiti Sekiro i Nioh i samo uz detaljna cheese upustva na YT :sweat_smile: A sve sam ih igrao :grinning:

Nego, Jedi uopšte nije teška, stavis na easy možda ćeš zaginuti par puta i to, ako padneš preko ivice :laughing:
Meni vise lici na tipa Uncharted, Tomb rider …

1 Like

To meni i treba. Nemam ja vise zivce kao da mi je 15god.
Meni igrice sluze da se opustim a ne da me izdrkaju do lvl 100 :grin:

1 Like

Da bre, ja sada kad počnem neku igru uvek prvo proverim da li se može smanjiti difficulty in game kad kreneš, ako moze onda normal, ako zaginem 4-5 puta na brzinu, odma easy i uživancija :sweat_smile:

1 Like

Počeo sinoć da igram, mapa mi je najveći problem, sat vremena se vrteo u krug na Bogano planeti, jedva potrevih onaj toranj :rofl:

1 Like

Dobar je Jedi: Fallen Order, čini mi se da su ciljali na old school 3d metroidvanije sa otključavanjem vrata i backtrackingom. Meni je najviše smetalo vraćanje na početak mape kada se završi misija, te boss borbe koje su bile… ugh.

Lijepo iskustvo, ali nakon što sam zaginuo par puta na zadnjoj boss borbi lagano sam na yt pogledao kraj ige i izbrisao je. I ovako sam dobio full iskustvo koje je igra nudila, zadnja borba mi nije bila vrijedna živciranja.

Mapa u pocetku nejasna ali se kasnije navikneš. Ja sam Bogano istrazio 99% :grin: imas i dosta prečica koje otklkucavaš pa je lakse kretati se. Za one koji ne vole stalna vracanja, postoji i story mode tezine i to je to. Sve u svemu, igra je, bar meni, neverovatni dobra i zabavna. Nema monotinije jer imas 4 planeta pa biras gde ceš (osim glavne priče) . Meni je iskreno mesavina AC, spajdermena, witcher-a, u nekoj blagoj dozi od svake ove igre :upside_down_face: souls nisam igrao ali to stalno vracanje kada pogines je mozda jedino sto podseca. Inace sa najviseg sam smanjio nivo tezine jer sam par puta primetio da sam iznerviram zbog 20og vracanja :neutral_face:

1 Like

Ako nisi igrao souls igre kako mozes da znas sta podseca na njih? :rofl:

Pa i to sto kazes. Samo znam da se tamo vracas stalno na pocetak kada pogines. Zato i nisam igrao :grin:

Ne vraca na pocetak vec na poslednji checkpoint. Da si ih igrao video bi jos mehanika koje su identicne u dve igre. :smiley:

Meni licno igra je super. Ako je i souls ovakav mogu ga ‘ladno odigrati.

Probao sam ja, jos odavno. Rekao sebi nikad vise. Agonija.

1 Like

Ma kakav souls…
Naspram npr.
Sekiro i Genichiro Ashina onaj prvi gde si zatvoren u tornju sa njim … 3 sata, bukvalno 3 sata jedan boss, zaginuo sam 50 puta sigurno… Ostale sam sprašio manje više na brzinu, ali prvi Genichiro me razguzi pošteno :rofl:
Jedi mi posle toga došao bukvalno kao šetnja u parku …

1 Like