Šta trenutno igrate? 2023. (Part 2)

I dalje Lords of the fallen, igra je do jaja!!!

1 Like

Dota 2, probao malo Gigantic i pazario SW Jedi Fallen Order i NFS Heat za PS5. SW sam vec presao al ajde sad i na PSu a Heat sam uzeo jer je bio 3£ :sweat_smile:
Na fonu i dalje Marvel Snap stim sto sam d nedavno poceo malo Asphalt 9 da peckam

Kod mene trenutno poprilično zgusnut raspored, na PS igram Death Stranding I Ratchet & Clank: Rift Apart, dok sam na Xboxu krenuo AC: Mirage :grin:

Sve tri igre su mi odlične, svaka na svoj način. Uželeo sam se i AC serijala, napravio sam poprilično dugu pauzu od Odiseje, Valhalu planiram da igram tek posle Mirage.

Vratio se na Spider-man 1, pa da kompletiram sve delove zajedno sada kad sam ih sve nabavio i da vidim kako će sve da mi legne. Posle toga planiram Horizon i Stellar Blade. S obziram da je baš super stvar što na Soniju ne mogu jednostavno da preuzmem svoj save game gde imam platinu za ovu igru i traži mi pretplatu da bih to uradio koju sad neću u inat da uplatim nikad (kao da ih boli uvo :joy:) ikad, nikad na svetu ikad jer su slepci - krenuo sam sve iznova da jurim od nule pa da pokupim platinu opet jer generalno nije nešto teško, samo smara.

Šta reći što već mnogi nisu, igra je kul (po meni je i dalje Arkham serijal iznad ove igre ali jedva čekam da dođem do drugog dela i da vidim kako to sve izgleda i radi). Igram na Quality mode sa Ray tracing-om i sl u 30 fps-a :scream::scream: Tv mi nadoknađuje koji frejm ali ništa spec, igra klizi svakako. Priča je kul, deonice sa MJ malo smaraju, gameplay je super ali moram da priznam da sam primetio gooomilu bagova na ovoj remaster verziji. Najviše kad samo jednostavno trčkaram ili hodam gradom da upijem atmosferu, pozdravljam se sa prolaznicima i čekam neki zločin da se desi kako bih i to počistio. Onda se najviše vidi kako ljudi prolaze jedni kroz druge, nestaju, prolaze kroz automobile, pogotovo kad je jurnjava kolima ili ide neka animacija, a ljudi stoje u pozadini i trokiraju kroz haubu i sl. Što je najjače ja se uopšte ne sećam ovih problema na ps4 verziji igre :thinking: Mada većinu vremena se svi njišemo kroz grad pa nisu očekivali valjda da neko igra ovo kao gta :joy: Priigralo mi se ovako nešto, tako da mi generalno igra prija za sada. Plaši me samo što su ljudi pisali da u drugom delu usta ne zaklapaju i sl, pošto ovde ima baš glupih stvari za skupljanje kao kad jurim golubove itd, mada i to mi nije toliko teško palo koliko su oni research centri, ono je neviđeni smor i težak krindž dok sam slušao o tome kako će bilbordi da eksplodiraju jer su preopterećeni strujom, pa ja ispaljujem električnu mrežu u njih da ih… Smirim i rasteretim…? :thinking: Pojma nemam, ali kao generalno iskustvo igra mi definitivno prija i već znam šta da očekujem od nje iako se ne sećam baš 100% priče nego samo glavnih delova. Videćemo da li ću ovog puta uspeti da završim i sve ekspanzije pošto jurnjava za platinom ovde baš ume da prezasiti.
E da, i kostimi su mi full, ja uvek volim da vidim što više kostima u ovakvim igrama. :pinched_fingers:

3 Likes

Slutim da će ti se smučiti spajdermen daleko pre nego završiš sve delove – i jedan je previše a kamoli cele tri igretine.

Juriš golubove i torbe po gradu, svašta. Kažem ja, zastranili smo negde.

5 Likes

Haha, moj ocd mi ne da mira pa čim se neki novi Challenge-i pojave po mapi ja odmah sve na pauzu i to ppčistim pa idem dalje sa pričim. Rančeve i tornjeve sam odmah rešio pre druge misije bukvalno. Posle toga fotkanje onih znamenitosti po gradu, to sam bukvalno obavio u jednom prolazu kroz grad bez da jednom stanem i taknem dno, sve u pokretu pa mi je to bilo zanimljivo. Zločini isto malo zamaraju jer se vrtim po kvartu dok ih čekam, još ako ne ispunim neki challenge onda opet iznova… Ali ovi research centri su baš bezveze, nadam se da ih nema u narednim delovima :joy: Ako me baš smore, ubaciću neku igru između delova pa ću da se vratim ovoj da ohladim malo. Ali videćemo. MM me raduje jer vidim da je Njujork za Božić, a to mi je omiljeni period u takvim igrama :blush:

1 Like

Jbt bruka šta ljudi napraviše, sad mi krivo što sam je pre par meseci opet obrnuo

4 Likes

60 fps , when? :joy:

Imao je za pc na nexusmods, ako se dobro sećam lik je napisao da je opciju bukvalno našao u OG fajlovima igre i samo je enableovao. Ali je bila neka drama, zaboravio sam, možda čak i da je taketwo/rockstar pretio tužbama pa su skinuli mod.
Tako da očekujem kroz koju godinu uz remaster po simboličnoj ceni od 150$ :smiley:

1 Like

Fast travel tamo nazad i spawnuje se zlocin

1 Like

Uzeo igru i moram priznati da je odlična za sada, baš veliki svet, priča, neprijatelji… Za sada baš obećava…

2 Likes

Ovo sam napisao tamo u Game Pass temi za Lil Gator Game i pošto sam odigrao moram priznati da sam samo djelimično bio u pravu. Tako je to kad donosiš zaključke iz gledanja videa. Igra jeste ima više dijaloga i humora ali samo istraživanje je skoro isto kao u A Short Hike. Morao sam da idem da provjerim je li isti developer radio.
Meni pošto je A Short Hike legao, ovo sam sa guštom odigrao. Pored super istraživanja, baš mi je legao i taj humor i šarm koji igra ima. Ali nešto je moralo pokvariti ukupni dojam a to je da mislim da mi je malo zabagovala igra pa ne mogu da otključam 3 achievementa.
Igru sam odigrao u 2 sesije za jednu noć, i pošto mi se svidjela odlučim da izganjam sve, što nije teško jer dobiješ na kraju 2 itema koji dosta olakšavaju da nađeš sav loot i sve prijatelje.
Ali ovaj achievement da se sa svima sprijateljim ne mogu da otključam. Imaju 2 kita u cijeloj igri i njih mi ne registruje da sam uopšte odradio njihovo i stalno pokazuje kao da imam i dalje quedr marker tu i prijatelji stoje na 98%. Takođe od tog jednog kita sam trebao da dobijem Space Dome šešir a nisam tako da ne mogu još 2 achievementa da otključam a to je da craftam svaki predmet i da se opremim cijelim space setom.

Odigrao isto Dragon’s Dogma 2, ja sam prezadovoljan igrom, odluka da otežaju tako neke quality of life stvari poput fast travela su pun pogodak, stvarno dobiješ osjećaj za distancu i imerzivno je, nije puko fast travelovanje svuda nego planiraš pohode. Zna biti malo smarajuće u nekim trenucima ali pozitivni utisak je prevagnuo. Lično sam se zeznuo što sam se prerano zaključao u endgame ali to je zato što nisam znao. Započeo sam NG+ ali on će čekati možda kad malo poprave performance da ponovo opletem.
Imam još štošta da kažem za igru ali me mrzi da pišem jer sam pisao već jednom u jednoj fb grupi pa mi se ne da opet.

Odigrao isto 2 puzzle walking simulatora sa Game Pass-a, Return to Grace i Open Roads. Kratke obe i nisu ništa posebno ali su ok. Nisam mislio igrati ovaj Botany Manor koji je isto puzzle walking sim, ali pošto vidim da je dobio solidne recenzije sad moram i njega provjeriti.

Počeo sam sinoć i konačno taj Diablo 4, pošto prije toga sam se 3 dana mučio da napravim nalog na battle net. Toliko retardiran im je account creator da nemam riječi. Ovo mi je prvi Diablo da igram pa nadam se da će mi se svidjeti. Zanima me samo kampanja, nemam namjeru da grajndam beskonačno.

4 Likes

1 Like

Privodim Spajdija kraju ako me sećanje dobro služi. Taman počistio sve na mapi, sad odjednom još gomila Crime-a za rešiti na ulicama i to duplo više nego što je bilo, opet neki outpostovi, sad neke nevidljive fotografije koje su razbacane po gradu i ima ih 50 i vide se samo sa posebnom opremom na mini mapi… Ma beeeeži bre, koliko je njima bilo dosadno…
Sad kad sve izračunam, za sve ovo vreme je bilo tipa 10 story misija i po neka među njima gde samo popričam sa doktorom ili profesorom i ozađem napolje u drugo doba dana ili noći i od toga 3 ili 4 misije koje su baš pune filmske akcije (za sada).

Ostalo jurnjava goluba, rančeva, fotografisanje, sprečavanje zagađenja i popravka bilborda i ventilacija, iznova rešavanje istih zločina uz reskinovane protivnike četiri puta iznova po pet puta za svako predgrađe sa nekim challenge-ima (ako se oni ne reše, zločini se iznova spawnuju do besvesti), iznova rešavanje outpost-ova sa istim tim protivnicima sve u krug da se obrne cajger sa svakim reskinom… Kako su uspeli da useru odličnu igru sa tim glupostima. Već se osećam prezasićeno i tačno vidim da opet neću odigrati ekspanzije i moraću da udarim pauzu pre nego što uzmem Miles Morales.

1 Like

To ti je klasican Open-World burnout :sweat_smile:
Jos ako si osoba, kao ja, koja voli da odradi sve side-missions…uhh.
Meni su misljenja za Spiderman 1 podeljena bas iz razloga koji si naveo, dok je Spiderman 2 vec, koliko toliko, uspeo da resi taj problem limirajuci side misije dok ne progresujes glavne itd.

U drugu ruku Ratchet and Clank, od istok tima, mi je san snova. Tako lepo osmisljeno kad koje side misije mozes da radis i koliko sveta kad da bude otkljucano. Mada jednu igru mozemo da klasifikujem bas kao open-world, dok druga je vise open-worldish regije?!.. :thinking: hmm

Videcemo sta ce uraditi sa Wolverine, ali mislim da ce biti slican fazon Spajdiju.
Mada Spajdi je stvarno genijalna igra, pogotovo drugi deo. Pocevsi od akcionih set-pieces u glavim misijama, do vibracija kontrolera, satisfying skakanja, preskakanja i borbe… samo eto, mozda smo kolektivno prezasiceni open-world igrama.

2 Likes

Ja sam u dvojci odradio stvarno ogroman broj side misija, otkljucao dosta kostima. Fora je sto su i apgrejde za gedzete i samog spajdermena uslovili side-questovima, nije ti dovoljan XP i to moras da radis razlicite vrste, a borba je relativno izazovna bez apgrejda pa te ipak nekako motivise.

Bilo je nekoliko dobrih kao sto je susret sa starim prijateljem koji umire i vodis njegove golube u drugi kraj grada. Fino je to uklopljeno u friendly spiderman narativ, ali opterecujuce za jednu vec prilicno dugacku igru. Da igra traje 5h pa da ima smisla.

1 Like

Fin su balans pogodili sa putovanjem kolima, nije da nema fast travel uopšte. A u endgame nemaš kola uopšte ali zato ferrystones koje se koriste za fast travel imaš u izobilju.

Ma super je igra ali ja sam retos koji mora da počisti sve pa to ti je. Pogotovo ako znam da mogu… Evo upravo počistio sve što je moglo i sada do kraja igre ja mislim da mi ostaju samo story misije. :pinched_fingers:
Definitivno nisam preterani fan ekstremno velikih svetova i mapi u igrama, više sam za neki osrednji fazon kao sa God of War što su uradili gde imaš manje regije da istražuješ zasebno.
AC Valhalla na primer mi je prelep svet i zanimljivo mi je na stealth da osvajam utvrđenja ali kad otvorim mapu plače mi se :joy:
Sreća pa ovde Njujork nije preterano veliki. Ali definitivno je do mog načina igranja da ja nisam za preterano otvoren svet.
A Wolverine me nikad nije preterano radio kao lik, pogotovo za igru. Nekako mi je generičan previše i onaj gameplay koji smo imali prilike da vidimo me baš nije nimalo kupio tako da su male šanse da ću da uskočim u taj voz. Videću do kraja kad je oficijalno najave sa nekim masnim trailerom, ali generalno mi je baš sve ravno što se te igre tiče.

1 Like

Ja sam AC Valhalla-u iskljucio momenta kad sam video randomized stats za oruzje :skull:
Mislim da je bila fora da su u Valhali to prvi put uradili, da npr svaki Spear ima drugaciji stat, sa drugacijim mogucnostima apgrejdovanja, sto bi znacilo da apsolutno nikad ne znas sta da odaberes i uporedjivanje izmedju oruzja je pretesko :joy: Cela poenta bodovanja oruzja je bila, da kad nadjes jace oruzje, ti bacis ovo staro, a oni su uspeli tako da ga us*ru sa tim random stvarima.
Onda udjem na reddit i vidim da su se mnogi fanovi bunili oko toga… nisam posle gledao dalje za sledece delove, ali nadam se da su tu nalik-AI randomized opciju izbacili potpuno!

1 Like

Završio igru i pala je platina po drugi put za ovu igru. Imam snage za sada da odigram i ekspanzije dok ne nastavim na MM, taman dok se igra skine :smile: Priča je super, mada već su odali ko je Venom što je malo glupo. To su mogli da sačuvaju kao neko iznenađenje za nastavak ali dobro. Idemo dalje :pinched_fingers:

1 Like