Star Wars Jedi: Fallen Order

Deluje mi da će biti jako dobra igra.
Preuzteta souls formula za borbu, što mi se jako svidja, daleko opuštenija jer ipak je ovo SW. Uz primese Uncharted pentranja i istraživanja. Verovatno će dodati i neki deo sa pucanjem iz trećeg lica i dobija se super mešavina.

Definitivno igra koju ću igrati, samo je pitanje da li će biti na startu ili ću sačekati da je daju u EA Access.

Nznm nekako mi nema taj Star Wars feeling,nekako se to izgubilo od kad je ugasen lucasarts,vrv ce biti bruka igra,ali nije to-to.

Mora da prodje. Ko jos ne voli da trci okolo i mlati svetlosnom sabljom :grinning:

1 Like

Pljuste top ocene na sve strane

1 Like

Gledao sam juce prvih 15-tak minuta igre, pravo da vam kazem igralo mi se.

Mislim da je negde ovo Amy-ina vizija star wars igre koju su odbacili. Sam recenzent kaze da je uncharted u star wars univerzumu. Sta tu moze da bude lose :grin:

2 Likes

OpiÄŤio nekih pola sata, jutros. Deluje zabavno, za sada :slight_smile:

Planiram da odigram ovo kad tad i samo me zanima da li je igra povezana sa nekom proslom SW igrom?

Mislim da nije povezana ni sa jednom drugom igrom ali radnja igre se odvija izmedju 3. i 4. nastavka filma.

1 Like

Opala pa ovo je vec izaslo?! Jel ima svrhe cekati narodnu verziju za PC?

Screw that, video sam na benchu da imaju nekih problema sa drajverima (crne trake umesto efekata kise), nema pirata jos, mora da se uplacuje Origin Prime za 15e mesecno, to je najjeftinija varijanta.

Tako da sam uzeo guesta na razmeni za 2500 din, mrzelo me nesto da radim svoj share.

Pa jel igara neko? Potencijalna igra godine i prva krstena Star Wars igra nakon Jedi Knighta i nikada vece zatisje na forumu. :frowning:

Nakon relativno neuspesnih Force Unleashed 1 i 2, suskalo se dugo o neimenovanoj single player igri koja je prosla kroz dramatican razvojni ciklus - projekat je zapocela Ejmi Hening iz Uncharted serijala, presavsi u Visceral Games koji je potom zatvoren, da bi razvoj preuzeo EA Vankuver i onda samo pustio projekat niz vodu. Stafetu tj Dizni licencu i brdo para tresnuo je EA Respawn-u a rezultat je pred nama. Vins Zampela (God of War 3 direktor nakon odlaska Korija Barloga) vodio je drugi tim dok je prvi bio zaduzen za Titanfallove i Apex Legends, a rezultat je verovatno jedna od masnijih single player igara u novijoj istoriji. Uzbudljiva, mada ne bas originalna prica o budjenju skoro unistenog reda Dzedaja uz muziku londonskog simfonijskog orkestra naterace na suze svakog Star Wars fana. Vec od prve cut scene, jasno je da je ovo kvalitet produkcije koju Star Wars licenca zasluzuje. Divan motion capture, starwars-olika prica o drevnoj civilizaciji i mladom Padawanu koji treba da otkljuca njihove moci, nisam tol’ki nerd da znam gde se ovo tacno uklapa u timeline i kanon, ali komotno bi moglo da prodje kao novi Star Wars film.

Graficki gledano, modifikovani Unreal Engine je tek malo iza najlepsih PS4 ekskluziva, a pocetak igre uz puno penjanjanja, rusenja, padanja, drzanja za ivicu i ekplodiranja kojecega nagovestava spektakl. Doduse kasnije ce biti pomalo backtrackinga i metroidvanija dizajna, uz dosta eksploracije vec na drugoj planeti gde sam trenutno. Svi likovi su dopadljivi, a robotic je prosto genijalan. Jeste da se totalno uklapa u klise i neodoljivo podseca na Wall-e, ali njegove interakcije sa Kalom sigurno ce vam izmamiti osmehe. Kad smo vec kod Kala, mozda vam je u skorijem secanju njegova uloga Dzokera u seriji Gotam, pa ce biti malo tesko da se naviknete da je sada good guy.

Moci i borba… nisam bas stigao predaleko, ali za sada sve deluje prilicno kul i umereno, bas kako treba da bude. Vitlanje macevima non stop bi samo razvodnilo “kulnes” tih momenata, Star Wars je uvek bio mnogo vise od toga: suptilna magija skrivena u dubokim pecinama, drevna mudrost koja izvire iz dijaloga i zlokobnost mracne strane. Sve je tu. Skill tree i detaljna modifikacija maca je ono sto se od moderne 3rd person akcije danas ocekuje. Jednostavno, tripl-A dragulj je pred nama. Fifa ce morati malo da saceka, dok oslobodim galaksiju.

4 Likes

Plagijat Sekira u SW univerzumu. Linearna prica, story od 15h, ako nisi SW fanboy nema smisla ovo da se igra.

1 Like

Pogledao sam igru, inace SW nije moj fazon ali ova igra mi deluje zanimljivo skroz… Podseca me na Uncharted malo i komotno bih mogao da je igram iako nemam nikakvo znanje o celoj prici uopste…

Uncharted sa primesama Dark Soulsa (koji pocinju svuda da trpaju) jer se protivnici respawnuju pa cesto moras da prelazis iste deonice iznova dok ne naucis placement i poteze neprijatelja. Doduse, ono sto ga definitivno razdvaja od Dark Soulsa su nivoi tezine, na Eri preferiraju najtezi nivo… sto meni ne pada na pamet, jer i ovako prelazim celo jutro jednu planetu na Jedi Knight nivou. Meni ovo sasvim dovoljno izazova, fala lepo.

@Collector pa jeste donekle plagijat, ali ja ipak jesam SW fan, kao verujem i mnogi drugi na forumu. Nisu samo Sekiro pokrali nego i Uncharted i Souls i Zeldu BOTW, zagonetka u Zafo grobnici sa kuglama je bestidna kopija poslednje Zelde… Sto meni licno ne smeta, jer SW licenca mnogo vadi.

Realno ova igra jede Death Stranding za dorucak (poredim ih jer su to dve velike igre koje su izasle odprilike u isto vreme) bas iz razloga jer Star Wars se drzao starih proverenih formula (i to su ocigedno odlicno uklopili i izbalansirali) dok je Kojima sa DS-om pokusavao da izmislja toplu vodu, ono vise je posvecivao paznje nekim sporednim detaljima nego samoj sustini igre , mada generalno ubedljivo najbolje prolaze igre koje se drze starih proverenih recepata (koje samo pokusavaju da unaprede i podignu na sledeci nivo) kao recimo Uncharted, GoW, Spider-Man, Horizon Zero Dawn, Gearsi 5 , itd dok oni koji se pravi pametni i pokusavaju sad da izmisljaju toplu vodu i nazovi nove zanrove cesto neslavno prolaze.

2 Likes

Nije rekao iste igre nego unapredjene sto je svakako bolje nego eksperimentisanje poput DS.

Uh igrao bih ja, al nemam vremena (sta malo ima igramo Divinity 2) a backlog koji seze jos do God of Wara naovamo mi slabo dozvoljava da kupim jos jednu igretinu, bez da makar malo smanjim hrpu. Ne ide igra nigde, igrace se u nekom trenutku sigurno.

Ovaj stav je mozda malcice previse reduktivan. Ne kazem da bih te dzarao, vise me zanima otkud ta negativnost.

Ne znam tacno sta “linearna” prica znaci (mislim, price su generalno prilicno linearne, to im je prakticno definicija), al vidim da je gameplay rasut po ogromnim kompleksnim nivoima koje ces vise puta posecivati da bi istrazio delove kojima ranije nisi mogao da pridjes. Ne secam se da sam ranije tako nesto doziveo u akcionim SW igrama. I ako jesam, davno bese.

A “Sekiro u SW univerzumu” je prakticno citat za pozadinu kutije! :smiley:

1 Like

Ok treba da pistoje eksperimenti ali mi se ne svidja ovaj Kojimin. Toliko halubuke kao izmislio je novi zanr, a sve se svodi na malo kvalitetnije setanje od tacke a do tacke b, bukvalno to imas i u drugim igrama sa razlikom sto tamo kad dodjes do tacke b imas i neku misiju za obaviti. Meni je najtuznije sto su gameri progutali Kojiminu pricu kako je ovo nesto ludo, uvrnuto i jedinstveno, a ja od svega toga vidim samo dosadno setanje i pentranje po kamenjarima…

2 Likes