Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Nije nikakvo cudjenje, ali drugacije je bilo nekada, drugacije sada Pogotovu u xo/ps4 eri kada se nikad vise nisu zamerale sitnice i tehnikalije… Danas, toga sto je odlucio da skok ostane na trouglu treba otpustiti :slight_smile:

Jeste to malo cudno da je skok na trougao(Y), ali zasto ne zamenite kontrole x i trougao u settingsu ps4. Ima ta opcija valjda? Button mapping, i eto skoka na x.

Kakva ste dzangrizala postali,sve vam smeta :grin:

Hm, trougao je zbog rasporeda dugmica intuitivan izbor za skok. Jedino se ne uklapa u konvencije. Mozda postoji neka ingame opcija za alternativno mapiranje? Ovaj problem sa detekcijom kolizije i kasnjenje kamere je kudikamo ozbiljniji. Nadam se samo solidnijim performansama na Pro konzoli. Neka vajda i od toga.

Ja jos nisam ni probao Last Guardian jer sam u paklu poslednjih deonica Final Fantasy-a, zapala mi je za oko samo neobicno skromna instalacija od 13 gb. Nesto me bas preterano ne privlaci, ali vidim da je igra godine mnogima, a i steta je bilo ne iskoristiti popust od 30£, tako da je pao share sa Noodle-om.

Kad budete malo duze igrali videcete da ima logike, poshto na trougao (gornje dugme)se i penje, mislim kad visish na neku ivicu, na iks (donje dugme) se spushta i pada…Tako da bi vishe ono bilo besmisleno.

Jasno, shvatio sam da je to koncept. A opet, konvencije jesu bitne, cak i ako nije nigde zapisano da x/a moraju da budu skok. Nije ko da moraju, ali treba da imas jak razlog da ne budu.

Emotivnost je krasna stvar, ali prija i kad je interfejs lepo dizajniran. Ako cu se celu igru boriti s onom kamerom i tromim (a istovremeno, nekako, trzavim?) kontrolama, vec sam umoran.

I da, naravno da sam dzangrizalo. :smiley:

Imash da podesish kameru, digni osetljivost na maksimum i onda je mnogo bolje…

1 Like

Probacu, tnx.

Ne znam dal je latencija, optimizacija, ili samo los dizajn, al iskreno lag izmedju mog inputa i reakcije na ekranu je neverovatno dugacak. Neigriv, skoro. Narocito u onako skuchenom prostoru kakva je ta pocetna prostorija.

E da, i to sto kamera silovito skoci iza ledja decaka cim pocne da se krece. Ne mogu da kazem da sad znam kako se kamera obicno ponasa u 3rd person igrama, al to je ona situacija da ne primecujes jer je dobro uradjeno. Ovde mi svaki put cimne pogled cim pritisnem napred. Hm.

Bezanija od murije dok svira Born To Be Wild. Priceless :slight_smile:

Mafia 3 ladies and gents.

Zavrsio Final Fantasy, uh. 54 sata ove igretine a i dalje imam utisak da sam propustio dosta side questova. Mozda bi na kraju ostala knedla u grlu, zbog klasicnih motiva kao sto su zrtovanje, prijateljstvo, odanost, ljubav… da prica nije toliko konfuzna. Prstenje, kristali, stari bogovi, demoni, ne znam sta sve nisu ubacili u ovaj raskosni AAA gulas.

Dobrano sam zagazio i u Last Guardianu. U potpunosti delim zamerke na musicave kontrole i kameru, ali Triko toliko genijalan i organski reaguje na svet da je pravo uzivanje samo posmatrati kako grebe po vratima, sljapka po baricama, daje hintove kuda treba da se ide. Vec smo se vezali za ovog virtuelnog kucnog ljubimca, a zagonetke su light i ne narusavaju pacing. Veoma unikatna igra, koja ce bez sumnje da stekne kultni status i mesto medju najboljim Sony ekskluzivama.

4 Likes

Sinoc igrao i presao Super Mario 3D Land. Poslije svih dorucaka, rukaca, i ljencarenja, upalim igru i sprzim polovinu za malo preko sat vremena.
Kasnije uzeo i dovrsio igru, stvarno jedan lijepo upakovan paket. Pokusacu i Super Mario Maker kurseve, cujem da je tu pakao od nivoa, pa da vidim i to cudo.

@padawan drago mi je da ti se svidio FFXV. Meni jedna od omiljenih igara ove godine, i jedno sjajno iskustvo. Tacno se vidi da ima djelova koji su zbrzani i sklopljeni, ali i ovako fenomenalna igra. Btw meni se tranzicija iz svjetlih predjela u mracniju, zatvoreniju igru bas svidjela, ispratili su pricu sa dizajnom igre.
Citam sada na gafu, i drugi dio igre ima otvorene djelove, ali su ovo odbacili da bi ispostovali release date. Kad tad izaci ce directors cut verzija igre, i to se treba obrnuti.

1 Like

Igra je super, samo pusti grafiku po strani, i na nju ces se privici, uzivaj u prici :slight_smile: , igra ce ti biti odlicna…

Jel igrao neko Mirror Edge Catalyst?
Niko ni da spomene igru, sad je na popustu nosilac 1800 din…

Ti bese imas piratski Wii u? Zar nije cela poenta u user-built nivoima, kojima nemas pristup jer je blokiran online?

RYSE-Son of Rome
Super igra i jos bolja prica.Za svaku prepuruku.

Odigrah ME Catalyst još kad je izasao. Lično mi se nije nešto svideo jer je u potpunosti izgubio vibe prvog dela. Inače igra kao igra nije loša, ali se vidi da je radila druga ekipa.

Na Xbox-u i PS4 izgleda mnogo jadno, posebno likovu u samoj igri izgledaju lošije nego na prošloj generaciji. Po meni ni blizu prvog dela

Ako igraš na još nekoj platformi ima na EA Accessu i Originu za dž, naravno tu je i pirat.

1 Like

Igrao juce Last Guardian oko sat.

Igra je ocekivano carobna. Triko je fascinantna kreacija, bas volim da ga posmatram. Prolaziti kroz misteriozne, velelepne gradjevine s tako velikom zivotinjom koja ima sopstvenu volju je jedinstveno iskustvo. Namerno sam ostavio da ide na tv-u, luka je odmah bio prikovan cim je ugledao Trikoa. Usledila je gomila pitanja, bio je ocaran (iako nije to hteo da prizna, smarach mali).

Ali covece, kamera, kontrole i frejmrejt su se urotili da mi ruiniraju iskustvo. Ne znam jel Digital Foundry merio frejmrejt, ali ja sam ubedjen da igra redovno gura jedva 20fps. Strasno. Da sam na pc-u razmisljao bih o apgrejdu.

Vratio se na Halo CE da ga konacno zavrsim…i opet sam se navukao na Halo 5 :smiley: Bukvalno ga svaki dan igram a ponekad i strimujem…I naravno prekomerno igram CS:GO :smiley:U ova tri dana tri puta sam se rankup-ovao, trenutno sam Gold Nova Master a jos malo i Master Guardian I, a 21. januara pocinju kvalifikacije za Prvu Srpsku CS:GO Ligu a moj tim Eclipse 6 Storm ucestvuje :smiley:

Mafia 3:

Vozim kamion vutre, krene na radiu born to be wild. Vozim dalje, krene bad moon rising, op ajmo malo u krug, dok ne prodje pesma. Krene Piece of my heart od janis joplin, aj jos jedan krug. Opet Kridensi ali ovaj put Proud Mary. Nisam zavrsio misiju, zvala me zena, vecera film serija. Ugasio igru. Ovo mi se nije desilo od Vice City-ja. Sta radi dobar soundtrack osrednjoj igri…

4 Likes

E jesi me nasmejao… :smiley:
Tacno te razumem.