Star Wars Jedi: Fallen Order

Uh, ja sam na Sekiro tamo stao i obrisao igru :pensive:

To vec od tebe zavisi. :rofl:

World design je u dve igre veoma razlicit, souls ima povezane svetove gde na kraju svakog te ceka boss fight da bi nastavio dalje. SW je u ovom segmentu vise kao metroidvania sa dosta backtrackinga i mesta koja su ti u pocetku nedostupna.

Samo narativno iskustvo je takodje drugacije, u souls igrama se prica uglavnom prica kroz item description i sam svet. Dok je u SW to drugacije, koriste cut scene i npc dialoge kao sto smo i navikli u vecini igara.

Btw, malopre rece da nisi igrao souls igre. :rofl:

1 Like

Pa kao da nisam igrao. Krenuo i stao :grimacing: :rofl:

1 Like

Dodajem i ja glas u prilog igri, prijatno me iznenadila. Odigrah u cugu.

Gameplay jeste pomalo cudan jer miksuje sta stigne od raznoraznih zanrova. Sto se souls-like vracanja na checkpoint sa ozivljenim protivnicima tice, celu igru mi bilo neobicno kako to nicim nisu objasnili – jednostavno eto, svi oni stormtrooperi sto si ih u vecna lovista poslao opet zivi i zdravi. Sto se njih tice, pakleni groundhog day gde iznova umiru ko zna koliko puta, ni krivi ni duzni.

Ali ako to prihvatimo kao pozajmljenu mehaniku koju nije ni potrebno objasnjavati, igra fino klizi, gameplay i narativ te zdruzno vuku dalje. Nisu nivoi posebno konfuzni kad se malo naviknes, nit je backtracking posebno izrazen jednom kad otkljucas precice. A specijalno ‘hvala’ zasluzuje jer nema gomilu banalnih side-questova i ciscenja ikonica s mape.

Cekaj, koga uopste ubedjujemo da igru proba?

3 Likes


Ubedjivanje zavrseno :joy: igru sam juce narucio vec je kod mene.

6 Likes

Potpisujem sve napisano :wink: imam jos malo da je zavrsim, a iskreno mi je zao sto ne traje duze.

Ma ko da šalta target, samo udri koga stigneš :sunglasses:

1 Like

Hm @marko_gts zar ti nije jeftinije da uzmes EA Play za sve te silne Need for Speedove koje su pokupovao, imas i djedaje i svasts jos nesto?

Jbg, verovatno. Gde ste ga kupovali?
Koliko je za 1god.?
Inace sinoc sam se nameracio da igram i probam igricu…
Kad ono klinac ima danas “maskembal”
Pa sam pravio masku itd skoro do 01h :face_with_symbols_over_mouth:
Naravno posle samo u krevet :sleeping:

1 Like

Kakva je maska? :sweat_smile:

Mislim da je oko 25-30e za godinu dana.

Ma neka kaciga za viteza, sa nekim prorezima za oci bla bla,neki rogovi, cuda… :grin:
Dok sam se okrenuo pravio sam to 2h

Gde si uzimao EA? Na cdkeys? Ili gde?

1 Like

g2a, cd keys, bilo gde, sve ti je to isto.

1 Like

Jedi Falen Order trenutno kod Erdogana 35TL a Deluxe edicija 42TL
Mislim da vredi svih 140din.:blush:

2 Likes